Skocz do zawartości

260l


Szacho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie wymiary akwarium :?: Jaka obsada :?:

Kolcobrzuchy jak dorosną są bardzo zadziorne nie tylko do swojego gatunku ale i do innych ryb. Jak skończą się ślimaki w akwarium to zaczną obgryzać rybom płetwy. Akwarium dla niego musi mieć jakieś minimum 120 cm. długości ponieważ dorasta do 16 cm. długości.

Jeżeli masz mniej to polecam jeżówkę brazylijską (Colomesus asellus) ponieważ osiąga mniejsze rozmiary i jest bardzo spokojna ponieważ nie należy do tej samej rodziny co kolcobrzuchy ;) Osiąga jakieś 8 cm. długości więc akwarium powinno mieć 80 cm. długości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooooooo ładne kurcze ale żeś mi smaka narobił :mrgreen: !!!! podasz mi pare ciekawych linków i najważniejsze gdzie można nabyć takie coś

 

akwa chcem jedno gatunkowe a te jeżówki mogą być w grupie a jak tak to jakiej dużej ???

 

edit:

sorry za post pod postem ale zapomniałem twojego pytania

 

dł 100cm

wys 65cm

szer 40cmy

 

akwa jest troche wysokie więc myślałem żeby ułożyć jakąś piramide z kamieni (żeby ryby mogły se pozwiedzać pooglądać, będą miały co robić)

 

Anija: :roll: jawne łamanie regulaminu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium się jak najbardziej nadaję ;)

Jeżówki raz widziałem na allegro i raz w galerii we Wrocławiu.

Linki niestety nie za bardzo jest po polsku więc tłumacze z angielskiego ;) :

http://translate.google.pl/translate?hl ... 6prmd%3Div

http://translate.google.pl/translate?hl ... 6prmd%3Div

http://translate.google.pl/translate?hl ... 6prmd%3Div

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki :D ale kolcobrzuchy chyba bardziej mi się podobają(łatwiejsze do nabycia, nie miałem jeszcz agresywnych ryb)

 

 

ile można upchać kolcobrzuchów zielonych(Tetraodon nigroviridis) do takiego akwa jak wcześniej napisałem ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem że na jednego kolcobrzucha przypada :) 100l, to prawda że moje akwa jest troche krótkie :| ale jak bym ułożył tą piramidke z kamieni to miały by gdzie pływać i co robić, tymbardziej że te ryby zajmują wszystkie partie wody(nie pływają tylko wzdłuż zbiornika ale góra duł i lubią też pływać między kryjówkami :D i), miały by dużo miejsca do pływania, bardzo dużo kryjówek w piramidce( :mrgreen: ponad 10 :mrgreen: ) i dodatkowo kryjówki w kokosach na dnie :D . Myślę że miały by duże pole do popisu, parka kolcobrzuchuw by się dobrze miała 8-) , co o tym myślisz :idea: ???

 

Ps. domyślam się że długi zbiornik jest po to żeby mogły sobie znaleźć dobre kryjówki i miały gdzie pływać, w takim akwa co opisałem myśle że było by im dobrze ponieważ kryjówki miały by nie tylko przy dnie ale też w środkowych partiach i może jeszcze troche wyżej.

 

Anija: Krótkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...