Skocz do zawartości

Ruch wody w akwarium


BOULI1978
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

Założyłem już akwarium i nabyłem filtr JBL 900. Podpiąłem do niego deszczownice. Posiadam akwarium 112l. Filtr działa na maxa i dzisiaj po dwutygodniowym dojrzewaniu wpuściłem ryby. Deszczownicę mam około 5 cm pod wodą, skierowaną lekko ku górze, jednak odbita fala wody powoduje dość duży ruch w środkowej części akwarium. Mam pytanie jak wielki ruch wody powoduje jej napowietrzenie??? Kupiłem neony innesa i nie chcę żeby im się stała krzywda. Może inaczej skierować deszczownicę????

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Założyłem już akwarium i nabyłem filtr JBL 900. Podpiąłem do niego deszczownice. Posiadam akwarium 112l. Filtr działa na maxa i dzisiaj po dwutygodniowym dojrzewaniu wpuściłem ryby. Deszczownicę mam około 5 cm pod wodą, skierowaną lekko ku górze, jednak odbita fala wody powoduje dość duży ruch w środkowej części akwarium. Mam pytanie jak wielki ruch wody powoduje jej napowietrzenie??? Kupiłem neony innesa i nie chcę żeby im się stała krzywda. Może inaczej skierować deszczownicę????

Pozdrawiam

Niewielki (widoczny) ruch wody powinien wystarczyć do niezarośniętych, nie bardzo przerybionych zbiorników.

 

Niestety w przypadku buszu (Busha - bardzo mocno zarośniętego zbiornika i/lub mocno nadmiernej liczby ryb) może to niewystarczać na noc.

 

Najlepiej: obserwuj ryby wcześnie rano (5-6) bezwględnie przed włączeniem oświetlenia,

jeżeli wszystkie pływają przy powierzchni => zbyt mało tlenu => zwiększ ruch powierzchni i/lub dodaj napowietrzanie na noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...