Skocz do zawartości

Akwarium 240L


Marcu186
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

posiadam już akwarium 450L z Malawi a teraz przymierzam się do zakupu akwarium 240L

W tym akwa chciałbym mieć Skalary tylko zastanawiam się ile mogę wpuścić tzn.par wyczytałem ze najbezpieczniej 2 pary no i oczywiście bym chciał wpuścić z 20-30 sztuk neona czerwonego oraz bocje kiryski pandy jeśli by można było tylko nie wiem czy można,jeśli możecie podajcie jakieś propozycje co do tych gatunków ryb co podałem z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna nawet 4 pary. Agresja sie wtedy rozłoży. Neony i kiryski też możesz. Co do bocji to ok ale zamiast kirysów

 

Neony to chyba jako pokarm co?

 

Marcu jeśli upierasz się jednak przy neonach to możesz wyprobować jeden myk. Choć ostrzegam że może się nie sprawdzić. Kupić stadko neonów czerwonych (ok. 30 sztuk). Odczekać kilka tygodni i dopiero wtedy kupić skalary. Neony urosną i może nie zmieszczą się do pyszczków skalarów, i skalary dorastając z nimi będą je tolerowały ;)

 

Bocje wymagają większego akwarium.

Co do podłoża to jeśli będziesz mieć neony to koniecznie ciemny bazalt :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z Tobą ale po sprzedaniu tego 450L baniaka (zdecydowałem się go sprzedać) myślałem nad kupnem 300L i 240L baniaka i na razie uruchomić 300L baniak a za jakieś 2tyg.(jak zarobie kase)uruchomić 240L oczywiście 300L dobrze wyposażę w dobry sprzęt a potem 240L ;)takie moje plany;)

 

 

a wracając do obsady w tym 300L będe miał skalary i te co piszą w tamtym poście a na to akwa nie mam pomysłu mozecie pomóc??

Witam ponownie proszę zamknąć ten temat niestety nie udało miu się sprzedać tego akwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...