Jump to content
Sign in to follow this  
marcinek8413

Moje 54l restart str 9

Recommended Posts

Witam ponownie czas na nowe fotki i mały opis zmian, więc obsada obecna to 15 szt. neon ineesa, 4 x krewetka Amano, 8 x Red Chery, jeden kirysek pstry i 4 młodziutkie zbrojniki niebieskie na dniach idą do większego akwarium :lol:, rośliny doszła wgłębka na korzenie i pod tafle wody oraz zmiana tła na czarne.

Po dłuższej przerwie z zakupem ryb udało zdobyć mi się parkę proporczykowców z kap lopez, obecna obsada 15 neon, 2 proporczykowce, 4 amano , 6 RC i ten jeden kirysek pstry który na razie nie może znaleźć większego domu.

witam

Mógłbyś coś więcej napisać na temat tych proporczykowców?

Jak się zachowują w stosunku do krewetek i innych ryb. I jak się prezentują w zbiorniku- czy chowają się między roślinami, czy pływają bez stresu ?

Jak na razie są w zbiorniku 2 dni zachowują się super pływają po całym akwarium i zalecają się do siebie co do krewetek nawet się nimi nie interesują i z neonami żyją w zgodzie zobaczymy jak się oswoją w nowym akwarium co będzie się działo, głównie zajmują środkową i dolną część akwarium potrzebne są rośliny pływające typu pistia, wgłębka podobno składają tam ikrę, w akwarium wyglądają super pomarańczowy kolor super odbija się na tle czarnego podłoża i tła.

Witam czas na małą aktualizację , liczba Proporczykowców powiększyła się o jedną samicę doszły także ślimaczki 3 sztuki Helenek, niestety proporczykowce zjadły krewetki Red chery, Amano są większe i nimi się nie interesują.

Może zrób jakiś ładny trawniczek. Będzie lepiej wyglądać. ;)

Tak obsada troszkę się zmieniła w mojej miejcowości ciężko dostać kiryski panda lub pigmeje zdecydowałem się na zakup Cierniooczka kuhla odmiany czarnej mam ich 4 szt, do tego 15 szt Neonów i harem 1 +2 Proporczykowców oraz 4 Amano. Obecnie mam oświetlenie 2 x 15 wat świetlówki Diversa Opti natural i Opti plant, myślę już o trawniku z Małego Henia powinien dać radę jednak nie mam co2.

Z trawniczkiem byłoby ekstra :)

chociaż nie wiem czy ta zwartka jak urośnie nie będzie za mocno zasłaniać...

Wiatam o to aktualna fotka zbiornika niestety nie ma już Proporczykowców i myślę nad kupnem jakiejś innej parki ale jeszcze nie wiem jakiej proszę o porady.

Co się z nimi stało padły?Inna parka?Może Pielęgniczki Ramireza?

Od Ramirez łatwiejsze w utrzymaniu są podobno pielęgniczki żółte - poczytaj o nich :)

Czytałem o nich i nawet bardziej mi się podobają od Ramirezów a co myślicie o Barwniakach

Akwarium ładnie się zarosło, od czasu kiedy widziałam je po raz ostatni. Jedynie co mi wadzi, to troszkę drobny, jasny żwirek na dnie + łaty bazaltu. Zmieniłabym właśnie tylko podłoże. Z przodu zostawiłabym piaseczek, a z tyłu podłoże wartościowe dla roślin przykryte bazaltem, ale wiadomo, że po tylu remontach nie bedzie chciało Ci się jeszcze raz robić demolki. Ogólnie wypiękniało to akwarium, widzę, że z obsadą jeszcze rodzą się problemy. Ale naprawdę wielki plus. ;)

Za duże na 54l.

Widać nie wiesz co to złudzenie optyczne ;)

Akwarium bardzo ładne :D

Za duże na 54l.

Widać nie wiesz co to złudzenie optyczne ;)

O co Ci chodzi? Autor pytał się czy mogą być w tym akwarium barwniaki to powiedziałem że nie.

I wiem jak wygląda 54l bo sam takie mam.

Przemok96, barwniaki to ryby, które potrzebują dużych zbiorników. Ewentualnie dobre jest dla nich 112 l. Poza tym, potrzebują przestrzeni, ponieważ w czasie tarła to bardzo agresywne ryby, i w połączeniu jeszcze z innymi rybami w akwarium 54 l. byłaby poprostu eksplozja. ;)