Jump to content

260l


Szacho
 Share

Recommended Posts

Jakie wymiary akwarium :?: Jaka obsada :?:

Kolcobrzuchy jak dorosną są bardzo zadziorne nie tylko do swojego gatunku ale i do innych ryb. Jak skończą się ślimaki w akwarium to zaczną obgryzać rybom płetwy. Akwarium dla niego musi mieć jakieś minimum 120 cm. długości ponieważ dorasta do 16 cm. długości.

Jeżeli masz mniej to polecam jeżówkę brazylijską (Colomesus asellus) ponieważ osiąga mniejsze rozmiary i jest bardzo spokojna ponieważ nie należy do tej samej rodziny co kolcobrzuchy ;) Osiąga jakieś 8 cm. długości więc akwarium powinno mieć 80 cm. długości ;)

Link to comment
Share on other sites

ooooooo ładne kurcze ale żeś mi smaka narobił :mrgreen: !!!! podasz mi pare ciekawych linków i najważniejsze gdzie można nabyć takie coś

 

akwa chcem jedno gatunkowe a te jeżówki mogą być w grupie a jak tak to jakiej dużej ???

 

edit:

sorry za post pod postem ale zapomniałem twojego pytania

 

dł 100cm

wys 65cm

szer 40cmy

 

akwa jest troche wysokie więc myślałem żeby ułożyć jakąś piramide z kamieni (żeby ryby mogły se pozwiedzać pooglądać, będą miały co robić)

 

Anija: :roll: jawne łamanie regulaminu

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za linki :D ale kolcobrzuchy chyba bardziej mi się podobają(łatwiejsze do nabycia, nie miałem jeszcz agresywnych ryb)

 

 

ile można upchać kolcobrzuchów zielonych(Tetraodon nigroviridis) do takiego akwa jak wcześniej napisałem ???

Link to comment
Share on other sites

Czytałem że na jednego kolcobrzucha przypada :) 100l, to prawda że moje akwa jest troche krótkie :| ale jak bym ułożył tą piramidke z kamieni to miały by gdzie pływać i co robić, tymbardziej że te ryby zajmują wszystkie partie wody(nie pływają tylko wzdłuż zbiornika ale góra duł i lubią też pływać między kryjówkami :D i), miały by dużo miejsca do pływania, bardzo dużo kryjówek w piramidce( :mrgreen: ponad 10 :mrgreen: ) i dodatkowo kryjówki w kokosach na dnie :D . Myślę że miały by duże pole do popisu, parka kolcobrzuchuw by się dobrze miała 8-) , co o tym myślisz :idea: ???

 

Ps. domyślam się że długi zbiornik jest po to żeby mogły sobie znaleźć dobre kryjówki i miały gdzie pływać, w takim akwa co opisałem myśle że było by im dobrze ponieważ kryjówki miały by nie tylko przy dnie ale też w środkowych partiach i może jeszcze troche wyżej.

 

Anija: Krótkie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...