Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie gupików...


Emet Brown
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne zachowanie gupików... ostatnio zauważyłem ze moje gupiki ciągle leżą na dnie wśród roślin... nie wiem dlaczego.. zaznaczę że są to dwa samce..... nic nie robią od czasu do czasu sobie popływają a tak leżą na dnie.... i jakoś szybko oddychają (nie wiem może tak gupiki maja) dodam ze wszystkie parametry wody są odpowiednie oraz filtracja i napowietrzenie również bardzo dobre...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne zachowanie gupików... ostatnio zauważyłem ze moje gupiki ciągle leżą na dnie wśród roślin... nie wiem dlaczego.. zaznaczę że są to dwa samce..... nic nie robią od czasu do czasu sobie popływają a tak leżą na dnie.... i jakoś szybko oddychają (nie wiem może tak gupiki maja) dodam ze wszystkie parametry wody są odpowiednie oraz filtracja i napowietrzenie również bardzo dobre...

1. Mogą być przekarmione i/lub problem z pęcherzem pławnym - efekt ryba tonie nie ruszając płetwami

2. Mogą "uciekać" przed samcami

3. Mogą "uciekać" przed innymi rybami

4. Mogą "uciekać" przed oświetleniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzenie na dnie jest bardzo częstym sygnałem u żyworódek że dzieje się coś złego.

Obstawiam że zaczyna się jakaś choroba. Nie przesądzałbym problemów z pęcherzem. Dwa razy spotkałem się z tą chorobą i zawsze wtedy rybki nie tonęły, tylko "wynosiło" je pod powierzchnie.

Możliwe że siedzenie na dnie jest powodowane resztą twojej obsady tak jak to sugerowali przedmówcy. Może masz jakieś ryby których te gupiki się po prostu boją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam że zaczyna się jakaś choroba. Nie przesądzałbym problemów z pęcherzem.

To łatwo zauważyć. Wystarczy obserwować rybę.

1. Jeżeli ma widoczny problem przy wypływaniu na powierzchnię (lub przy opadaniu na dno) jest to skutek mechanizmu pęcherza pławnego.

2. Jeżeli ryba nie ruszając sie energicznie widocznie tonie/lub unosi się to

jak wyżej.

 

W moim przypadku jedna rybka (neon inessa) nie była w stanie utrzymać głębokości bez bardzo energicznych (i nerwowych) ruchów. Znawcy stwierdzili, że pęcherzyk :/. Ryba tonęła samoistnie, dobrze że nie mogła się utopić ;) .

 

Może masz jakieś ryby których te gupiki się po prostu boją.

 

Nie czuję się ekspertem w ocenianiu psychiki poszczególnych gatunków/osobników, natomiast z tego co ja widzę u siebie to gupiki nie boją się niczego, zwłaszcza w kilkuosobnikowej grupie, przeganiają wszystkich :]

 

Przy podłożu miałem gupiki jak grzałkę strzeliło coś i było 34 stopni w akwarium przez pewnien czas. Może to od gorąca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...