Skocz do zawartości

Kardynałki, czy Neony?!


Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić kardynałki lub neony do 23-litrowego akwarium. Czy mogę mieć te rybki i w jakich ilościach. Chcę mieć tlyko jeden gatunek, nie mieszany.

 

GDYBY RYBEK, NIE MOŻNA BYŁOBY TRZYMAĆ Z NIEBIESKIM ŻWIRKIEM, TO BY ICH (KOLOROWYCH ŻWIRKÓW) NIE PRODUKOWANO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te rybki są rybami które tylko i wyłącznie najlepiej czują się w stadzie(mówię tak bo dużo czytałam o nich i mam trochę doświadczenia), musi być ich najmniej ok.7 a 23l wody to nie jest duże akwarium bo na jedną rybkę powinno przypadać od 4-5l wody a na większe rybki więcej. Więc nie radzę kupować ich a jak bardzo je chcesz i masz miejsce to kup większe akwarium ok 75l akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie skład ilościowy jest bez znaczenia.

 

Konkretne odpowiedzi:

Te rybki nie nadają się do tego akwarium.

Żadne rybki nie powinny być trzymane w akwarium z niebieskim żwirkiem.

 

Żeby nie było że w 25l nie można hodować prawie żadnych rybek:

viewtopic.php?f=39&t=19607

Do tego dochodzi masa gatunków krewetek i ozdobnych ślimaków.

 

Edit:

GDYBY RYBEK, NIE MOŻNA BYŁOBY TRZYMAĆ Z NIEBIESKIM ŻWIRKIEM, TO BY ICH (KOLOROWYCH ŻWIRKÓW) NIE PRODUKOWANO.

Błąd. Wszystko sprzeda się niedoświadczonym. Kule, zamki, pierdzące nurki/nemo, a nawet kolorowe żwirki. Takie podłoże niekorzystnie wpływa na samopoczucie ryb. Pomaluj sobie trawnik przed domem i drzewa na niebiesko, to zrozumiesz dlaczego to przeszkadza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neon Zielony - <3,5cm.

Neon Innesa - <4cm.

Neon Czerwony - <4,5cm.

Tyle. Więcej gatunków neonów nie ma.

Neon Czarny do neonów nie należy.

Neony diamentowe i złote to odmiany kolorystyczne Innesa.

Najłatwiejsze w hodowli Innesa, najtrudniejsze Zielone.

 

PS: Żadne nie nadają się do standardowego 23-25l akwarium, więc odradzam przeliczanie wielkości ryb jakimiś magicznymi przelicznikami które w praktyce się nie sprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda, że w małym akwarium rybki (Neonki na przykład) rosną do mniejszych rozmiarów? Przykładowo rosną do czterech cm, a w akwa 23 litrowym będą mniejsze?

 

Dzięki za odp., ale mi wszystkie panie z zoologicznego mówią, że jak najbardziej mogę mieć Neonki w akwarium. Bo są małe, pływają w stadzie przez co zajmują mało miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W małym akwarium ryby karłowcieją i cierpią. Karłowatość to choroba.

Ty nie chciałabyś żyć w za małym dla siebie domu, więc nie stwarzaj takich warunków zwierzętom które chcesz hodować.

Neonki nie nadają się do tego akwarium. To trzeci temat w którym się o tym dowiadujesz.

Zrozum że skoro wszyscy piszą Ci że się nie nadają to się nie nadają.

 

Jak bardzo chcesz neony to kup przynajmniej standardowe 54l w którym będziesz mogła stworzyć dla nich "minimum socjalne". Takie akwa dużo nie kosztuje.

 

Edit: Jak odpowiadasz możesz pisać normalnie posta, nie musisz edytować.

Panie w zoologicznym się wbrew pozorom nie znają. One zarabiają na sprzedaży ryb, dlatego mówią że neony się nadają. 95% sprzedawców w sklepach zoologicznych sprzedaje ryby które nie nadają się do danych litraży.

Tutaj na forum nikt nie poleci Ci neonek do 23l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No są to ryby stadne więc bedą pływać w stadzie ale czy z innymi gatunkami to raczej nie .

Będą się mieszały w akwa i nie będzie to zbyt ładnie wyglądać moim zdaniem ;) .

 

edit:

 

Dokłądnie, natury nie powinno się zmieniać .

Rybom powinno się stwarzać w akwa jak najbardziej naturalne środowisko a takie "pierdułki" się do tego nie zaliczają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...