Skocz do zawartości

126L Radosnej Twórczości Agi :)


AgaAga
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 174
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To znowu ja.

Eskulap jesteś niemożliwy :lol:

 

Trochę "namieszałam" w akwa.Pewnie niektórzy zaraz będą pyszczyć,ale ja przestałam się tym przejmować.To moje akwarium i jak mi się zachce to wpuszczę tam wieloryba.

No dobra,a teraz do rzeczy.

Doszło do obsady 5 kosiarek.Trochę z wyrachowania,a trochę nie.Glony nitkowate praktycznie zniknęły,bo rybki wcinają je jak szalone.Ale...Nie jest to ostateczny dom kosiarek.Żeby nie było.Kosiarki docelowo "wylądują" w moim kolejnym "projekcie".Niektórzy już wiedzą co to będzie,inni niech się domyślają...Według wielu osób jest to bardzo problematyczny gatunek ryby.Ale ja głupia nie jestem (chodź wiele osób tak uważa) i zasięgnęłam informacji u źródła,czyli skontaktowałam się z osobą,która hodowlą tego gatunku zajmuje się od ponad 20 lat.Wcale nie jest tak źle jak wielu Akwarystów twierdzi.

 

Z kolei zupełnie eksperymentalnie dodałam 6 żałobniczek.Zawsze mogę je przenieść do innego akwa.

 

Filtr jest świetny.Nie żałuję,że wydałam te pieniądze.W przeciwieństwie do poprzedniego w ogóle go nie słychać,mimo że stoi na podłodze,bo mi do szafki się nie zmieścił.O jakości pracy już nawet pisać nie będę,bo wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe to będzie kolacja. :twisted:

"Projekt" będzie miał prawdopodobnie osobną galerię,ale najpierw musi dojść do skutku.Żeby zamknąć go całkowicie potrzebuję około 12000kr,czyli jakieś 4800zł w przeliczeniu.Póki co nie mam takiej kasy,więc projekt wystartuje dopiero jak uzbieram powiedzmy 7-8 tys.kr.To trochę potrwa,więc przewiduję,że może będzie to prezent gwiazdkowy ode mnie dla mnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę "namieszałam" w akwa.Pewnie niektórzy zaraz będą pyszczyć,ale ja przestałam się tym przejmować.To moje akwarium i jak mi się zachce to wpuszczę tam wieloryba.

To podejście prawdziwego akwarysty! Tylko pogratulować :lol:

No dobra,a teraz do rzeczy.

Doszło do obsady 5 kosiarek.Trochę z wyrachowania,a trochę nie.Glony nitkowate praktycznie zniknęły,bo rybki wcinają je jak szalone.Ale...Nie jest to ostateczny dom kosiarek.Żeby nie było.Kosiarki docelowo "wylądują" w moim kolejnym "projekcie".Niektórzy już wiedzą co to będzie,inni niech się domyślają...Według wielu osób jest to bardzo problematyczny gatunek ryby.Ale ja głupia nie jestem (chodź wiele osób tak uważa) i zasięgnęłam informacji u źródła,czyli skontaktowałam się z osobą,która hodowlą tego gatunku zajmuje się od ponad 20 lat.Wcale nie jest tak źle jak wielu Akwarystów twierdzi.

Na kosiarki 112l jest za małe a nowy projekt jak widzę może będzie może nie :evil: Gatunek może i problematyczny jak nie zapewnia się odpowiednich warunków to problematyczny jak każdy inny ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba ktoś tu się na żartach nie zna, cannabinol. Z tego co wiem to Aga ma duża wiedzę o akwarystyce, przynajmniej tak rozległą żeby wiedzieć że wieloryb w 126l nie jest dobrym rozwiązaniem ;).

 

A co do projektu, jeśli nie wypali może kosiarki do sklepu oddać lub komuś sprzedać :P Choć szczerze wątpię żeby projekt się nie udał. Aga jak już coś postanowi to postanowi :D

 

A do samej Agi;

Hmm chciałem ci napisać że jak widzę nowe posty w galerii to zawsze mam nadzieję że coś tu skrobnęłaś ;) Że znowu coś zmieniłaś w akwarium. Że znowu jakiś nowy pomysł wpadł ci do głowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Gost :lol:

 

Cannabinol,widzę,że się wypowiadasz,ale chyba nie bardzo czytasz to co jest napisane.

Po pierwsze:to nie jest 112l tylko 126 (chyba masz problemy ze wzrokiem albo koncentracją,bo jak wół jest to napisane w temacie).

Po drugie:kosiarki są tu do momentu realizacji projektu,który powstanie na pewno!Kwestia 2-3 miesięcy.

Po trzecie:jak chcesz wiedzieć to kolejne akwa będzie miało 300l lub więcej,więc miejsca będzie dość.

Po czwarte:i tak nie powiem co tam będzie.

Po piąte:nigdy nie twierdziłam,że jestem akwarystką.Swoje wypowiedzi opieram na własnych doświadczeniach.A chyba nie jest źle skoro ryby mają się dobrze,nie zdychają,rozmnażają się,rośliny rosną jak na drożdżach,parametry wody takie jak ja mam wiele osób chciałoby mieć.

Po szóste:skoro tak mnie krytykujesz to pokaż swoje akwarium.A może się wstydzisz?Może nie do końca jest ok?

Po siódme:faktycznie,tak jak Gost stwierdził,chyba nie znasz się na żartach.Osoby,które mnie lepiej znają niż Ty wiedzą,że "wieloryb" to mój standardowy tekst.

 

 

Edit.:

Zastanawia mnie co Ty Cannabinol masz do mnie.Czepiasz się od dłuższego czasu.Boli Cię,że mi coś wychodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe motylowce są naprawdę świetne.Już się tak oswoiły,że jedzą praktycznie z ręki.

Iwagumi kiedyś powstanie,ale to nie ten projekt.W "projekcie" będzie mało roślin i duże ryby.Ale nie powiem co. :twisted: To duży wydatek,więc potrzeba na to trochę czasu.Póki co wszystko mam w głowie i częściowo rozrysowane na projekcie "projektu". Hahaha ale to kretyńsko zabrzmiało.Lepiej jak powiem,że plan już jest.Kasa się zbiera w skarbonce. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastąpiła mała zmiana.Zrobiłam wczoraj eksperyment.Wywaliłam molinezje do innego akwa i eksperymentalnie wrzuciłam garść gupików-samczyków.Byłam ciekawa reakcji moich Pantodonów.Zaobserwowałam ciekawostkę.Moje ryby zwariowały.Już mówię dlaczego tak uważam.Motylowce tak się wystraszyły gupików,że cały dzień siedziały w krzakach.Wylazły dopiero na żarełko.Dziś rano już były odważniejsze.Pływają sobie razem,motylki nie atakują,czyli eksperyment się udał.Zadziwiające jak ryby drapieżne potrafią być spokojne i tolerancyjne.Oczywiście to może z czasem się zmienić,ale póki co całkiem fajne to funkcjonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, co tu dużo gadać bardzo lubię śledzić Twój wątek bo nie dość, że masz ciekawe akwarium to jeszcze ciekawie opisujesz swoje działania. Już nie mogę czytać tych suchych, powtarzających się tekstów w galerii -równa babeczka z Ciebie i trzymam kciuki za obecne akwarium i te które stworzysz;)

 

Trzymaj swój akwarystyczny zapał do końca roku, bo jak zima nadejdzie to przynajmniej nie zmarzniesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj trzymaj kciuki Agniesia,trzymaj,bo mój nowy projekt to dla mnie duże wyzwanie.Ale musi się udać,bo ja tak chcę i koniec ;)

Co do opowiadania o moich poczynaniach-też nie lubię suchych wypowiedzi.Sama lubię czytać ciekawe rzeczy,dlatego moja "galeryjka" przybrała formę swoistego blogu.A jak komuś nie pasuje to niech nie czyta. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie było mnie kilka dni w domu.Szwagier miał karmić ryby.Poszykowałam odmierzone ilości żarełka na każdy dzień,opisałam i modliłam się,żeby czegoś nie pokręcił.Sprawę świecenia rozwiązałam automatycznymi włącznikami.Wróciłam i niespodzianka.Byłam w szoku jak wygląda akwa.

Oto fotki robione na szybko przez kiepskiego fotografa,czyli mnie.

 

No krytykanci,do dzieła,bo nudno się zrobiło w mojej galeryjce ;)

 

Zapomniałam dodać,że akwa nie było sprzątane 2 tygodnie.I jeszcze musi kilka dni tak pobyć,bo jestem chora i nie mam siły,a pomocnik jeszcze nie wrócił z wojaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu po wielu próbach i kombinacjach udało mi się policzyć obecne w baniaku "kinder-niespodzianki" (czyt.małe kiryski panda).Stadko całkiem pokaźne.Liczyłam kilka razy i wyszło 18.Oczywiście mogłam się pomylić,ale prawdopodobieństwo tej ilości wynosi 98%. Sie narobiło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Brzanko.W niedzielę będzie robiona czystka.Jako,że czuję się już troszkę lepiej i mój pomocnik wraca do domku,będę mogła podziałać.W sumie woda w akwa jest czysta-no dobra,zrobiłam "nadfiltrację".Oprócz kubełka JBL cristal e900 działa jeszcze mój nieszczęsny AquaBall 130.Parametry mierzone kilka minut temu:

NO3-0,5

NO2-0

GH->4

KH-3

pH-6,4

Zaznaczam,że woda nie podmieniana prawie 3 tygodnie,bo tak wyszło.Na żywo wygląda super,woda nie jest krystaliczna,ale klarowna.Dodam,że osiągnęłam w końcu klarowność zmniejszając ilość podawanego pokarmu do 1 raz dziennie.Na fotkach tak nie za dobrze wychodzi,bo nie umiem ustawić aparatu,żeby wyszły dobre fotki.Nie mogę wszystkiego umieć ;)

Co do roślin-heh czasami takie zostawienie baniaka samopas daje dobre efekty.Roślinki porosły mi jak szalone.Będzie co ciąć i przenosić do małego baniaka.Ogólnie jestem bardzo zadowolona z tego jak teraz wygląda moje akwa.W końcu jest takie jak chciałam,żeby było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nic nie piszę,bo nic ciekawego się nie wydarzyło.Pandy,dziękuję dobrze.Heh dalej się rozmnażają,ale już trochę wolniej.Pantodony ostatnio wpadły na pomysł straszenia mnie ;)

Kłapaczki jedne...Hehe jedna Motylica ostatnio "ugryzła" mnie w palucha.A z ciekawostek to chyba mi się utworzyła para kosiarek...No dopiero będą jaja jak te też mi się zaczną rozmnażać. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawostek to chyba mi się utworzyła para kosiarek...No dopiero będą jaja jak te też mi się zaczną rozmnażać. :D

To raczej Tobie nie grozi ;)

Wybacz cannabinol, ale czy możesz mi pokazać link do twego baniaka. Jakoś nie mogę znaleźć. Chciałbym zobaczyć Twoje cudo, bo tak się czepiasz innych więc podejrzewam że jest po prostu tak wypasiony że aż miło będzie oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek cały przeczytałem ( akurat 0,5 litra Leszka Premium przesączyłem ) i jestem pod wrażeniem. Właśnie planuje akwa 300l po dość długiej przerwie. Nie ma jak na swoim mieszkanku... można poszaleć, a zwłaszcza jak się ubezpieczenie wykupi ;)

Już wiem jaka obsadę będę miał przy dnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawostek to chyba mi się utworzyła para kosiarek...No dopiero będą jaja jak te też mi się zaczną rozmnażać. :D

To raczej Tobie nie grozi ;)

Wybacz cannabinol, ale czy możesz mi pokazać link do twego baniaka. Jakoś nie mogę znaleźć. Chciałbym zobaczyć Twoje cudo, bo tak się czepiasz innych więc podejrzewam że jest po prostu tak wypasiony że aż miło będzie oglądać.

Szukaj, są 2 baniaki ;) 120l BW i 54l z krewetkami

Gdybyście przeczytali coś o tej rybce to byście wiedzieli że rozmnożenie jej w niewoli jest niezwykle trudne

Ja się nikogo nie czepiam tylko stwierdzam fakty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...