Skocz do zawartości

126L Radosnej Twórczości Agi :)


AgaAga
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po wielu trudach "urodziło" się w końcu moje 126 litrów.Nie jest jeszcze dopracowane,ale jak to dziecko,musi się rozwinąć. :lol:

Pojemność:

126 litrów

Sprzęt techniczny:

Filtr AquaBall 130 (trochę mało,ale póki co musi być)

Grzałka Jager 100W

Brzęczyk TetraTec APS 150

Światło-2x18W

Wystrój:

Roślinki-nigdy nie miałam pamięci do nazw,ale na pewno jest Elodea,Echinodorus bleheri,trawki i jakieś inne "cosie",wszystkie z podobnymi wymaganiami.

Roślinki nie są w koszyczkach,to tylko tak wygląda!

Korzenie mangrowca-2 sztuki

Kamienie z jeziora Malaren-odpowiednio przygotowane.

Rybki:

Bojownik Wspaniały-czarno-czerwony Crowntail

2 Zbrojniczki Niebieskie-młodziutkie:1 w kropeczki i 1 paseczki

5 Kirysków Panda-moje ukochane rybki-terminatorki,2 chorobom dały radę.

 

A teraz fotki,uprzedzam,że kiepski ze mnie fotograf :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 174
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeszcze w tym tygodniu będę tam grzebać,przekładać,rozsadzać (Ahaed masz rację,ta jedna roślinka musi być rozsadzona).Poza tym jeszcze dojdą dodatkowe kamienie,no i rybki.Jak już wszystko będzie na sicher wtedy poproszę mojego Tomka,żeby ładne fotki zrobił,bo ja jak widać kiepska z fotografii jestem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atreyu to może być L104,ale póki co to ciężko wyczuć,bo te "gluty" po 4 cm mają.Aczkolwiek dość zbliżony jest.Zobaczymy za jakiś czas. :)

 

Zastanawiam się bardziej nad tym co dodać jako riby środkowo-powierzchniowe.Myślę o molinezjach,5-6 sztuk.Kolorowo by było.

 

A to właśnie jest ta bliżej nieokreślona łobuzica (zdaje mi się,że to panienka):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna foteczka,już troszkę lepsza jakościowo mimo,że ja robiłam.

Po rozsadzeniu roślinek i dorzuceniu nowych kamyków.Całe akwa wkrótce,jak woda się uspokoi po grzebaniu :)

 

Zbrojniczek Niebieski ogląda nowe "sprzęty domowe". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Post pod postem,sorki,ale nie mogłam wytrzymać)

 

Pogrzebałam,pokombinowałam...Dzięki Ahaed za wskazówki...I teraz akwa wygląda o wiele lepiej.Co prawda nie ma jeszcze rybek środkowo-powierzchniowych,ale to bardzo trudna decyzja.Jedne za duże,inne konfliktowe.

 

A oto akwa po przeróbkach:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gost roślinki muszą mieć chwilkę na podrośnięcie,poza tym też nie chcę,żeby było zbyt zarośnięte.Niech dzieciaki mają gdzie pływać ;)

Co do rybek,to po długich debatach domowych na 95% molinezje,z 5 sztuk.Z tym,że wszystko może się zmienić w momencie kupowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się wyprosić mojego Tomasza,żeby zrobił porządne zdjęcia naszego baniaczka.Tak porównując,robione przeze mnie to tragi-komedia ;)

 

Oto nowa prezentacja (wciąż z małą obsadą,jeszcze nie kupiliśmy im kolegów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym rogu jest mniej światła,więc mech to raczej nie da rady...Coś pewnie dosadzę,ale jeszcze nie w tej chwili.Niech troszkę te roślinki,które już są się bujną.W każdym razie nie jest to jeszcze efekt końcowy.

Dzięki wszystkim za pochwały,to bardzo budujące.Nauka nie poszła w las ;)

Po kilku miesiącach zabawa w akwarystykę stała się pasją. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym rogu jest mniej światła,więc mech to raczej nie da rady...

 

 

 

A kto mówi ,że mchy potrzebują silnego oświetlenia ,one świetnie sobie radzą przy standardowym ,a nawet mniejszym świetle.Jedyną rzeczą może być to ,że nie będą tak gęste i mocno zielone.

Co tygodniowa kosmetyka i ich przycinanie może uczynić cuda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O patrz,nie wiedziałam. :) Byłam przekonana,że jednak potrzebują mocniejszego światełka,a tu niespodzianka. :) To sprawa mchów do rozważenia. :) Muszę popatrzeć po sklepach,gdzie i ewentualnie jaki jest w sprzedaży.Myślałam też nad Echinodorusem bleheri tam w kącik za korzeniem.Hih jeszcze sporo mogę "namieszać" w akwa.

I wielkie dzięki za podpowiedzi,to dla mnie bardzo ważne.Pomaga zapanować nad baniakiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę o większych ribach.Neonki czy razborki klinowe odpadają.Wyglądowo ok,ale już miałam i niestety przy chorobach,które przerobiłam padły wszystkie.Takie złe doświadczenia...Ramirezki-owszem są brane pod uwagę.Generalnie zależy mi na rybkach,które dogadają się z bojownikiem.Myślałam również o kakadu,ale muszę jeszcze "pograsować" po tematach i sprawdzić jak one funkcjonują u innych. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długich poszukiwaniach u "wujka googla" zidentyfikowałam moją drugą "przyssawkę".Na 95% jest to Erromyzon sinensis.Jest jeszcze młodziutka,więc trudno orzec na pewno.Z werdyktem poczekam,aż podrośnie i do końca się wybarwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja.W akwarium pojawili się nowi mieszkańcy.Są to 4 molinezje.Każda w innym kolorze.No dobra,baba jestem,miało być kolorowo i jest.Są to:

Black molly-samiec,

Dalmatine molly-samiec,

Yellow molly-samiczka,

Silver molly-samiczka.

Pod koniec tygodnia dokupię jeszcze 2 panienki,żeby było prawilnie.I na tym będzie koniec obsady.Póki co sterroryzowały bojownika,ale to chyba chwilowe.Zaczęłam się trochę martwić,ponieważ znowu pojawiły mi się nitki.Ale po wpuszczeniu molek mój lęk poszedł sobie-dziarsko skubią,aż miło.Mam nadzieję,że się uspokoją i bojek znowu będzie szefował w baniaku.

Teraz na tym koniec,fotki za jakiś czas.

 

Edit.: (pół godziny później)

Kochani muszę się pochwalić :!:

Mam maleńkiego kiryska panda.Tak spojrzałam w poszukiwaniu Szefa,obraził się,i patrzę a tu mi się jakoś tak żwirek rusza.Przyglądam się dokładniej,a tu maleństwo "dupką" zawija aż miło.Ze względu na resztę towarzystwa postanowiłam go odłowić.Oj nie jest to łatwe.Ale już Kruszynka siedzi sobie w kotniku. :tort:

 

Edit.: godzina 21:30

Troszkę kiepsko z jakością,ale jest.Malusio siedzi na kawałeczku rozciapkanej tabletki dla kirysków i wcina.Jest tak maleńki,że trudno go dostrzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...