Skocz do zawartości

[18,75l] Iwagumi - Pb98 ---ZLIKWIDOWANE---


Pb98
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

------Akwarium zlikwidowane 10 kwietnia 2011r.------

 

Witam!

 

Chciałbym zaprezentować wam moje akwarium - Iwagumi. Wszystkie komentarze mile widziane.

 

 

Wymiary: 30x25x25 - 18,75l

 

Technika:

 

Filtr: Aquatic Nature Flow 60

Grzałka: Tetra 25W

Oświetlenie: 1 żarówka Aquael econoline 11 W. - 6500K

Temperatura: 25*C

Napowietrzanie: - brak -

 

Obsada:

 

Ryby:

 

Neon innesa x11

Neon czerwony x3

 

Skorupiaki i inne:

 

Caridina cf. babaulti "Zebra" xxx

 

Neocaridina heteropoda var. red xxx

 

 

 

 

Flora:

 

Hemianthus callitrichoides (Mały heniek)

 

Nawozy:

 

Codziennie: EasyLife EasyCarbo

1x w tygodniu: Żelazo, Potas

Aqualine Aqua art

 

Wystrój:

 

2 kamienie zrobione samodzielnie za pomocą łupków i silikonu i 9 kamieni zebranych na hałdach.

 

 

Parametry wody:

 

pH: 6,8

kH: 4,5*d

gH: 8*d

NO2: 0,00 mg/l

NO3: 15 mg/l

 

Zdjęcia: (Przepraszam za jakość zdjęć :roll: )

 

 

 

 

 

http://img233.imageshack.us/i/img0220ar.jpg/

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

http://img510.imageshack.us/i/img0222a.jpg/

 

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że jest zarośnięte akwarium, ale ty widać nie wiesz co to jest 1,2 i 3 plan i nie umiesz się do tego dostosować :roll:

Obsada tragiczna :shock: Kardynałki wolą chłodniejszą wodę. Trzyma się je w stadzie tak samo jak neonki. Akwarium nie to ze jest przerybione (chociaż to też) ale masz ryby które absolutnie nie nadają się do takiego zbiornika. Nawet na bojka jest za mały :zamieszany: Zrób restart:

viewtopic.php?f=43&t=11433&p=134255&hilit=jak+prawid%C5%82owo+przeprowadzi%C4%87+restart#p134255

Poczytaj też to:

viewtopic.php?f=43&t=17244

viewtopic.php?f=43&t=6354

viewtopic.php?f=2&t=17376

Dopiero wtedy pogadamy o obsadzie:

viewforum.php?f=98

Chodź ja już Ci radzę zrobić z niego krewetkarium a z ryb to ciężko nawet nie wiem czy Boraras brigittae będzie się nadawał do takiego zbiornika :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że jest zarośnięte akwarium, ale ty widać nie wiesz co to jest 1,2 i 3 plan i nie umiesz się do tego dostosować

Zrobiłem akwarium naturalne i wszystko rośnie tak jak chce. Robię przycinkę małego heńka 1 na miesiąc i raz na 1,5 miesiąca przycinkę hygrophilli. Hygrophili zasadziłem 5 sadzonek i to wszystko. Gdybym zrobił całkiem naturalne i nic przy nim nie robił to ryb darno by nie było widać, bo już raz była taka sytuacja że heniek zarósł mi 3/4 zbiornika. I nie robiłem 1,2, i 3 planu bo tak nie chciałem, zależało mi tylko na to aby heniek zarósł i się położył, a zasadziłem tylko 3 łodyżki. :P:):D :kwiaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą i najważniejszą rzeczą którą trzeba tu zmienić jest obsada.

To priorytet - tyle ryb w tej wielkości akwarium to nawet w zoologach nie trzymają.

Gdy już to zmienisz będzie można rozmawiać o zielsku i wystroju. ;)

 

Co to za lejek po środku? Karmnik?

 

Zdjęcia daj w znacznikach [+img]www.link.jpg[+/img] bez "+".

Wtedy wyświetlą się od razu na forum, tylko wcześniej zmniejsz rozmiar fotek do max 800x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra a czy to jest na pewno mały heniek :?: Mi on wygląda na dużego :roll:

Wygląda może i naturalnie ale nic za bardzo nie widać. Po za tym rośliny z różnych zakątków świata i ryby też oraz hodowlana forma gupika i krewetek więc chyba niezbyt jest naturalnie ;)

Trawniczek z glosi byłby w sam raz. Blyxa z tyłu oraz jakiś wywłócznik albo kabomba. Może jakaś alternatera żaby było coś czerwonego ;) Dla krewetek koniecznie mech. Przywiązałbyś do jakiegoś bukowego czy dębowego korzenia np. Weeping moss. Dałem przykład ale według mnie jest to najpiękniejszy mech :D Jako podłoże drobny czarny bazalcik wygładzony o granulacji 1-3 mm. Czarny brystol jako tło. I będzie super :D

Proponuję pooglądać ;) :

http://www.google.pl/images?um=1&hl=pl& ... =&gs_rfai=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

a nurzaniec jaki jest wysoki?

Zielony, o nurzańca już pytasz w którymś z rzędu poście. Może wypadałoby jednak poczytać, to co Ci się podsyła. Widzę, że wolisz jednak zapełniać forum bezsensownymi pytaniami.

Tu masz link viewtopic.php?f=7&t=22857&start=10, http://www.superakwarium.pl/nurzaniec-id463.html

 

A wcale nie prawda, daj na przód nurzańca żeby zupy nie było widać

Ursus- bawi Cię to? Naprawdę wielce zabawne, jak zawal serca. :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tam jest więcej niż 10 gupików. O WIEEEEELE więcej.

Tylko tej aranżacji już nie ma. Był restart akwarium, z których połowa ryb zdechła.

 

Hygrophila glabra

Bacopa monnieri

- Mech jawajski (Vesicularia dubyana)

- Wgłębka (Riccia fluitans)

 

Czy gupiki nie podjadają ci Bacope ?

 

Nie, nie podjadały mi Bacopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...