Skocz do zawartości

[60l] ogólne (moje pierwsze,wymarzone)


ankha999
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Chciałam zaprezentować moje pierwsze, wymarzone akwarium:)Z uwagi na to że jestem początkującą, bardzo chętnie przyjmę wszelkiego rodzaju uwagi i sugestie dotyczace mojego zbiornika:)

60 litrów o wymiarach 60x30x30cm

- świetlówka akwarystyczna Philips 15W z odbłyśnikiem

- filtr FAN FILTER plus - firmy AQUAEL

- grzałka HAILEA CB-8300

- ryby -5 dorosłych gupików, 6 młodych gupików, 3 neon Inessa, 2 neon czerwony

- 2 małe otoski

- krewetki - ok. 8 Amano i 3 czerwone

- ok.12 ślimaków Helena

 

- roślinność - m.in. Anubiasy, Microsporium, Wątrobowce ( mogłam poprzekręcać nazwy)

- korzeń,

- kokos,

- mech,

- lawa,

 

- CO2 w płynie - EASYCARBO -

- pokarm w płatkach firmy Tropical i JBL

- pokarm mrożony - oczlik - firmy Ichthyo Trophic

post-5755-13685159723973_thumb.jpg

post-5755-13685159724251_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli są malutkie to w przyszłości mogą osiągnąć do 15cm.

Nie dorosną do takiej wielkości, bo w ZA MAŁYM baniaku skarłowaceją.

 

Autorze, początek ciekawy tylko dokup co najmniej 4 otoski.

OK, poprawka mogą dorosnąć do ok.11cm i jest to możliwe. Sam widziałem wiele takich przypadków, że w 60l akwarium jest glonojad takiej właśnie wielkości i właściciele tych zbiorników twierdzą, że glonojad miał na początku 3cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dorosną do takiej wielkości, bo w ZA MAŁYM baniaku skarłowaceją.

Jeśli będą dobrze karmione, jeśli woda będzie regularnie podmieniana w sporych ilościach to zbrojniki niebieskie nie mają żadnych oporów przed dorośnięciem do tych 12 cm nawet w 60 l. 15 cm okazów ancistrusów jeszcze nie widziałam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest, aby było stadko co najmniej 6 sztuk, z jednego gatunku. Do tego akwarium, to spokojnie z 10 neonków innesa. Dorastają do 4 cm, przez ich ciało przebiegają dwie "rysy" - jedna niebieskawo-zielonkawa, a czerwona tylko do połowy. U czerwonych ta "połówka" czerwieni przebiega przez całe ciało, jak niebieska. Są pełniejsze i ... o wiele ładniejsze, ale dorastają do 5,5 cm nawet, więc za duże na ten litrażyk. Co do innesek - To 10 sztuk.

Do tego litrażu, to można również dodać parkę pielęgniczek ramirez - One dorastają do 6 cm, i doskonale dogadują się z inneskami. Są takim bardzo częstym "połączeniem" w akwariach tego typu. ;)

Na dno mogą być kiryski panda, lub pigmeje, lub krewetki, lub otoski. Jak już wiesz, zbrojnika musisz oddać. ;)

Więc, Twoja nowa obsada:

10 neonków innesa,

parka p. ramirezek, - jak chcesz, do innesek.

6 otosków.

Musisz także zredukować liczbę tych helenek - za dużo ich tam. Jeśli masz problemy z zatoczkami, to są inne sposoby na ich zwalczanie. Na ten litraż, oraz już zajętą obsadę, lepiej by było, jakbyś je oddała. ;)

 

Hehehe, to tyle. Jakbyś chciała jakieś zadać pytania, to wal tutaj. 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam,że jestem "czepialska",ale jest mała nieścisłość w tytule i 1. poście.

Do autorki tematu-Twoje akwa nie ma 60 litrów.Jeśli tak jak piszesz wymiary to 60x30x30 nijak z tego nie będzie 60 litrów.Twoje akwarium ma niestety tylko 54l.Ale to tak na marginesie...Generalnie bardzo ładny baniaczek.Czekam na nowe fotki i trzymam kciuki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...