Skocz do zawartości

prosze o porade


sebaluba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie wszystkie glony które tworzą nitki ( krótkie lub długie ) są bliższe ewolucyjnie roślinom wyższym, mają większe wymagania i zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Nitki, w przeciwieństwie do cyjanobakterii czy glonów jednokomórkowych nigdy nie występują w wodach ubogich w składniki mineralne. Dlatego walkę z nimi należy rozpocząć albo od dobrania odpowiedniego nawozu, dodania dwutlenku węgla - aby rośliny wyższe wygrały konkurencję pokarmową. Mimo dość wysokich wymagań pokarmowych, nitek nie da się zagłodzić poprzez zaprzestanie dodawania nawozu do akwarium, należy dodawać tyle nawozu ile jest aktualnie potrzebne roślinom, mniej lub więcej może spowodować wykwit. Jeśli chodzi o wodę w akwarium - należy zwrócić uwagę na poziom azotu - nie powinno go być więćej niż 10 ppm. Ja doświadczyłem inwazji nitek przy nadmiarze żelaza, po zmianie receptury nawozu nitki ze zdjęcia ustąpiły. Kolejnym warunkiem na który trzeba zwrócić uwagę przy inwazji nitek jest to czy rosną nam rośliny - jeśli tak, to mamy przenawożenie i należy zmniejszyć dawkę nawozu, jeśli "ziele" nie rośnie - należy dawkę zwiększyć lub zmienić recepturę.

 

drugi link w Google po wpisaniu glony nitkowe :google:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżonson, zapomniałeś dodać, że każdy (prawie) glon lubi słabo filtrowaną wodę. Akwarium może być dobrze prowadzone, ale gdy filtracja jest niewydolna mogą się zacząć problemy z glonami.

 

sebaluba, zmniejsz rozmiar fotki.

 

http://www.roslinyakwariowe.pl/index.ph ... arium.html

http://www.holenderskie.pl/forum/viewtopic.php?t=26908

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,ale ja pisałem ze mam problem TYLKO z taxiphyllum barbieri ,co do innych roślin :lotos czerwony ,hygrophila siamensis ,bacopa australis ,limnophila sessiliflora, anubisy,egeria denca są pięknie zielone i rosną jak na drożdżach, ludwigia repens kwitnie na czerwono.więc co z tym fantem dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...