Skocz do zawartości

Filtr zewnętrzny do 450l


rafaelo94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar kupić, któryś z wymienionych poniżej filtrów, który byście polecali nie mam w myślach żadnych rybek ale nie będą to rybki typu pawiooka tylko dużo mniejsze po ok.5cm coś pod neony nie wiem jeszcze. Myślę na Eheim Professionel 3 2075 i Aquael Unimax 500 lub 700. I co dać do koszyków. Nie wiem czy to jest w komplecie. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałabym po obu stronach akwarium, z lewej oraz prawej strony AquaEl'e Uni 1000 - spokojnie razem będą dobrze filtrowały. Ma i gąbkę i wkład ceramiczny. ;)

Brzanka z całym szacunkiem, ale filtr wewnętrzny z wkładem pojemności szklanki do baniaka 450L to chyba jakaś kpina, może ze 20 sztuk tych filtrów. Rafaelo94 jeśli masz kase to kup jak najlepszy i jak największy, bo zaproponowałeś filtry z górnej półki, więc pewnie cię stać. Uważam że, "Trzymając cokolwiek w niewoli trzeba zapewnić maximum komfortu, a nie minimum do przeżycia".

 

 

ps. kurcze jaka głęboka myśl i moja, nigdy bym siebie nie podejrzewał o takie mądrości :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzanka wybacz, ale to nie była trafiona porada.

 

Unimaxa 700

- Pojemność koszy na media filtracyjne jest 5*3l czyli 15l. Jeżeli nie wstawisz lampy UV ani grzałki, to możesz na ich miejsce jeszcze ceramiki nawalić.

- Dwa wloty i wyloty - możesz dać z dwóch stron zasys i wylot. Lepsza filtracja.

- Produkt polski - dobra dostępność części.

 

Wada - 39W - to trochę sporo.

 

Eheim - 2075

- pojemność koszy 6l + 0,5l =6,5l - to mnie najbardziej boli

- jeden wlot i wylot

- mimo że produkt nie jest krajowy, wydaje mi się że też mają dobrą logistykę co do części zamiennych

 

Duża zaleta - 16W

 

 

Ja bym wybrał jednak Unimaxa ze względu na pojemność filtracyjną i na podwójny wlot i wylot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nie martw się media filtracyjne zawsze są w zestawie :D

Pewny jesteś tego ? ;)

 

 

Nikt nie wspomniał o kasie. To ja polecam Eheim-a 2080 III . Dwa wloty wody, jeden wylot. Pojemność wkładów jak duże wiadro. Prefiltr ułatwia czyszczenie itp, itd. Dodatkowa zaleta: zainstalowane kółka z dołu, gdyż tą "kobyłę" nie jest tak łatwo przesunąć jak jest pełna wody ;p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Mam tego, kupując go bez wkładów zaoszczędziłem kasę. Zasypałem keramzytem, dałem włókninę i działa rewelacja.

http://aukcja.interia.pl/item1084506393 ... nel_3.html

 

Koszt wkładów oryginalnych:

http://aukcja.interia.pl/item1084599008 ... cyjne.html

 

Dalej:

bez: http://aukcja.interia.pl/item1084493931 ... _2213.html

z: http://aukcja.interia.pl/item1149783098 ... srwia.html

 

;)

Spytasz dlaczego Eheim tak robi.Ano dlatego, że oryginalne media filtracyjne nie zawsze się sprawdzają. Jeżeli potrzebujesz jakiś innych wkładów to dlaczego masz płacić za te oryginalne w cenie filtra? ;)

 

Wiele osób zmieniało wkłady, dodawało ceramiki itp. A stare, oryginalne wkłady? Do szafki, leżą nieużywane a zapłacić za nie trzeba było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się. Eheim z tego co mówią/piszą jest jedną z najlepszych firm robiących filtr. Musisz tylko znaleźć odpowiedni do swego akwa. a wersje czy z mediami czy beż jest naprawdę bardzo dobra, bo nie musisz wkładać do kubła tego co ci narzucają tylko sam możesz sobie skomponować media pod własne potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...