Skocz do zawartości

[54l] BW


Ktoś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium - Wromak panorama 54l

Filtr - z lenistwa Minikani 120

Grzałka - przy obecnych temperaturach i tak nie potrzebna

Światło - standardowa pokrywa 1x cośtam

Dekoracja - korzenie od ecika, gałązki olchy z jeziora, liście dębu z lasu, szyszki olchy z drzewa, kokosy z Kauflandu no i staram się o krasnale, ale jakoś ciężko mi idzie.

Tło - czarna folia przyklejona

Podłoże - piach

 

Ryby:

jak na chwilę obecną to chyba 10 neon innesa, docelowo pielęgniczki.

 

Zielicho:

obecnie brak ale jak się uda tanio dostać to będzie pistia

 

Co do fotki

 

Dołączona grafika

 

Oglądajcie, oceniajcie, krytykujcie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Szkoda, że te nowe gałązki takie jasne. Ale z czasem nabiorą kolorku. Tak jak Ci już pisałem na SB. Postaraj się te wszystkie drobne powiesić. Niech wpadają z góry do akwarium. Co do reszty to wszystko oki. Może brakuje jakieś "wisienki" na torcie, hmmm.....już wiem! Masz tam za czysto jeszcze jak na BW. Wrzuć ze dwie szyszki i kilka połamanych gałęzi na dno. Takie małe kawałki.

Z pistią dobry pomysł, zrobi się bardziej mroczno w akwarium.

Co do obsady, to wiem, że już długo szukasz itp. Ale ja osobiście dałbym już dziś jakieś neonki. Niech już coś żyje w tym baniaku. Szkoda żeby stał "pusty" tyle czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ahaed, okularki czas zmienić. Jak się przyjrzysz to w lewym dolnym rogu jeden neonek pomyka :twisted: Co do szyszek to nie ma najmniejszego problemu, mam ich jeszcze worek w szafie. Co do powieszenia. Planuję dodać jeszcze trochę gałązek i potem dać na nie liście dębu, żeby nie tylko były na dnie ale także na górze (jeszcze trochę też ich mam). Za twoją radą także dojdzie trochę gałązek drobnych na dno. zastanawiam się nad jeszcze jedną grubszą gałązką która jest już u mnie na balkonie, ale była pokryta glonkiem. Zastanawiam się czy ją dać czy nie. Czy mi przypadkiem czegoś nie zrobi w akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obsady to ja Ci mogę to polecić ;) :

- pielęgniczka trópręga (Apistogramma trifasciata) - 1+3 szt.

 

Potrzebują większego akwarium

 

Z tego co rozmawiałem z ludźmi to harem 1+2 do 54l może być bez problemów.

 

A można wiedzieć jaka pielęgniczka :?:

To się jeszcze okaże. Mam 3 typy i zobaczymy co z tego wyjdzie. Mam nadzieję że uda mi się może coś z WF dostać. Pożyjemy Zobaczymy. Akwa jest zalane od 2 miechów więc widać że nie jest to pochopne :P (żarcik :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, minęło 24h więc piszę następnego posta :P

 

Chciałbym sam siebie poprawić w sprawie roślinek. Jedna jest, ale nie znam jej nazwy, ale pewnie zaraz mi pomożecie ją rozpoznać. Duże liście na badylu, zdjęcie poniżej.

 

Dołączona grafika

 

Moje rybki dokształcają się także muzycznie i kulturalnie (ostatnio Bob Budowniczy).

 

Dołączona grafika

 

A tu mieszkańcy

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może i fajnie, tylko że jak już wcześniej pisałem, te akwarium jest szykowane na harem pielęgniczek. Nic oprócz nich w tym baniaku nie będzie. Takie jest przynajmniej założenie. Inesówki są tylko wrzucone na chwilę dopóki nie będę miał mieszkańców planowanych a potem wracają z powrotem do 240l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tyż :P.

 

 

W samochodzie już mam dodatkowe gałązki, liście dębu i szyszki olchy. Najgorsze jest to że kuchnie okupuje żona bo się przetwory zaczęły.

 

No ale czekam aż się zwolni, a wtedy - myk - i moja kolej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ale wazelinę tu siejecie :P .

 

Po pierwsze: umyj szyby w akwa jak robisz fotki :P

Po drugie: fotki się robi bez lampy błyskowej :P

Po trzecie: na dnie zostaw tylko te ciemne korzenie a ta reszta do góry. Podwieś je lub jakoś poukładaj aby sprawiały wrażenie "wpadających" do akwa.

Po czwarte: powodzenia podczas wymiany tej serwetki pod akwa.

Po piąte: czy ten blok, który odbił się w akwarium na jednym ze zdjęć musi mieć taki wredny różowy kolor?

I po szóste: gdzie ta pistia? Za jasno tam masz.

 

To jak już sobie pokrzyczałem troszkę, to powiem tak: najs ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez smarowania nie pojedzie.

 

Po pierwsze: zrobię to jak już skończę grzebać w baniaku (pewnie nie szybko :mrgreen: )

Po drugie: tak, słyszałem o tym, ale też słyszałem że jak się robi zdjęcia to powinno się wyjąć z akwa również rurki od filtra, grzałki i inne elementy techniczne żeby nie szpeciły wyglądu akwa :P

Po trzecie: jak już żona odda kuchnie to wygotuję resztę gałązek i wtedy także postaram się do tego punktu dostosować, choć pewnie nie do końca, zobaczy się jeszcze.

Po czwarte: serwetka jest stałym elementem tego akwa, nie dam jej wyrzucić :twisted:

Po piąte: jak widać musi. Budowlańcy nie konsultowali się z mieszkańcami. Całe szczęście że nie muszę w nim mieszkać.

Po szóste: pisti jak na razie ni ma.

 

JEŻELI KTOŚ MA NADMIAR PISTI Z CHĘCIĄ SIĘ DOGADAM. JAK BY CO PROSZĘ NA PW

 

 

edit:

 

Wiem że jeszcze czas nie minął, ale jakoś ten post zupełnie odbiega od poprzedniego. Jeżeli robię błąd i na pewno łamię regulamin, bardzo przepraszam i jak coś proszę naszych kochanych modków o spięcie obu postów.

 

 

Mam gałązkę znalezioną w jeziorze ale ma jakieś dziwne przebarwienia. Jakieś takie buraczkowe

 

Dołączona grafika

 

Czy ta proca wejdzie do baniaka 54l?

 

Dołączona grafika

 

 

ahaed: edytuj posty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...