Skocz do zawartości

Problem z doborem grzałki do akwarium 5l.


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o grzałkę ,to nie dawał bym żadnej.Temperatura otoczenia,w domu na pewno jest wystarczająca,gorzej w zimie,no nie wiem.

Jeśli chodzi o oświetlanie akwarium lampką biurową,super doradztwo ale ..... ,to wszystko ok tylko jest jedno ale.Jeśli będzie takowa w użyciu i będzie do niej wkręcona zwykła żarówka o barwie przeważnie są takie 2700K to oprócz ogrzewania wody będziesz miał zarombisty problem z glonami.

Jeśli nie dostaniesz, a można kupić małe panele przemysłowe T5,które dopasujesz do szklanki,to zaopatrz swoja lampkę ,oczywiście biurową w żarówkę energooszczędną,ale o barwie 6500K,są takie bo też ich używam.

Wtedy powinno być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz pilnować żeby rybek nie ugotować

Przepraszam ,ale oświeć mnie i innych w jaki sposób sugerujesz,że można ugotować rybcie.

Wiadomo ,że przy instalowaniu oświetlenia należy mieć minimum wiedzy o prądzie.Jeśli żarówkę o właściwej mocy zamontujemy na wystarczającej wysokości to woda nawet nie odczuje .Natomiast diody,one przecież się nie nagrzewają. ;)

Proszę nie rób następnym razem z nikogo głupków. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj założyłem sobie akwarium 5l, żeby było na młody narybek co się niedawno urodził. Wszystko jest ok. tylko nie wiem co z ogrzewaniem?

Czy istnieje grzałka na takie małe akwarium?

Jak już bardzo chcesz ogrzać 5 litrowy zbiornik dla narybku to kup folię grzejną 12V/10W (stosowana w ogrzewaniu lusterek samochodowych) dwa lata temu kupiłem za 7,50zł sztuka, do tego najprostszy zasilacz z regulacja 3V-12V / 1A(max 30zł). Podłącz i regulując napięciem sprawdzaj jaką temperaturę osiąga folia. Jak już ustawisz zadowalającą temperaturę, to włóż folię pomiędzy matę a dno akwarium.

Ale i tak wyjdzie cię taniej kupić jakieś maleństwo 5W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...