Skocz do zawartości

chciałbym zwiększyć oświetlenie w moim akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

chciałbym zwiększyć oświetlenie w moim 54l akwarium... i zastanawiam jak to zrobi najmniejszym kosztem i najmniejszym wysiłkiem.. mam standardową pokrywę ze świetlówką 15W - dodałbym najchętniej jeszcze raz 15W albo 10W.. macie może jakiś pomysł.. najlepiej jakbyście podesłali mi jakieś przykładowe kompletne oświetlenia (takie żeby tylko przykręcić i włączyć... a może LED by pomogły..... z góry dziękuje za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydało by się dodać ok 15W.

 

Jeśli chcesz najmniejszym kosztem to kup po prostu gwint, kable, włącznik [kilka złotych] i żarówkę energooszczędną 6500K [do 20zł]. Montujesz pod pokrywą, działa.

 

Trochę większy koszt, ale prawie bez kombinowania z elektryką byłby gdybyś kupił meblową oprawę świetlówkową [ok 30zł] + świetlówkę akwarystyczną [20-30zł]. Do oprawy dodajesz kabel, montujesz pod pokrywą. Świeci.

 

Można też kupić gotowy zestaw do samodzielnej modernizacji pokrywy [ok 100zł]. Tutaj trzeba złożyć wszystko samemu.

 

Oczywiście można też kupić osobno wszystkie części takiego zestawu, czyli statecznik, oprawki, odbłyśnik, kable, świetlówkę. Może wyjdzie taniej. To ostatnie mimo że najbardziej skomplikowane jest chyba najlepszym rozwiązaniem. ;)

 

Odsyłam do innych tematów w dziale. Nie jesteś pierwszą, ani dziesiątą osobą która chce dołożyć oświetlenie w takim akwarium. Temat był wałkowany nieraz. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...