Skocz do zawartości

Aksoloty


Artur.W
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Niedaleko mnie jest teren nizinny i tam często stoi woda po deszczach. Woda ta stoi tam od roztopów po zimie. Dzisiaj chodziłem sobie( wody do połowy łytek) i zauważyłem że w wodzie są aksoloty i to napewno są one bo mają jakby takie "rogi" ale są jeszcze małe bo mają ok 1,5cm-2,5cm. Ale skąd się one wzieły z tego co czytałem to one gdzie indziej wystepują nie w Polsce no chyba że coś nie doczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpie by to były traszki. Kiedyś jak byłem mniejszy to je łapałem i z tego wiem jak one wyglądają ale te co dzis widzialem sa inne porownywalem je ze zdjeciami aksolotow i tak samo wyglada tylko ze na razie jest maly i ma ten sam ksztalc rogow co aksoloty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co znalazłem na jakiejś stronie:

 

" Endemiczny gatunek płaza, obecnie spotykany jedynie wysokogórskim, zimnowodnym jeziorze Xochimilco i jego kanałach w Meksyku. Pierwotnie spotykany był jeszcze w jeziorze Chalco, które niestety na skutek rabunkowej gospodarki wodnej już wyschło. Oba jeziora znajdowały się na wysokości 2300 m n.p.m., a ich powierzchnia wraz z przyległymi kanałami sięgała 35 m²."

 

Wynika z tego że aksoloty zamieszkują tylko te jeziora meksykańskie. Do Polski są sprowadzane, albo są rozmnażane u nas. Co do występowania w Polsce nie znalazłem takiej informacji. Poprawcie mnie jak się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...