Jump to content

prosze o porade


sebaluba
 Share

Recommended Posts

być może na mchu urosły glony nitkowe załącz foto to zobaczymy :roll:

 

Edycja:

 

wydaje mi sie że to jednak są te glony lecz dokładnie nie zagłębiałem się w to jak się ich pozbyć gdyż nigdy ich nie miałem

 

TDC: Edytuj posty!

Link to comment
Share on other sites

W zasadzie wszystkie glony które tworzą nitki ( krótkie lub długie ) są bliższe ewolucyjnie roślinom wyższym, mają większe wymagania i zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Nitki, w przeciwieństwie do cyjanobakterii czy glonów jednokomórkowych nigdy nie występują w wodach ubogich w składniki mineralne. Dlatego walkę z nimi należy rozpocząć albo od dobrania odpowiedniego nawozu, dodania dwutlenku węgla - aby rośliny wyższe wygrały konkurencję pokarmową. Mimo dość wysokich wymagań pokarmowych, nitek nie da się zagłodzić poprzez zaprzestanie dodawania nawozu do akwarium, należy dodawać tyle nawozu ile jest aktualnie potrzebne roślinom, mniej lub więcej może spowodować wykwit. Jeśli chodzi o wodę w akwarium - należy zwrócić uwagę na poziom azotu - nie powinno go być więćej niż 10 ppm. Ja doświadczyłem inwazji nitek przy nadmiarze żelaza, po zmianie receptury nawozu nitki ze zdjęcia ustąpiły. Kolejnym warunkiem na który trzeba zwrócić uwagę przy inwazji nitek jest to czy rosną nam rośliny - jeśli tak, to mamy przenawożenie i należy zmniejszyć dawkę nawozu, jeśli "ziele" nie rośnie - należy dawkę zwiększyć lub zmienić recepturę.

 

drugi link w Google po wpisaniu glony nitkowe :google:

Link to comment
Share on other sites

Dżonson, zapomniałeś dodać, że każdy (prawie) glon lubi słabo filtrowaną wodę. Akwarium może być dobrze prowadzone, ale gdy filtracja jest niewydolna mogą się zacząć problemy z glonami.

 

sebaluba, zmniejsz rozmiar fotki.

 

http://www.roslinyakwariowe.pl/index.ph ... arium.html

http://www.holenderskie.pl/forum/viewtopic.php?t=26908

Link to comment
Share on other sites

witam ,ale ja pisałem ze mam problem TYLKO z taxiphyllum barbieri ,co do innych roślin :lotos czerwony ,hygrophila siamensis ,bacopa australis ,limnophila sessiliflora, anubisy,egeria denca są pięknie zielone i rosną jak na drożdżach, ludwigia repens kwitnie na czerwono.więc co z tym fantem dalej ?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...