Jump to content

Mrożonki


 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich, mam dylemat z zakupem mrożonego pokarmu dla swoich rybek. Ostatnio podawałem im (i tu amnezja bo nie pamiętam co to było) i rybki (Neony, Mieczyki, Gupiki czasami krewetki jak się dopadły) zajadały się tym, pokarm był w czerwonych kostkach a na opakowaniu była z tego co pamiętam czerwona rybka. Teraz sprzedawca polecił mi Discus Life - Junior lecz rybki nie są tym zainteresowane? A oprócz różnych suszonych pokarmów czy tabletek chcę im urozmaicić menu.

 

Jakim pokarmem mrożonym dodatkowo karmić rybki, które wyżej wymieniłem?

Link to comment
Share on other sites

Jest dość dużo rodzajów mrożonek. Wodzień, ochotka, dafnia, plankton. To bardziej "mięsne" pokarmy. Dla uzromaicenia, ale bez przesady, można podawać mięsko. Na przykład wołowinkę. Musisz wykroić żyłki, błonki itp. Zamrozić, a za parę dni zetrzeć pod tarką do miseczki i czekać, aż się rozmrozi. Małe kawałeczki można jeszcze pokroić dla neonków.

W sklepach są jeszcze "warzywne" mrożonki, typu groszek ze spiruliną. Tą mrożonkę mogę z czystym sumieniem polecić. ;)

 

 

Co do pokarmów, takich troszeczkę innych, w sklepach, produkt Tetry, ukazał się pokarm Fresh Delica. Są do wyboru albo czerwone larwy komarów, albo dafnia. Są pod postacią żelu. Nie sprawdziłam go, jak się zachowuje w wodzie, ale odbiło mi się o uszy, że podobnoż rybcie się nim zajadają. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja zamiast tego produktu Tetry poleciłbym jednak mrożonki. Bardzo dobrej jakości produkty ma firma Ichtyo Trophic, szukaj ich mrożonek. Mają naprawdę bardzo szeroką ofermę pokarmów, zarówno mięsnych jak i roślinnych, dla ryb dorosłych oraz narybku. Ich ofertę znajdziesz w internecie. No i oczywiście jakieś płatki też się przydadzą.

Link to comment
Share on other sites

Discus Life - Junior jest właśnie z Ichtyo Trophic. To bardzo dobre pokarmy. U mnie bardzo dobrze się sprawdza dla drobnych ryb typu razbory, gupiki, drobniczki, galaxy: dafnia ze spiruliną, dafnia intensywna czerwień i miksy typu kwartet i sekstet tropikalny oraz mikroplankton i oczlik dla najmniejszych rybek.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli masz gdzieś giełdę zoologiczną to poszukaj tam mrożonek. Kiedyś byłem na placu to cena jednego opakowania wynosiła 2,50zl a w sklepie zoologicznym kosztowało 4,50 wzwyż. Co do firmy wspierajmy naszą polską produkcję bo z nią coraz gorzej.Dawno temu była burzliwa sprawa o to że Polacy nielegalnie przewożą przez granicę ochotkę (czyt. przestępstwo na tle przemytu zwierząt).PAraanoja !! :D

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...