Skocz do zawartości

126L Radosnej Twórczości Agi :)


AgaAga
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 174
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pandy mnożą się jak szalone.Dobrze,że mam je komu oddać (do 200l).Póki co po 1,5 godzinie ganiania ich po całym akwa i doprowadzaniu Motylowców tym procederem do zawału udało mi się wyłowić i przenieść tymczasowo do gupikarium 6 sztuk najstarszych przedszkolaków.Jakie to zwinne bestie...

Jak już wcześniej wspominałam,przestałam je liczyć.Podejrzewam,że w tej chwili może ich być ze 12 (nie liczę tych odłowionych).Czasami mnie doprowadzają do zawału,bo szaleją po całym baniaku i mają w nosie,że Motylowce to drapieżniki...Istne wariatkowo. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Janusza:

Dlaczego mam mieć złe zdanie o Tobie? Miałeś rację,którą teraz Ci przyznaję.Ja jestem taki wstrętny uparciuch i muszę sama sprawdzić,nie ważne że jest źle. :D

 

Do Eryka:

Zawsze mówię,że kiepski ze mnie fotograf.Nie zrobię zdjęć świetnej jakości,bo nie potrafię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu mnie "talent" męczył.Kiedyś mi się ryby zbuntują,spakują plecaczki i uciekną. :D

Ponieważ nie bardzo przy kasie teraz jestem,a strasznie mam chęć przerobić jeden z baniaków na Iwagumi,zrobiłam sobie namiastkę.Można to nazwać "Koło Iwagumi Stało".Myślę o dodaniu jakiegoś małego fragmentu trawniczka,ale chwilowo nie mam na to pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra..pogubiłam się...czytam i czytam, patrzę i patrzę...i wyszło mi na to że te pięknie rosnące rośliny masz w 126l baniaku jedynie przy dwóch świetlówkach 18. watowych...?? Bez nawożenia CO2 ? Jak to możliwe??

 

A te motylki są przepiękne..to jakieś zbrojniki?

Gratulacje z powodu dochowania się małych Pand-zazdraszczam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lwica wyszło Ci na stan faktyczny.Tak dokładnie jest.Nie podaję CO2,lałam EC,ale było gorzej,więc odpuściłam.Jedyny nawóz to molinezjowe kupki.Słoneczko ma 18Wx2,z czego jedno 10000k,a drugie 5000k.

Motylki to Pantodon Buchholzi czyli ryba-motyl,drapieżniki afrykańskie,żyjące głównie w niskich wodach rozlewiskowych Konga i "bajorach".Są niesamowite,i już jedzą z ręki.Jak się złoszczą to kłapią "dziobami".Niestety nie uda mi się ich rozmnożyć,nawet gdybym na rzęsach stawała,bo to same dziewczyny. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu mnie "talent" męczył.Kiedyś mi się ryby zbuntują,spakują plecaczki i uciekną. :D

Ponieważ nie bardzo przy kasie teraz jestem,a strasznie mam chęć przerobić jeden z baniaków na Iwagumi,zrobiłam sobie namiastkę.Można to nazwać "Koło Iwagumi Stało".Myślę o dodaniu jakiegoś małego fragmentu trawniczka,ale chwilowo nie mam na to pomysłu.

Nie obraź się ale nie widzę tu żadnego podobieństwa do iwagumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cannabinol i Rafi200 napisałam "Koło Iwagumi Stało",a nie że jest to Iwagumi.Jeśli nie odczytaliście w tym stwierdzeniu lekkiej ironii to nic na to nie poradzę.A że stało bardzo daleko to już inna sprawa. :D

Poza tym robienie za kserokopiarkę nie leży w moich ambicjach.Tylko czerpię inspirację,a kompozycja mojego akwa to mój pomysł.Niech sobie inni powielają,ja nie muszę.

 

Edit.:

Na Boga,Panowie,jak może być Iwagumi z tą obsadą... :roll:

To,że Wy jesteście Bardzo Poważnymi Akwarystami nie znaczy,że ja nie mogę sobie porobić jaj we własnej galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihi jeszcze mnie nie cieszy,ale za to świetnie się przy tej radosnej twórczości bawię.

A może by tam wpuścić krokodyla? No dobra,trochę przesadziłam,ale chyba się zaraziłam głupawką od mojej żółtej molinezji.Nazwaliśmy ją ADHD. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cannabinol i Rafi200 napisałam "Koło Iwagumi Stało",a nie że jest to Iwagumi.Jeśli nie odczytaliście w tym stwierdzeniu lekkiej ironii to nic na to nie poradzę.A że stało bardzo daleko to już inna sprawa.

Poza tym robienie za kserokopiarkę nie leży w moich ambicjach.Tylko czerpię inspirację,a kompozycja mojego akwa to mój pomysł.Niech sobie inni powielają,ja nie muszę.

 

Edit.:

Na Boga,Panowie,jak może być Iwagumi z tą obsadą...

To,że Wy jesteście Bardzo Poważnymi Akwarystami nie znaczy,że ja nie mogę sobie porobić jaj we własnej galerii.

Sama napisałaś że zrobiłaś sobie namiastkę iwagumi ale ja tego też nigdzie nie widzę :P

A o kserokopiach mowy nigdzie nie było, ale powinno być chociaż zrobione według pewnego schematu

To tak jak ja bym napisał że mam BW bo w moim roślinnym 54l mam 9 korzeni ;)

Nie obrażaj się na mnie bo naprawdę masz bardzo ładne akwarium ale iwagumi w żaden sposób nie przypomina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga jeśli mogę coś dodać to zasłoń w końcu ten filtr jakąś wysoką trzecioplanową roślinką lub może wysoki korzeń.

Jeszcze co troszeczkę mi przeszkadza to ten kolor wody jak by była troszeczkę mętna.

A i jeszcze pytanko do ciebie ,dlaczego tak silnie natleniasz akwarium przy zapalonym świetle?

Z natlenienia obfitego korzystamy nocą,roślinki korzystają,a za dnia przydało by się im podawać co2.

 

 

PS.Dolej wody ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cannabinol dlatego napisałam,że stało koło.Nie pisałam,że to namiastka.

Wcale się nie obrażam...Mam dość dziwne poczucie humoru,podszyte ironią i kpiną.

Dalej nie ma co się nad tym roztrząsać.Po prostu poróbmy sobie jaja i tyle. :mrgreen:

Porąbana autorka,porąbane akwa,porąbane ryby...Bawmy się tym. :aniol_diabel:

 

Edit.:

Dałam bąbelki,bo mi się na fotkach podobają.

Z wodą faktycznie od jakiegoś tygodnia-dwóch nie mogę dojść do ładu.Chyba mi już filtr nie wyrabia,ale póki co cały czas kombinuję metodą prób i błędów,żeby go jakoś usprawnić.Na razie nie mam kasy na kubełek.A wody powinno być jeszcze mniej przy Pantodonach.

Już tak dla formalności dodam,że parametry są dobre.

 

Edit.2:

Tak na marginesie-ciekawa jestem ile osób tak z ręką na sercu może powiedzieć,że ma krystalicznie czystą wodę w akwa.Ja mam raz bardziej,raz mniej czyściutką wodę,ale tego nie ukrywam i robię coś w tym kierunku,żeby była lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany jaki ty jesteś dociekliwy. :lol:

I tak zrobię sobie Iwagumi.Przyjdzie na to pora.

A skoro już tak dociekamy i takie tam,to dla zakończenia "złośliwości" stwierdzam co następuje: Końcem roku stawiam baniak około 400 litrów.Wtedy będziecie mieli o czym gadać. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już wiem jaką będę miała obsadę.

 

Wiele osób uważa,że ktoś kto krótko zajmuje się akwarystyką nic nie wie.Lecz są w błędzie.Tak zwani Akwaryści często spoczywają na laurach.Ja nie mogę powiedzieć,że jestem akwarystką.Szanuję Naturę,działam instynktownie,a Ona odpłaca mi tym co w Niej najlepsze-rosnącymi roślinami,rozmnażającymi się rybami.Wszyscy za wszelką cenę dążą do doskonałości,żeby ich akwaria wyglądały wystawowo,żeby podobały się innym.Moje akwarium jednym się podoba,innym nie.Ja się cieszę z każdego drobiazgu.Są osoby,którym nie podoba się to,że woda nie jest krystalicznie czysta.A ja się pytam,gdzie w naturze jest? Komuś przeszkadza,że są glony.Ile osób z ręką na sercu może powiedzieć,że ich nie ma?

Ostatnio wiele się zmieniło,przede wszystkim moje podejście do moich baniaków.Im bardziej chciałam je ulepszyć tym gorzej to wychodziło.Doszłam do wniosku,że trzeba im dać wolną rękę.

Czy to jest biotop,Iwagumi,czy towarzyskie,to jest najmniej istotne.Liczy się radość tworzenia i obserwacji życia toczącego się w akwariach.A doświadczenia przychodzą same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Czy to jest biotop,Iwagumi,czy towarzyskie,to jest najmniej istotne.Liczy się radość tworzenia i obserwacji życia toczącego się w akwariach.A doświadczenia przychodzą same.

Dobrze powiedziane.

 

A reszta niech się "troszkę" ograniczy z docinkami. Proszę. Obserwuję także Wasze akwaria i niejednokrotnie daleko im do ideału ;). Co do komentarzy o przyszłości to dajmy każdemu wolna rękę i nie czepiajmy się słówek ;). Nie raz wpisy są z podtekstem humorystycznym, a w efekcie końcowym są odbierane zupełnie inaczej.

 

Podobno akwarium robi się aby sprawialo radość właścicielowi, nieprawdaż? ;) A skoro rybki się rozmnażają, nie chorują to o czym to świadczy? Bo według mnie o dobrych warunkach w zbiorniku oraz o coraz większej wiedzy właściciela.

 

 

Ps: stawiam 2100l jak już się tak licytujemy. Mam już wylaną podstawę z betonu i czekam na zamówione szkło. Ktoś przebije?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo,że jestem obrażona i miałam się tu długo nie pojawiać dopiszę parę rzeczy.

 

W akwa jest nowy filtr JBL e900 (kupiony za pieniądze przeznaczone na wyjazd do Polski).

 

6 kirysków jest już w nowym domu,u Watana.Mam nadzieję,że szybko się tam zadomowią.

Jak młodsze podrosną dostaną jeszcze kilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...