Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tam pisze 1 ml. na 50l więc dlatego się pytam bo nie chcę przedawkować co się wiąże z zdychaniem krewetek

Spokojnie, to nie butla że jak poleci za dużo to wszystkie rybki się zatrują.

Czasami EC w dawkach dużo większych niż zalecane jest wykorzystywane do walki z glonami...

U Ciebie, jeśli masz dobre światło to nawet ten 1ml nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie małe pytanko ile tego EasyCarbo mam wlać do krewetkarium o pojemności 30 l ? I jak często ?

Ten nawóz chcę stosować w połączeniu z planta gainer classic oraz z podłożem AQUA SUBSTRATE

Mam też 30 l zbiorniczek na AS i dawkowałam 0,5 ml codziennie rano.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mimo iż ogólnie przyjęte zdanie panuje: Nie dawkuj dwutlenku węgla itp jeżeli nie masz 0,5 W/l. Ja się z tym nie zgadzam jednak po mimo światła jakie masz 0,42 W/l Easy Carbo będzie pomagać bo rośliny w mniej intensywny sposób ale to wykorzystają. Fotosynteza i tak będzie przebiegać a jak wiadomo brak węgla jest jednym z głównych czynników ograniczających wzrost rośliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo iż ogólnie przyjęte zdanie panuje: Nie dawkuj dwutlenku węgla itp jeżeli nie masz 0,5 W/l. Ja się z tym nie zgadzam jednak po mimo światła jakie masz 0,42 W/l Easy Carbo będzie pomagać bo rośliny w mniej intensywny sposób ale to wykorzystają. Fotosynteza i tak będzie przebiegać a jak wiadomo brak węgla jest jednym z głównych czynników ograniczających wzrost rośliny.

W końcu ktoś mądrze mówi :) To samo tyczy się CO2. Co2 czy EasyCarbo warto stosować nawet przy świetle 3,5W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nyq'u dzięki za słowa zrozumienia. Książka pt. "Rośliny w akwarium" Diany Walstad bardzo dobrze edukuje w zakresie takich spraw. Każdemu zdaje się że jest o LT i ziemi ogrodwej. Fakt są tam takie informacje ale to tylko mały procent tej wspaniałej książki. Głównie jest o procesach zachodzących w akwarium. Polecam każdemu i przepraszam bardzo za takie OT ale może kogoś przez to nakłonię do przeczytania tej lektury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na krewetki nie chcę za dużo nawozić, więc na razie spróbuję z EasyCarbo + Profito.

Do tego jeszcze jakiś nawóz by się przydał?

Nie przesadzaj z tymi krewetkami, nic im nie będzie. Jak nie będziesz nawoził to nie będziesz miał zdrowych roślin.

Potrzebujesz jeszcze nawozu, który będzie zawierał zaot i fosfor czyli tzw. makro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na krewetki nie chcę za dużo nawozić, więc na razie spróbuję z EasyCarbo + Profito.

Do tego jeszcze jakiś nawóz by się przydał?

Nie przesadzaj z tymi krewetkami, nic im nie będzie. Jak nie będziesz nawoził to nie będziesz miał zdrowych roślin.

Potrzebujesz jeszcze nawozu, który będzie zawierał zaot i fosfor czyli tzw. makro.

Nyg20,ja jednak proponuję uważać przy podawaniu oraz zwiększaniu nawożenia.Krewetki nie lubią związków azotu i to im szkodzi.

Sam podaję pro fito i wiem to od fachowców,aby z nim nie przesadzać,gdy hoduje się krewetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na krewetki nie chcę za dużo nawozić, więc na razie spróbuję z EasyCarbo + Profito.

Do tego jeszcze jakiś nawóz by się przydał?

Nie przesadzaj z tymi krewetkami, nic im nie będzie. Jak nie będziesz nawoził to nie będziesz miał zdrowych roślin.

Potrzebujesz jeszcze nawozu, który będzie zawierał zaot i fosfor czyli tzw. makro.

Nyg20,ja jednak proponuję uważać przy podawaniu oraz zwiększaniu nawożenia.Krewetki nie lubią związków azotu i to im szkodzi.

Sam podaję pro fito i wiem to od fachowców,aby z nim nie przesadzać,gdy hoduje się krewetki.

No jeśli mówimy o wysokościach około 50ppm to pewnie ma rację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym początku nawoziłem aqua gainer,tym z allegro,nie narzekam wszystko było ok.Gdy pojawił się nawóz Pro fito postanowiłem przetestować go i stwierdzam na dzień dzisiejszy ,że nie jest wart tych pieniędzy i efekt mam chyba taki sam jak przy tym aqua gainer.Nie widzę żadnej różnicy,więc po co przepłacać.Właśnie będę rozrabiał aqua gainer i przy tym nawozie pozostanę+ oczywiście te które podaję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym początku nawoziłem aqua gainer,tym z allegro,nie narzekam wszystko było ok.Gdy pojawił się nawóz Pro fito postanowiłem przetestować go i stwierdzam na dzień dzisiejszy ,że nie jest wart tych pieniędzy i efekt mam chyba taki sam jak przy tym aqua gainer.Nie widzę żadnej różnicy,więc po co przepłacać.Właśnie będę rozrabiał aqua gainer i przy tym nawozie pozostanę+ oczywiście te które podaję.

A ja podaje sole, wyliczam stężenie i ilość nawozu taka jaka mi pasuje. Też nie widzę różnicy, więc po co przepłacać. Za 15-20 zł mam nawozy na cały rok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację z solami ale zastanawiam się o ile w dużym zbiorniku na pewno ma to wymierne korzyści (kasa) zrobisz butelkę roztworu i ci schodzi, to w małym 25-30l to mimo wszystko gotowy nawóz też na długo wystarczy 20 zł na kilka miesięcy tak mi się wydaje:) Ponieważ trzeba by rozrabiać w niewielkich ilościach - choć można dodawać konserwanty :zamieszany:

A easy carbo potwierdzam że lać można z CO2 bez i z słabszym światłem (mocniejsze światło efektywniej pozwala wykorzystać C )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...