Skocz do zawartości

wklejanie linków


nyq20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujące pytanie do zarządców.

Czy zaistnieje kiedykolwiek możliwość wstawiania linków do własnych aukcji np. na allegro w chwili gdy sprzedajmy własne akwaria, sprzęt akwarystyczny itd.?

Jeśli nie to to mógłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego np. w tym temacie (viewtopic.php?f=5&t=11056) jest podana strona do osoby, która sprzedaje nawozy akwarystyczne? Inny przykład, to podawanie linków np. na allegro w chwili gdy chcemy komuś coś polecić (nie będę podawał przykładów bo jest ich cała masa).

W taki sposób napędzamy komuś potencjalnych klientów i wtedy jest wszystko ok tak? Jednak w chwili kiedy chcemy przedstawić swoją ofertę dotyczącą tylko i wyłącznie sprzętu akwarystycznego, roślin bądź innych rzeczy związanych z akwarystyką, podany link do naszej aukcji jest kasowany ;/

Polecając komuś np. jakiś sprzęt równie dobrze można podać link ze strony producenta na której jest tylko i wyłącznie opis danego sprzętu jego właściwości itd. tyle, że nikt tak nie robi.

 

Jeśli jest mi ktoś w stanie, wytłumaczyć to zjawisko w sposób logiczny, chętnie wysłucham taką osobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Mam następujące pytanie do zarządców.

Czy zaistnieje kiedykolwiek możliwość wstawiania linków do własnych aukcji np. na allegro w chwili gdy sprzedajmy własne akwaria, sprzęt akwarystyczny itd.?

Jeśli nie to to mógłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego np. w tym temacie (viewtopic.php?f=5&t=11056) jest podana strona do osoby, która sprzedaje nawozy akwarystyczne? Inny przykład, to podawanie linków np. na allegro w chwili gdy chcemy komuś coś polecić (nie będę podawał przykładów bo jest ich cała masa).

W taki sposób napędzamy komuś potencjalnych klientów i wtedy jest wszystko ok tak? Jednak w chwili kiedy chcemy przedstawić swoją ofertę dotyczącą tylko i wyłącznie sprzętu akwarystycznego, roślin bądź innych rzeczy związanych z akwarystyką, podany link do naszej aukcji jest kasowany ;/

 

Więc po kolei.

Taki temat był już poruszany w dziale moderatorów. I w najbliższym czasie się na to nie zanosi.

 

Dlaczego w tamtym artykule jest podany taki a nie inny link. Gdyż jest w nim, w jednym miejscu, zawarta cała lista składników potrzebnych nam do tej metody nawożenia oraz cennik dla porównania co i ile kosztuje. Przypomnę tutaj pewien punkt regulaminu:

4.2. Zabrania się umieszczania linków i/lub opisów reklamujących inne serwisy akwarystyczne, a także promujących własną działalność komercyjną. Nie wolno również umieszczać linków do własnych ofert i ogłoszeń w serwisach aukcyjnych. W szczególnych przypadkach zakaz ten nie obowiązuje wyłącznie po otrzymaniu zgody od administratora. Taka zgoda została udzielona przez administrację.

 

Idziemy dalej. Temat podawania linków do czyichś aukcji oraz napędzanie mu sprzedaży. Może pora się zastanowić nad samym sobą, dotyczy to wszystkich. Czy zamiast podać link do jakiegoś serwisu aukcyjnego/sklepu przedstawiającego nasz sprzedawany produkt. To nie prościej zrobić jego zdjęcie i wkleić w ogłoszeniu? Po pierwsze jesteście wtedy bardziej wiarygodni, że dany produkt macie. Po drugie kupujący widzi co bierze. Może ocenić stan techniczny np: filtra. Wielkość oraz stan rośliny itp, itd. A jeżeli ktoś jest naprawdę zainteresowany i chce kupić to od Was poprzez allegro to także nie widzę tutaj problemu. Z tego co wiem to PW działa normalnie, nic nie wyłączaliśmy ;).

 

Ja osobiście także wolałbym aby była taka opcja lecz niestety zachowanie niektórych forumowiczów nie pozwala na wprowadzenie takiej możliwości. Mamy już wystarczająco problemów z użytkownikami ogłaszającymi swoje sklepy w podpisach, linkując daną rzecz w swoim sklepie itp. Jeżeli zajmują się tym na co dzień i czerpią z tego nie małe zyski. To niech zapłacą i tutaj za reklamę. Niestety między innymi przez takich użytkowników jest zakaz wklejania linków do własnych aukcji.

 

Dodatkowo chciałem tylko przypomnieć, że forum jest własnością prywatną i zapewnia możliwość darmowego zamieszczania ogłoszeń. Więc powinniśmy się trzymać zasad jakie określił właściciel strony.

 

Kolejna sprawa.

 

Polecając komuś np. jakiś sprzęt równie dobrze można podać link ze strony producenta na której jest tylko i wyłącznie opis danego sprzętu jego właściwości itd. tyle, że nikt tak nie robi.

 

To chyba nie jest pytanie do zarządu forum :roll: My tego za Was robić nie będziemy ;)

 

Jeśli jest mi ktoś w stanie, wytłumaczyć to zjawisko w sposób logiczny, chętnie wysłucham taką osobę.

Mam nadzieję, że rozwiałem wszelkie wątpliwości co, jak i dlaczego ;)

 

 

Edit:

Poczekam, moderatorzy też są :P

powinni to zobaczyć i odpowiedzieć bo to jest ich zadanie

Kwestię zadań moderatorów ustalił/ustala administrator a nie użytkownicy :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ahaed: spoko ;) chodzi mi głównie o możliwość wklejania linków do rzeczy, których chcemy się pozbyć z akwarium, roślin z przycinki itd. Absolutnie nie jestem za tym, aby reklamować swoją działalność (na szerszą skalę), portale, strony www itd.

Z drugiej strony, rzeczywiście ciężko byłoby sprawdzać wszystkie linki i osądzać jaki charakter ma dana sprzedaż podawana w linku.

Dziwnie jest oglądać przedmioty różnych sprzedających np. na allegro, a mieć jednocześnie zakaz wklejania własnych linków.

 

Mimo wszystko, dzięki za próbę wyjaśnienia problemu.

Z mojej strony to na tyle, można zamknąć chyba, że ktoś inny chce prowadzić dyskusję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja tylko przypomnę o dodawaniu zdjęć w ogłoszeniach. To naprawdę ułatwia. Co mi z tego, że ktoś da link do nowego filtra a sprzedaje używany? Ja osobiście wolę wiedzieć co kupuję a nie oglądać fotki czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inny przykład, to podawanie linków np. na allegro w chwili gdy chcemy komuś coś polecić (nie będę podawał przykładów bo jest ich cała masa).

W taki sposób napędzamy komuś potencjalnych klientów i wtedy jest wszystko ok tak?

Wydaje mi się, że poruszasz tutaj jeszcze inną sprawę. Często pada na czacie czy forum pytanie który lepszy? I padają linki do przykładowych aukcji. Rozwija się rozmowa i ostatecznie pada wybór. Wyczuwam intencję, by zamiast takich linków otwierać strony producentów i tam szukać konkretnych modeli rzeczy. Może to być upiardliwe ciągłe szukanie na skomplikowanych stronach producentów, gdy na allegro są od razu. Podanie aukcji często może wiązać się z kupnem/napędzaniem, ale niekoniecznie. Proponuję za pomocą narzędzia img /img wklejać zdjęcia omawianych przedmiotów i nie będzie problemu.

 

PS: Sorka, że się wtrącam, ale dawno zadymy nie było :aniol_diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

chodzi mi głównie o możliwość wklejania linków do rzeczy, których chcemy się pozbyć z akwarium, roślin z przycinki itd. Absolutnie nie jestem za tym, aby reklamować swoją działalność (na szerszą skalę), portale, strony www itd.

 

Wiem o tym ;)

 

Z drugiej strony, rzeczywiście ciężko byłoby sprawdzać wszystkie linki i osądzać jaki charakter ma dana sprzedaż podawana w linku.

 

 

Dokładnie tak jest!

 

Dziwnie jest oglądać przedmioty różnych sprzedających np. na allegro, a mieć jednocześnie zakaz wklejania własnych linków.

 

Mnie też to drażni, dlatego zawsze wolę jak ktoś da zdjęcie towaru od razu do ogłoszenia. W końcu osoba sprzedająca ma takie zdjęcia. Jak na allegro można je dać do aukcji to tutaj także. Skoro ja sprzedaję coś to czemu mam dać link do czyjejś aukcji? Wolę wkleić tu fotę a link do allegro to już na PW jak ktoś chce.

 

 

Edit:

 

PS. Sorka, że się wtrącam, ale dawno zadymy nie było :aniol_diabel:

No właśnie, to trochę dziwne :D Żartuję oczywiście :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Administrator

Zapomniałem dopisać wcześniej.

Wklejanie linków z allegro mija się z celem także pod jeszcze jednym względem. Przeglądając posta np: za miesiąc. Nic już pod tym linkiem nie ma. Więc nawet podlinkowanie danego tematu komuś w odpowiedzi na zadane pytanie, na niewiele się zda. Sam temat jest już wtedy niepełny, brak w nim części treści.

Podając link ze strony producenta/odnośnik do zdjęcia, mamy pewność, że będzie on zdecydowanie dłużej "aktywny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...