Skocz do zawartości

[100] Pierwsza morszczyzna


Morog
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jak uznam że jest już dostatecznie dojżałe

to nie akwa słodkowodne

a ryby troche kosztują

Dojrzewanie jest podobne. Po 2 tyg mozna wpuszczać pierwsze ryby.Wiem to z doswiadczenia. Oczywiscie nie całą obsade na raz ale pierwsze sztuki tak. Przyspieszy to całkowite dojrzewanie. Są mity że trzeba poczekać na zakwit wszystkich glonow czy kilka miesięcy ale wynika to z tego ze ktoś bał sie wpuścic , tak sobie wymyslił i przekazuje dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojrzewanie jest podobne. Po 2 tyg mozna wpuszczać pierwsze ryby.Wiem to z doswiadczenia.

Cytat z Nano Reef, który autor opiera o więcej niż jedną solniczkę ;) :

Najbardziej burzliwe dojrzewanie zbiornika trwa ok. miesiąca. Jednak stabilność parametrów i zniknięcie wszystkich następujących po sobie plag (glony wszelkiej maści, cyjano itp.) następuje zazwyczaj po 3 miesiącach a o stabilnym zbiorniku możemy mówić po ok. 9-12 miesiącach. Dojrzewanie można przyśpieszyć dodając żywy piasek, wodę z działającego zbiornika a także zestawy startowe zawierające bakterie denitryfikacyjne. Jeśli żadnej z tych rzeczy nie dodamy to i tak proces się odbędzie ponieważ bakterie nitryfikacyjne są we wszystkim.

Do swojego pierwszego w życiu akwarium ryby wpuściłem po 24h i jakimś cudem przeżyły. Jednak nie mówię że wiem z doświadczenia że można tak robić bez konsekwencji.

 

 

Trzymam kciuki za akwarium i podziwiam Moroga. Do postawienia i utrzymania solniczki potrzeba sporo więcej wiedzy i czasu niż do "zwykłego" akwarium.

Będę na bieżąco śledził temat. ;)

Szczególnie że solniczek na SA praktycznie nie ma. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dojrzewanie jest podobne. Po 2 tyg mozna wpuszczać pierwsze ryby.Wiem to z doswiadczenia.

Cytat z Nano Reef, który autor opiera o więcej niż jedną solniczkę ;) :

Najbardziej burzliwe dojrzewanie zbiornika trwa ok. miesiąca. Jednak stabilność parametrów i zniknięcie wszystkich następujących po sobie plag (glony wszelkiej maści, cyjano itp.) następuje zazwyczaj po 3 miesiącach a o stabilnym zbiorniku możemy mówić po ok. 9-12 miesiącach. Dojrzewanie można przyśpieszyć dodając żywy piasek, wodę z działającego zbiornika a także zestawy startowe zawierające bakterie denitryfikacyjne. Jeśli żadnej z tych rzeczy nie dodamy to i tak proces się odbędzie ponieważ bakterie nitryfikacyjne są we wszystkim.

Do swojego pierwszego w życiu akwarium ryby wpuściłem po 24h i jakimś cudem przeżyły. Jednak nie mówię że wiem z doświadczenia że można tak robić bez konsekwencji.

 

 

Trzymam kciuki za akwarium i podziwiam Moroga. Do postawienia i utrzymania solniczki potrzeba sporo więcej wiedzy i czasu niż do "zwykłego" akwarium.

Będę na bieżąco śledził temat. ;)

Szczególnie że solniczek na SA praktycznie nie ma. ;)

 

Ale ja nie mówie o pełnym dojrzaniu tylko o momencie wpuszczenia ryb i też opieram sie wiecej niz o jedną solniczkę a dokladnie o 2 moje i kilka 4 innych osób mi najblizej znanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra

mojej solniczce stuknął miesiąc

na razie jest opanowana przez glony, które układają się w dość ciekawy, falujący dywan

mają potem zniknąć

na odkrytych kamieniach pojawiają się kolorowe naloty

to podobno oznacza, że zbiornik dojrzewa

wygląda to tak

 

Dołączona grafika

 

a tu mamy zbliżenie na las glonów

 

Dołączona grafika

 

a tu najnowszy mieszkaniec, krab, który ma te glony jeść

 

Dołączona grafika

 

za tydzień przymierze się do pierwszych korali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja rafa robi się coraz ładniejsza

zielone glony ustępują

wygląda to tak

kolorowe naloty podobno świadczą, że wszystko dojrzewa jak należy

 

Dołączona grafika

 

wprowadziłem nowe zwierzęta

co by sprawdzić jak się będą czuły

ukwiały takie dwa

 

Dołączona grafika

 

i takiego zielonego grzybka

 

Dołączona grafika

 

a tu krab pustelnik się na mnie gapi bezczelnie

ale pożera niedobre ukwiały wiec mu daruje ;)

 

Dołączona grafika

 

ogólnie jestem bardzo zadowolony

ukwiał był zamknięty pół godziny a teraz całkiem się otworzył

znaczy, że czuje się dobrze

czas posadzić coś większego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie otwiera się wszystko

chyba masz coś z netem

zachęcony dodałem dziś nowe ukwiały

całość akwa wygląda teraz tak

 

Dołączona grafika

 

małe słoneczka

 

Dołączona grafika

 

i duże słoneczka

 

Dołączona grafika

 

swoją drogą to są osobne rurki, jedna mi odpadłaprzy układniu

wsadziłem ją w skałe

i się spokojny wysuneła

 

a tu żołte ukwiałki

 

Dołączona grafika

 

zobaczymy co bedzie dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...