Skocz do zawartości

mętna woda.. dlaczego ???


Rekomendowane odpowiedzi

Parę lat temu hodowałem rybki i osiągnąłem jak na swój młody wiek dobre rezultaty. I zaczynam od paru dni na nowo. Niestety po wlaniu wody, na drugi dzień już była mętna. Zapomniałem wiele o warunkach jaka powinna mieć woda , ale na pewno nigdy na początku nie spotkało mnie to żeby woda na drugi dzień mętniała. Ktoś wie dlaczego ??? I jeszcze jedno pytanko ?! Czy preparat do krystalizacji wody pomoże ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku zawsze jest mętna.Nie lej żadnych preparatów do krystalizacji,to straszne g...,przerobiłam je.Jeszcze gorszy syf po nich jest.Wsyp dobrze wypłukany żwirek,posadź roślinki,zalej wodą,włącz filtr na maksa i czekaj.Wyklaruje się samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoże cierpliwość. Masz już tam ryby czy zbiornik jest pusty? Ile świecisz? Jakieś preparaty dodawałeś na początek? Jakieś rośliny masz? Napisz coś więcej nt samego procesu zakładania jak i samego zbiornika może wtedy znajdziemy przyczynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk,żeby była jasność-myślę,że dobrze by było gdybyś się troszeczkę wyspowiadał.To znaczy jaki litraż,sprzęty,ile dni stoi akwa,i tego typu rzeczy.

Przy okazji-bojowniki trzymamy w haremach.

Glonojad to znaczy co?Zbrojnik niebieski czy jakiś inny?

Filtr musi działać 24h/7 dni w tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu tak szybko wpuściłeś rybki ? Trzeba zaczekać conjmniej 2 tygodnie aż woda się przekraluje, będzie krystalicznie czysta i gdy stworzą się bakterie nitryfikacyjne w filtrze. (ale to już chyba wiesz). Mętna woda - Dlaczego??? Ja też tak miałem pierwszy dzień, ALE roślinek nie miałem żadnych. I mój bardzo duży błąd to to, że wpuściłem 2 gupiki zaraz po 12 godzinach zalania akwarium. Na drugi dzień znalazłem jednego gupika :( zdechłego :( i jednego ledwo żyjącego. (roślinek nadal nie było, a 30% wody było z akwarium kolegi)

Za tydzień woda była krystalicznie czysta i ten drugi ledwo żyjący przeżył :). Kilkoma słowami woda zawsze na początku zakładania akwarium jest mętna. I zgodzę się z przedmówcą - filtr powinien chodzić 24h/7.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zaczynam od paru dni na nowo

jak na razie gupiki 3 szt., i parkę bojowników i glonojada

Błąd. Niedojrzałe akwarium, świeża woda i kupa syfu z wydalin ryb oraz pokarmu, którym żywią się pierwotniaki, stąd zakwit.

 

jak na razie bez roślin.

Błąd. Żywe rośliny jak najbardziej na początku, chociażby z 5-6 pędów moczarki.

 

włączony co jakiś czas filtr

Błąd. Jak już napisał przedmówca filtr powinien "chodzić" 24/7.

 

Kilkoma słowami woda zawsze na początku zakładania akwarium jest mętna.

Bzdura. W dobrze założonym akwarium woda nie zakwitnie.

 

 

Patryk7, poczytaj o cyklu azotowym, pożytecznych bakteriach w filtrze, regularnych podmianach wody.

 

Na dzień dzisiejszy: masz jakiegoś kolegę z akwarium od którego możesz "pożyczyć" trochę dojrzałej (ale czystej) wody z działającego zbiornika? Jak ze światłem? Jaki litraż zbiornika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zaczynam od paru dni na nowo

jak na razie gupiki 3 szt., i parkę bojowników i glonojada

Błąd. Niedojrzałe akwarium, świeża woda i kupa syfu z wydalin ryb oraz pokarmu, którym żywią się pierwotniaki, stąd zakwit.

 

jak na razie bez roślin.

Błąd. Żywe rośliny jak najbardziej na początku, chociażby z 5-6 pędów moczarki.

 

włączony co jakiś czas filtr

Błąd. Jak już napisał przedmówca filtr powinien "chodzić" 24/7.

 

Kilkoma słowami woda zawsze na początku zakładania akwarium jest mętna.

Bzdura. W dobrze założonym akwarium woda nie zakwitnie.

 

Poczytaj o cyklu azotowym, pożytecznych bakteriach w filtrze, regularnych podmianach wody.

 

Na dzień dzisiejszy: masz jakiegoś kolegę z akwarium od którego możesz "pożyczyć" trochę dojrzałej (ale czystej) wody z działającego zbiornika? Jak ze światłem? Jaki litraż zbiornika?

Cytuj: Kilkoma słowami woda zawsze na początku zakładania akwarium jest mętna.

 

Przepraszam mój błąd. :oops: Woda jest mętana przy ŹLE założonym akwarium. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

może akwarium nie przykryte i woda się brudzi.

To nie ma nic do rzeczy. Miałabyś tylko drobiny kurzu na powierzchni oraz szybsze parowanie wody. Na zmętnienie wody to nie wpływa. O ile mi wiadomo ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Tysz prowda dziocha ;).

 

No ale przyjmijmy normalne, pokojowe warunki czyli: nie szlifujemy gładzi, nie mieszamy zaprawy w betoniarce obok akwarium, nie jemy bułki nad akwarium, nie dolewamy mleka/domestosu do akwarium itp. Tylko grzecznie wycieramy kurze w pokoju, odkurzamy/wycieramy podłogę itp. To woda nie ma prawa być mętna od tego. Chyba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...