Skocz do zawartości

Woda z filtra RO


ShenLi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako że posiadam w kranie dość twardą wodę o wysokim ph (Twardość ogólna = 20n Ph = 7,8) postanowiłem zaopatrzyć się w filtr RO, stąd moich kilka pytań, a mianowicie czy do wody z filtra RO należy coś dodać przed uprzednim wlaniem do akwarium? Czy wystarczy tylko wymieszać ją z kranówką? A jeśli trzeba dodać kranówki to czy wtedy znowu konieczne jest stosowanie środków typu AquaSafe itp. aby "odkazić" wodę kranową? Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź, czyli do wody kranowej mam nie stosować żadnych preparatów wiążących metale ciężkie i niwelujących chlor? Wystarczy że będzie odstała? Jeśli tak to ile czasu ma odstać? Mam jeszcze jedno pytanko jakie parametry wody są najlepsze tzn. Tww, Two, Ph (wiadomo tutaj akurat zależy od wymagań rybek) najbardziej chodzi mi o twardość węglanową i ogólną ile powinny wynosić ich wartości aby rybką dobrze się żyło i żeby utrzymać w miarę stabilne Ph. Jeśli ktoś był by w stanie zlinkować mi jakąś stronkę z opisem parametrów wody i ich odpowiednimi wartościami stosowanymi w akwarystyce to był bym bardzo wdzięczny bo coś na google nie mogę znaleźć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując daje wodę z RO + kranówka, nie dodaję żadnych "ulepszaczy" i pozwalam tej miksturze odstać 24H? A co np. zrobić jeśli startuje ze zbiornikiem? Zalać całe akwarium wodą z kranu bez uzdatniaczy i odstania? Pytam bo nie mam możliwości przetrzymania 240 litrów wody ale chyba wtedy to nie robi różnicy skoro odstoi się ona w akwarium, które i tak musi dojrzeć parę tygodni, poprawcie mnie jeśli się mylę. Z góry wielkie dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...