Skocz do zawartości

Moje 63l


Zapaleniec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja mam w 54l ogólnie osiemnaście rybek i ślimaka helenke, a to już chyba jest max jak na mój litraż, więc to co Ty masz to pewnie też - chodzi o liczbę. Zdecyduj się również na jedne ryby z rodziny ławicowatych - czyli albo neony, albo razbory, za małe akwa na oba gatunki, a otosków też masz zbyt mało. W moim zbiorniku mam 10 czerwonych, 6 kirysów i parkę ramirez. Z obserwacji wynika, że żyją świetnie. Na Twoim miejscu oddałbym razbory, brzanki oczywiście również, kupił kiryski (lecz wtedy musisz mieć drobny żwir, aby ryby się nie pokaleczyły) i parkę ramirez, ale to jak komu się podoba - nie zmienia to faktu, że z zupy rybnej musisz stworzyć normalną obsadę, bo nie smakuje aktualnie to zbyt dobrze. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do uwag odnośnie obsady musisz się przyzwyczaić. Na forum jest dużo "animalsów". Moim zdaniem, jak już pisałem, akwarium nieco przerosło. Wielkie liście roślin i kępa mchu zmniejszają optycznie zbiornik. Zastanów się nad przycięciem mchu i zmianą pozostałych roślin na takie z mniejszymi listkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do uwag odnośnie obsady musisz się przyzwyczaić. Na forum jest dużo "animalsów".

Nie zapominaj że akwarystyka to nie tylko hodowla roślin, ale też ryb [dla niektórych przede wszystkim to drugie], a akwarium to nie tylko ozdoba, ale także mieszkanie dla żywych stworzeń. Taki mały OT. Każdy ma swoje podejście do akwarystyki, moje jest podobne do większości osób na tym forum. :P;)

 

Patrząc na akwarium sam bym nie powiedział "O Boże przerybienie", choć moim zdaniem faktycznie. Sporo rybek. Wystarczy trochę zredukować obsadę i będzie ok. W każdym razie i tak jest wielki plus, w porównaniu do tego co jest na pierwszej stronie.

Akwarium ciekawe, choć moim zdaniem powinieneś zapewnić rybom więcej przestrzeni, szczególnie że masz tam ich sporo. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...