Skocz do zawartości

Moje 54l restart str 9


marcinek8413
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co będę pisał po prostu oceniajcie. Obsada to 1 Glonojad syjamski, 1 zbrojnik, 2x ramirez, 4x kardynałek, 5x platka, 3x gupik, 3x molinezja, 2 x kirysek ,roślinki to kryptokoryna oraz nurzaniec,nawożone nawozem Tetra Plantamin, filtr z deszczownią wkład gąbka oraz zeolit, grzałka z termostatem 50 wat, oświetlenie 1 x 15wat i 1x 11wat oraz oświetlenie nocne niebieskie diody led.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Myślę,że trzeba by było zrobić weryfikację rybek,połowa nie nadaje się do tego zbiornika (za mały litraż)...Dodałabym roślin,ale bez szaleństw...Bardzo podoba mi się układ kamieni.Kojarzy mi się ze Stonehenge...Akwa ma przyszłość. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada:

1 Glonojad syjamski-do oddania

1 zbrojnik-do oddania

2x ramirez-ok

4x kardynałek-dokup żeby było 6-8 sztuk

5x platka-ok,ale jaki stosunek samców do samic

3x gupik-ok

3x molinezja-do oddania

2x kirysek -do twojego akwa nadają się tylko pigmeje lub panda.Dokup do 6 sztuk.

 

Wystrój akwarium ciekawy,zwłaszcza kamienie.Proponuję Dołożyć nieduży korzeń,mech i będzie jeszcze lepiej jak jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafa9- Kardynałki potrzebują trochę zimniejszej wody.

A co do obsady to będzie taki misz-masz, ja bym skupiła się tylko na żyworódkach. Czyli haremy 2+5 gupika oraz 1+3 platki. (Będziesz miał stada maluchów ;) ) Platka z gupikiem się nie rozmnożą.

A jeśli tak bardzo lubisz ramirezy, to 1+1 ramirezy + razbory, np. hengela.

A jeśli bardzo chcesz kardynałki to kup sobie 10 sztuk i będą same, i będzie im bardzo dobrze.

Nie myślałeś o rybkac dennych/ krewetkach?

Pamiętaj również, że stadko jest ogólnie od 5 sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Masz początek inwazji krasnorostów(usuń zainfekowane liście,najlepiej to widać na łodydze liścia cryptocoryny bezpośrednio "omiatanej powietrzem z filtra")to przez źle ustawione napowietrzanie z filtra(ustaw je pod potrzeby oddechowe ryb).Molki są u Ciebie największym dostarczycielem azotu dla tych glonów ,pomijając już fakt że za mały litraż na nie to jak ich się nie pozbędziesz trudno będzie wygrać tu z krasnorostami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak molinezji już nie ma oddałem dzisiaj, a te czerwone co kolega pomylił z mieczykami to platki koralowe, obecna obsada to 10 x kardynałek chiński, 5 platka 2 samce 3 samice, 5 x gupik, i jeden kirysek tak sobie został. Co do glonów mam właśnie z nimi mały problem oświetlenie to 1 x 15 i 1 x 11 czy to nie za dużo,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam kolegów moje akwarium trochę się zmieniło od czasu zalania fotki niebawem, obecna obsada to 10x neon inessa, 4x platka (do oddania), 7x gupik (do oddania), oraz 1x zbrojnik niebieski i kirysek pstry chętnie je zamienie za otoski których nigdzie nie mogę dostać, jak oddam to co mam oddać to planuje 15x neon inessa, harem bojownika 1+2, 6 otosek, i krewecie tylko jeszcze nie wiem jakie i ile i tu proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...