Skocz do zawartości

bocja wspaniała


wert_77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chędogo mości Panie a jakże :D A tak na poważnie kiedyś przed zalogowaniem się na forum robiłem kompendium o tej rybce ;) Zebrałem chyba wszystkie informacje ;) Ale nie mogę znaleźć teraz tego szkicu :|

Można też ustalić skąd ryba pochodzi:

Dołączona grafika

 

Znalazłem jeszcze coś :shock: :

Dołączona grafika

Dziwne ale to jeszcze nie widziałem :zamieszany: Ale jak jest to jest :D Jeszcze postaram się poszukać tego szkicu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wiem co da odróżnienie płcie jeśli i tak się jej nie rozmnoży w akwarium :zamieszany:

Nie rozumiem co przeszkadza żeby wiedzieć czy ma się samca czy samicę ;)

 

samice są szersze w biodrach i mają dłuższe włosy (naogół) ;)

Dzięki za info teraz na pewno się nie pomylę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nic no ale dla mnie to rozróżnianie płci nigdy nie będzie prawdziwe dlatego że te ryby są bardzo podobne do siebie

Mi się tak naprawdę wydaje że dopiero podczas tarła będziemy naprawdę wiedzieć która z ryb to samiec a która samica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płeć da się rozróżnić, tak jak mówi rafi. Też widziałem ten szkic ;p. Natomiast z samym rozmnożeniem jest taki problem, że te ryby dojrzewają bardzo późno, bodajże w wieku 17-18 lat. Po osiągnięciu tego wieku można je mnożyć na ogromną skalę i bez żadnych problemów. Mój znajomy dochował się tak wiekowej :D pary. Kilka razy doprowadził do tarła, ale prawdopodobnie w wyniku leczenia na jakąś chorobę, samiec stracił płodność. Nie muszę chyba tłumaczyć co stało się z ikrą, ale sądząc po ilości jaka jej była, naprawdę można osiągnąć niezłą liczbę narybku. Z tego co pamiętam, w samej Polsce udało się rozmnożyć bocje 3 osobom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrost każdej ryby zatrzymuje się w jakimś okresie życia. To, że bocja będzie ogromna wcale nie musi oznaczać,że jest stara. "Hodowcy"(sprzedawcy) często szpikują ryby sterydami. Im większa tym więcej kasy ;/ co niekoniecznie idzie w parze ze zdrowiem ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płeć da się rozróżnić, tak jak mówi rafi. Też widziałem ten szkic ;p. Natomiast z samym rozmnożeniem jest taki problem, że te ryby dojrzewają bardzo późno, bodajże w wieku 17-18 lat. Po osiągnięciu tego wieku można je mnożyć na ogromną skalę i bez żadnych problemów. Mój znajomy dochował się tak wiekowej :D pary. Kilka razy doprowadził do tarła, ale prawdopodobnie w wyniku leczenia na jakąś chorobę, samiec stracił płodność. Nie muszę chyba tłumaczyć co stało się z ikrą, ale sądząc po ilości jaka jej była, naprawdę można osiągnąć niezłą liczbę narybku. Z tego co pamiętam, w samej Polsce udało się rozmnożyć bocje 3 osobom

Mógłbyś podać jaki był to litraż. Bo ja kiedyś przeczytałem ze one na czas tarła migrują np. jak pstrągi ;)

Chcecie zobaczyc giganta to patrzcie na tego bocjozaurusa :D :

 

http://www.loaches.com/species-index/photos/c/chromobotia_macracanthus_07.jpg/image_medium

 

Link do strony skąd są zdjęcia ;) :

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http ... s%3Disch:1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium tarliskowe miało 126 litrów. Wystrój na typowy potok. Kamieniste dno, szybki nurt wody, mało roślin. O parametry spytam jak będę się z nim widział, chociaż wątpię, czy mierzył. W takich warunkach do tarła przystępowały najchętniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee? Akwaria tarliskowe z reguły wcale nie są duże, bo nie muszą. A dorosła bocja, karmiona pokarmami bez sterydów wcale nie są aż takie wielkie. 17cm nie więcej, więc 126l na akwarium tarliskowe wystarczy w zupełności. Myślę, że wszyscy którzy odchowali narybek jakiejś ryby która wymaga większej uwagi niż gupik, wie w jakim celu akwaria tarliskowe są mniejsze, proporcjonalnie do ilości składanej ikry a potem narybku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...