Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłam 4 neonki innessa i po kilku godzinach wszystkie mi zdechły. jeden miał uszkodzone skrzela (tego rozumiem) ale reszta? prosze o pomoc jak co to opis akwarium:

21 l

podłoże żwirek marmurowy

rośliny : moczarka stawowa

obsada:

2x welon (2 spasione mutanty :) )

3x gupik

glonojad

sumik

2x danio różowe

danio pręgowane

mieczyk samica

i 2x taka srebrna i błyszczy jak płyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie pokazywał z taką obsadą i litrażem w którym są te ryby. Jest chociaż w tym ......... filtr albo grzałka. Wiesz co to cykl azotowy albo czy woda była dojrzała.

P.S. dziwię się szczerze że jeszcze skalara nie masz w tej obsadzie do dopełnienia :roll:

 

Andrerw: Słownictwo :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od marmurowego żwirku woda się zatwardziła, a neony lubią miękką wodę. Pewnie dlatego zdechły.

no to tyle jak co to uciesze się też z dodatkowych informacji jakie jeszcze rybki mogę mieć ;)

Chyba jakie musisz oddać. Obsadę masz tragiczną, tylko gupiki się nadają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie 13lat a zachowujece sie gorzej niż 5 latki oddaj te rybki i kup bojka tylko jednego samca i będzie gites

albo mam lepszy pomysł zrubcie w szkole składke po 5zł zarobicie ok.400zł zakupić akwarium 112l oddaj welonki zrubcie stadko dnio ok.20 osobników i ujdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyno rybki się męczą!!!!!! Nie rozumiesz tego? oddaj je i złóżcie się na porządne akwa, albo kupcie bojka do środka. Akwa jest przerybione. Padną ci za nie długo wszystkie. Tym bardziej jeśli nawet nie macie tam sprzętu specjalnego. Pograjcie lepiej w chlebek albo w słoneczko a nie pastwicie się nad rybami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyno rybki się męczą!!!!!! Nie rozumiesz tego? oddaj je i złóżcie się na porządne akwa, albo kupcie bojka do środka. Akwa jest przerybione. Padną ci za nie długo wszystkie. Tym bardziej jeśli nawet nie macie tam sprzętu specjalnego. Pograjcie lepiej w chlebek albo w słoneczko a nie pastwicie się nad rybami!

Nie wszystkie się męczą. Te cztery Neony , ktore padły już nie....

ps.

Droga koleżanko radzę po rozpączęciu roku szkolnego pokazać ten wątek opiekunowi klasy (nauczycielowi), mam nadzieję,że to nie jest klasa przyrodnicza lub biologiczna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograjcie lepiej w chlebek albo w słoneczko a nie pastwicie się nad rybami!

Hahaha chlebek gorszy :lol:

 

Co do tematu na pewno zdechły przez parametry wody, może była woda za zimna itp. Nie podałaś wszystkich info:

viewtopic.php?f=6&t=14640

 

Oddaj te ryby jak najszybciej i załóżcie akwarium od nowa ;)

Ale pierw poczytajcie:

viewtopic.php?f=2&t=17376

viewtopic.php?f=43&t=11433

viewtopic.php?f=43&t=17372

viewtopic.php?f=43&t=17244

viewtopic.php?f=43&t=11573

viewtopic.php?f=43&t=6354

viewtopic.php?f=39&t=19607

http://www.minifische.de/

viewforum.php?f=98

viewtopic.php?f=5&t=11056

I ogólnie poczytaj na tym forum ;)

 

Tak jak mówili może być np. jeden samiec bojownika syjamskiego albo jakieś stadko małych rybek i wtedy można by też dać kilka krewetek i wtedy trzeba dużo roślin zwłaszcza mchu. Filtr to np. Aquael FZN-1, grzałka najlepiej z termostatem np. Tetratec HT25 ponieważ w tak małym akwarium trudno kontrolować temperaturę. Akwarium ma pokrywę :?: Przydałoby by sie stworzyć w akwarium dość silny gąszcz roślin a tak to potrzeba minimalnie 0,5W/l. Jak macie to można przerobić ale to jest wtedy dość trudne:

viewtopic.php?f=9&t=17807

Lepiej kupić np. 2 moduły oświetleniowe Aquael Deco Light jeden 11W a drugi 9W. Bez pokrywy nie będzie sie aż tak woda nagrzewała podczas upałów. Jako tło super sprawuję się czarny brystol. Za podłoże jeżeli chcemy dużo roślin to np. Aqua Substrate II+. Można też poważnie pomyśleć o bimbrowni:

http://www.akwarium.net.pl/wiki/Bimbrownia

Zwłaszcza że to nie jest dość drogie i trudne w wykonaniu, a rośliny o wiele lepiej rosną

Musisz potem pamiętać żeby poczekać minimum 2 tygodnie od wlania wody dop akwarium żeby akwarium "dojrzało" a dopiero po tych 2 tygodniach można wpuszczać pierwsze zwierzęta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że niezła ta obsada... Oddaj to gdzieś, nawet za darmo do zoologicznego. Zostaw sobie kilka rybek albo kup, sobie większe akwarium.

aha i to szkolne akwa ja mam je tylko na wakacje na utrzymanie a rybki to kupują uczniowie a nie ja

 

Czyta się cały temat a potem pisze. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GOst masz rację, ale zgodze się z tamtym kolegą ponieważ te ryby powinna oddać bo się męczą. Nie musi mówić w szkole, że je oddała tylko że padły. Pokazać nauczycielowi to forum i jemu powiedzieć prawde. Niech się szkoła zrzuci na akwa 400l albo niech do tego akwa kupi bojka i sprawa zalatwiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz w szkole, że męczycie te ryby.

Zrób porządek z tą obsadą i nie oglądaj się za nikim. Co, lepsza jest śmierć kilkunastu zwierząt od paru minutowego focha?

Zastanów się. Jeśli tamtym nie chce się poczytać trochę o akwarystyce i są tacy zapaleńcy szczerze powiedz im te argumenty w twarz. Niech się obrażą, i co. Tu ważne jest zdrowie ryb. Powiedz wychowawczyni klasy, że masz zamiar przejąć kierownicę akwarium.

Zrób składkę. Jeśli się nie złożą, zagroź że akwarium sprzeda nauczycielka i więcej akwarium nie będzie.

Dlaczego tak martwisz się o tych kolesi? Wiesz co, może niech cała klasa zamknie się w pokoiku 4x4 metry. Zobaczymy, czy będą zadowoleni. Akwaryści się znaleźli. :roll:

 

Jak coś:

Kup porządny filtr - aquaEl fan 1.

Kup grzałkę tetry - 25W.

Kup naturalny żwirek.

Kup żywe rośliny.

Po dwóch tygodniach od zalania wody (odstałej 24 h kranówki) wpuść bojownika (z głową). Inne ryby oddaj do sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...