Jump to content

[240l] JBL CristalProfi e900


ShenLi
 Share

Recommended Posts

Witam może trochę po czasie bo już zakupiłem filtr wymieniony w temacie, z tego względu mam pytanie czy konieczne jest dokupienie do niego filtra wewnętrznego? Czytając wiele postów i tematów gro osób twierdzi że ten kubełek nie da rady sobie z tym litrażem. Jeśli konieczne jest dokupienie wewnętrznego to jaki byście polecili, jakiej firmy i z jakim przepływem? i jeszcze jedno pytanko co do tego JBLa czy standardowe wkłady mam wymienić na jakieś inne? (Czytałem gdzieś że podobno standardowa ceramika jest niezbyt dobra) Z góry wielkie dzięki za wszelkie odpowiedzi i porady. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Opieram się tylko na "teorii wyczytanej w necie" :) Zbiornik startuje w sobotę więc z własnej praktyki nie mogę jeszcze nic powiedzieć :) tylko czytać i przeglądać fora. I właśnie przez to mam totalny kocioł w głowie i zaczynam się stresować że dokonałem złego zakupu :/

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Zalewaj akwa. Pogadamy za jakiś czas o tym ;).

Nie przesadzisz z obsadą będzie oki. Dowalisz obsadę razy 10, to nawet 3 takie jbl będą mało. Zależy też od biotopu. Jedne rybki mniej "kupią :D" inne więcej ;). Jest wiele czynników, które maja na to wpływ.

Link to comment
Share on other sites

Pewnie masz rację trochę przejmuję się na wyrost :) może dlatego że nie chce popełnić większego błędu już na samym starcie :) a internet to zarówno doskonałe źródło informacji jak i doskonale potrafi pomieszać w głowie :) Dodam że to mój pierwszy "większy" baniaczek wcześniej miałem 54l i 80l ale to było lata temu inny sprzęt który zapewne nadaje się tylko do muzeum i inne rybki. Wielki dzięki za odpowiedź. Mam pytanko co do obsady, może to nie ten dział ale to tak przy okazji, jaką byś mi doradził? W ogóle nie mam sprecyzowanej opinii w tym temacie, może dlatego że wcześniej miałem do czynienia z nielicznymi gatunkami rybek i można powiedzieć że były 'pospolite" :) Na pewno chciałbym jakąś ławicę kolorowych rybek, parę większych okazów najlepiej kolorowych i coś do strefy dennej. W dzisiejszych czasach jest taki wybór że po prostu już wymiękam :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...