Skocz do zawartości

Shrimp Set 30 l co dać ?


Rekomendowane odpowiedzi

Za moją namową kuzyn kupił sobie na sam początek Shrimp Seta i tutaj moje pytanie co dać do obsady?

Oprócz bojowników i krewetek. Śmiesznie brzmi bo właśnie Shrimp secik jest od tego ale kuzyn chce jakieś ryby.

Może drobniczki jedniodniówki ? Proporczykowca z Kap Lopez można czy mi się coś pomieszało ? Czekam na Wasze propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proporczykowce potrzebują większego akwarium. ;)

Drobniczki można, ale myślę, że jeśli to początkujący akwarysta to może harem gupików endlera? 1+2 było by dobrze. I tak będzie miał wysyp młodych. ;)

Albo same samce, 4 sztuk gupika Endlera też będzie dobrze. ;)

 

 

A co do krewetek - To dobry pomysł, ale 6 sztuk red Cherry to będzie im trochę ciasno. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko pamiętaj, że jeżeli dasz bojownika to krewetek już nie radze ponieważ bojowniki je zjedzą ja tak miałem. Niby na początku nie zwracały na krewetki uwagi ale jak już zasmakowały to długo nie trzeba było czekać, aż je wytłuką do zera. I gupiki z bojownikami również nie mogą być! Najwyżej same samice i warunek nie zbyt ubarwione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do krewetek - To dobry pomysł, ale 6 sztuk red Cherry to będzie im trochę ciasno. :|

Nieźle się uśmiałam :D

 

Do 30 l Shrimp Seta można wpuścić (opcje):

- 8 "karłowatych" razborek (np boraras brigittae, boraras merah, boraras urophthalmoides, coś z tego rodzaju, galaxy odpadają)

- 2 haremy endlerków (mają mniejsze mioty niż pawie oczka więc tak szybko nie zdominują zbiornika no i łatwiej je opchnąć w zoologu choćby za pokarm)

- 2 haremy drobniczek (z reguły początkującym się nie podobają bo są nudne i szare)

 

Do tego z 5-6 kirysków np habrosus'ów, hastatus'ów albo pygmaeus'ów.

 

Do tego z 10 red cherry i do tego np ze 2-3 ślimaki clithon corona.

 

 

Warunek to odpowiednia warstwa podłoża (min 3-4 cm), dobra filtracja, odpowiednia higiena zbiornika i sporo łatwych roślin roślin (np mchy, hemianthus micranthemoides, limnobium, marsilea, microsorium windelov). W Shrimp Secie nie powinno być to problemem bo jest nawet spoko światło i wydajny filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocne linki ;) :

viewtopic.php?f=39&t=19607

http://www.minifische.de/

 

Proponuję:

- razbora borneańska (Boraras brigittae) - 10 szt.

- gupik Endlera (Poecilia wingei) - 1+3 szt.

Po za tym krewetki to wiadomo np. Crystal Red, a ze ślimaków to proponuję Clithon corona w ilości 4 szt. (na glony) bo na Neritine akwarium trochę za małe ;)

 

EDIT: emilos mnie ubiegł ze ślimakiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Emiloos i pozostałym kuzyn się z takiej obsadki na pewno ucieszy. Tylko nie wiem jak z dostępnością będzie. Kirysy pigmeje są gdzieś (reszta nie wiem zaraz obaczę po nazwach i się zobaczy). Gupiki endlery itp też są .Aaaa te microrasbory to raczej nie bo w sklepie np.Kakadu to z 15 zl za okaz widziałem także nie będę naciągał na takie rybki. Wiadomo sam bym sobie kupił ale ktoś inny może nie dostrzec ich urody.

 

PS. Co do filtrów dają jakieś lepsze nie gąbeczka tylko normalnie wewnętrzny zamknięty niby lepszy (niby :)). Pewnie nie mają tych filtrów (aquaelowych) bo tylko w 30 wymienili jak kupowałem. Dali nalepkę że lepszy filtr i inne cacuszko w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba i to bardzo ;) Ale mój kuzyn dopiero co wczoraj kupił a już dzisiaj wpuścił dwa gupiki. Na moją uwagę że min 2 tyg bez ryb itp (trąbiłem i trąbiłem) to i tak powiedział: A co tam będziesz aferę robił za 6 zl jakaś ofiara musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa te microrasbory to raczej nie bo w sklepie np.Kakadu to z 15 zl za okaz widziałem także nie będę naciągał na takie rybki.

Ja kupowałam bodajże za 2,50 w Katowicach. Poszukaj w hurtowniach albo na allegro u sprzedawców z Twojej okolicy.

 

 

A co tam będziesz aferę robił za 6 zl jakaś ofiara musi być.

Żal się robi jak się słyszy takie rzeczy :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...