Skocz do zawartości

Jaka świetlówka do 20l.


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie masz pokrywy to kup 11W lampę Econoline, które są dodawane do Aquael ShrimpSet 20 i 30L i można je kupić oddzielnie. Jeśli masz pokrywę bez elektroniki to kup sam moduł w/w lampy, są sprzedawane w paskudnych ekologicznych kartonikach i kosztują około 30zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 w powinno wystarczyć to już zależy od roślin jakie tam będziesz chciał mieć ja bym proponował 15 w T5

Trzymaj się pierwszej podpowiedzi kolegi ,mianowicie 10W spokojnie wystarczy.

Jeśli chcesz spróbować dać więcej ,a nie masz dosyć wiedzy na temat oświetlenia powyżej 0,5 W/L ,a co za tym idzie dodatkowego nawożenia macro i micro to lepiej się powstrzymaj bo możesz mieć bardzo duży wysyp glonów.Z czasem gdy nabierzesz doświadczenia i troszeczkę poczytasz na forum i posłuchasz podpowiedzi kolegów,będziesz mógł spróbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli 10W T5.

Jasne,że tak to oświetlenie na razie ci wystarczy,a tak na marginesie to przecież dopiero początek twojej zabawy.
No super, jak na początek zabawy wydać szmal na system T5 do 20L. To trochę przerost formy nad treścią, rada pierwsza klasa. Zaraz się zaczną pytania ile Kelvinów, jaki statecznik, jak to podłączyć, czemu nie ma starterów jak w T8, czemu T5 jest dużo droższe od T8 itd itd. I policzmy:

1szt. statecznik 25zł

2szt. oprawiki 12zł

2szt. uchwyty 2zł

1szt. odbłyśnik 10zł

1szt. świetlówka T5 [8W 13zł] lub [15W 25zł] bo nie ma 10W T5 albo są tak nietypowe że ich nie znalazłem;

kable, wtyczka, wyłącznik ok 10zł

Suma sumarum do wydania od 70 do 90zł i to ceny najniższe na allegro więc elementy też nie są najwyższych lotów. Po porostu miodzio. Krzycho nie baw się w T5 przy 20L, ten system zaczyna się opłacał od 60L lub jak masz 20L terrarium z bardzo wymagającym zwierzakiem ale nie w akwarium o tej pojemności, no chyba że to solniczka i dasz korale foto.

Przemyśl to jeszcze raz, bo za 130-140 zł można kupić ładne zestawy Nano 20-30L kompletnie wyposażone [szkło, oświetlenie z kompaktem a nie zwykłą żarówą, pokrywa, filtr wew, grzałka i jakiś gratisy od sprzedawcy] a ty chcesz wydać 70-90zł na samo światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo proponowałem na początku, jak się nie czuje na siłach lub nie lubi majsterkować to za 36zł lampa 11W 6500K zakładana na szybę http://www.allegro.pl/item1141798070_aquael_decolight_11w_lampa_ideala_dla_nano.html a jak lubi majsterkować to za 27zł sam moduł świetlny z wtyczką i wyłącznikiem ten sam co wyżej ale bez oprawki do zakładania na szybę http://www.allegro.pl/item1103302721_modul_oswietleniowy_econoline_11w_aquael.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu wszystkim paruje woda, tym bardziej przy temperaturach 30st.C na zewnątrz, ja się z tego cieszę, codziennie wlewam 5L czystej wody do wszystkich moich baniaków, taka cyrkulacja jest bardzo naturalna. Myślisz że jak zamkniesz świetlówkę pod pokrywą to nie będzie Ci parowała???. Rób jak uważasz, ale parowanie wody jest lepsze niż cotygodniowe podmianki. Przy działających wentylatorach z krewetkarium znika mi 3-4L dziennie co tygodniowo daje 21-28L świeżej wody wlewanej w małych dziennych porcjach, a nie na raz 25L.

Wracając do tematu światła, masz już tą pokrywę?? Bo nic nie napisałeś poza tym że potrzebujesz czegoś do 25L. Jeśli masz pokrywę to moja druga propozycja będzie ok, tym bardziej że z modułem dostajesz od razu wkręty i dystanse do montażu.

Jeśli nie masz pokrywy a bardzo ją chcesz to kup pierwszą zaproponowaną przeze mnie lampę i skocz do szklarza niech ci dotnie szybę o wymiarach szerokości akwarium i długości minus 6cm aby zapewnić jakąś cyrkulację powietrza pod szybą.

Wyjdzie taniej i ładniej niż czarna KUPA plastiku na tak małym akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...