Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was. Mam w akwa filtr ktory działa 24/7. Ale mimo to po powierzchni pływa mi taki jakby osad. Co to może być?

Kup Molinezje one ci załątwią sprawe korzucha bakteryjnego ;)
Super rada. A jeśli autor tematu ma 25l, albo 54l?

 

Polecam budowę skimmera.

Przy filtrze kaskadowym, lub deszczowni taki osad też nie powinien występować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem ja kiedyś miałem to dziadostwo i nic nie działało nawet kładzenie na taflę wody ręczników

Jeśli woda nie będzie dostatecznie natleniana a tafla wody poruszana to kożuch powróci

Co do deszczownicy niejestem całkowicie przekonany ( wiem sam po sobie ) , częste podmianki ( tak to załatwiłem u siebie ) , papier też dobra sprawa ale śniadaniowy ponieważ wchłania tłuszcze i zabrudzenia ( taki jak mamuśka stosuje do pieczenia ciasta :lol: ) no i w ostateczności molinezje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje mu w takim razie skimmer lub czeste podmianki ( chociaż przy takim litrażu to jednorazowy zabieg) w ostateczności papier sniadaniowy lub deszczownica która może być za duża do takiego baniaka ( w zależności jaki filtr ma nasz kolega ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje mu w takim razie skimmer lub czeste podmianki ( chociaż przy takim litrażu to jednorazowy zabieg) w ostateczności papier sniadaniowy lub deszczownica która może być za duża do takiego baniaka ( w zależności jaki filtr ma nasz kolega ).

 

Ja mam filtr aquael model fan-mini Qmax 260 L/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...