Skocz do zawartości

Zbrojnik Niebieski


miłek12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z Ciebie myszki też nie wynoszą. :D Rzeczywiście sporo kupek robi,ale gupiki czy molinezje również.Gdyby ludzie na to kładli największy nacisk połowa akwariów byłaby pusta.Grunt do dobrze odmulać i tyle. :)

No nie wiem . :zamieszany:

Swoją droga oczywiście piękny ;) to jest widok kiedy klocek długi na kilkanaście centymetrów :o ciągnie się za zbrojnikiem. :zamieszany:

No, a co do gupików i molinezji,to jeden zbrojnik nawali tyle za dzień :shock: co jedno nie za duże stadko tych rybek. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale mistrzowie to przecież welony. ;) Chociaż każda ryba się załatwia, ma do tego prawo, i nikt nie powinien się czepiać. Jak musi, to musi. Po prostu odmulamy dno co tydzień i wszystko jest okej. ;)

 

PS. Aga mnie uprzedziła !! :twisted:

 

Tak dla ciekawostki, mój paro miesięczny samiec z. niebieskiego zdobył 1 miejsce - Raz jego kupsko wynosiło 10 centymetrów, ja i tak podaję takie "przystępne" wymiary. Na pewno było dłuższe. Ale on ma do tego skłonności. A samica, paniusia wrednusia ( :evil: ) załatwia się o wiele częściej, mniej no i w ogóle. Zależy też od samej rybci, prawda? Jaki ma sposób trawienia, i ile jej to zajmuje.Gatunek oczywiście też jest ważny. ;) Ja codziennie sprawdzam, czy u moich ryb jest bezpiecznie i wszystko okej. W sumie, moje brzanki to też nie prosto, bowiem każda, jak się naje, zwłaszcza popołudniu (no tak już wyszło. ;) ) to mam po prostu... :twisted: Sprzątanie co "niedzielne". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Errykz, dziwi mnie takie podejście. Nie wiem, jak ktoś "musi" oddawać rybę, tylko dlatego, że się dużo załatwia ... Jakby małe dziecko oddać do domu dziecka, za to, że ciągle krzyczało. :zamieszany: Ale to oczywiście tylko porównanie.

 

 

Zwracam honor, jeśli musisz oddać z innego powodu, jak tak to sorry. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na to spojrzał z innego punktu widzenia.

Dobrze że go oddał. ;)

Errykz ma Malawi, woda twarda i zasadowa - dla zbrojnika to nie są to idealne warunki.

W ogóle zbrojniki w akwarium tego typu to pewien fenomen.

Ktoś kto ma w akwarium biotop Malawi/Tanganiki to oprócz pyszczaków z afrykańskich jezior nie hoduje np. południowoamerykańskich pielęgnic, albo azjatyckich brzanek, lub krewetek. Natomiast bardzo często widuje się w takich akwariach... zbrojniki pochodzące z kwaśnych i miękkich wód Ameryki Południowej. :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, też wiem, że zbrojnik nie czuje się tam najlepiej. ;)

Ale wiesz, że dorosłe z. niebieskie nie jedzą glonów? One są typem koneserów. ;) Że jak młode, to sobie glonów podjedzą, a jak już wyrośnięte to tylko smakołyki pod postacią tabletek, specjalnego pokarmu, soczewek, granulatów itp.. Ale resztki też zjedzą, i w ogóle bardzo je lubią. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...