Skocz do zawartości

[54l] ogólniak


dżonson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

otóż oto moje akwarium ma ok 12 godzin :roll: i nie mam pomysłu czym je wypełnić (chodzi o rośliny) narazie mam dwie kępki cryptocoryne jachnelii i mech jawajski na korzeniu martwi mnie ta rażąca pustką prawa strona i okolice za korzeniem (ponieważ na roślinach znam się bardzo słabo i nie wiem co oprócz tego co mam wytrzyma z oświetleniem 15) po prawej chciałbym jakaś rozłożysta kępiastą roślinkę a za korzeń coś w stylu kabomby lub moczarki

____________________

 

proponowana obsada to:

 

Wielkopłetw Wspaniały parka (nie zrezygnuje bo już mam)

Otoski 3 sztuki

kirysek pstry lub spiżowy 5 sztuk

post-5878-13685159721738_thumb.jpg

post-5878-13685159722288_thumb.jpg

post-5878-13685159722806_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie pustawo masz.Ja bym dała kabombę i elodeę.

Jeśli mogę wyrazić swoje zdanie-nie podoba mi się Twój żwirek.Według mnie wygląda dość ciężko.Może być ciężko z ukorzenianiem się roślinek.Poza tym jak planujesz na dno rybki typu kiryski to mogą pokaleczyć sobie wąsiki i brzuszki.

Ale to moje prywatne zdanie.

 

Wstaw koniecznie jakieś tło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę wyrazić swoje zdanie-nie podoba mi się Twój żwirek.Według mnie wygląda dość ciężko.Może być ciężko z ukorzenianiem się roślinek.Poza tym jak planujesz na dno rybki typu kiryski to mogą pokaleczyć sobie wąsiki i brzuszki.

 

Wstaw koniecznie jakieś tło.

w tym żwirku były już ładnie ukorzenione roślinki i po dnie kiryśnik pływał i tez mu nic nie było ten żwir nie ma ostrych krawędzi

 

tło leży w szufladzie czarny brystol

 

a co do kabomby to nie za bardzo bo mam światło 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Twojego akwa nadają się tylko kiryski panda lub pigmeje.Inne są zbyt duże.Przy okazji kiryśnik i kirysek to zupełnie coś innego.Podejrzewam,że Atreyu o to chodziło.

Druga sprawa przy wyborze obsady trzeba patrzeć na wielkość docelową rybki,czyli jak duża będzie w postaci dorosłej.I żeby każda rybka miała swoją "przestrzeń życiową".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Twojego akwa nadają się tylko kiryski panda lub pigmeje.Inne są zbyt duże.

No są jeszcze inne ale twoje są najbardziej dostępne ;)

 

kirysek dorasta do 8cm a kirysnik do 15cm :)

Kiryśnik dorasta do ok. 19 cm. może u Ciebie ma tyle bo skarłowaciał :roll:

 

Akwarium puste zwłaszcza prawa strona tylko widzę jakąś zwartkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać jakąś alternatere na tył będzie widoczna. Tak jak Ci mówili duży heniek, blyxa. Trawniczek z glosi byłby bardzo ładny ;)

nie wiem czy glosia wytrzyma przy moim standard oświetleniu

a ten heniek to co to jest (pełna nazwa) bo nie ogarniam :roll:

 

PS: czy da się w takim żwirze zasadzić trawnik wielkość żwirku to ok 9-7mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Twojego akwa nadają się tylko kiryski panda lub pigmeje.Inne są zbyt duże.Przy okazji kiryśnik i kirysek to zupełnie coś innego.Podejrzewam,że Atreyu o to chodziło.

 

Exactly. ;)

 

Mały heniek to: Hemianthus callitrichoides.

Na standardowym oświetleniu [podobnie jak glosia] nie urośnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Twojego akwa nadają się tylko kiryski panda lub pigmeje.Inne są zbyt duże.Przy okazji kiryśnik i kirysek to zupełnie coś innego.Podejrzewam,że Atreyu o to chodziło.

 

Exactly. ;)

Atreyu uważaj bo kradniesz moje ulubione słowo :D :

Dołączona grafika

 

Jeśli chodzi o roślinki przy standardowym to:

viewtopic.php?f=5&t=9355

Na pewno coś znajdziesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem dzisiaj testy na ph, gh i kh robię testy ph i tu szok :shock: 8 :o a mam zamiar zbić do ok5 (dla Otoska) dodam ze noc w akwarium było 8 liści dębu tyle ze takich mniejszych po 5 cm mam ich cały woreczek i do tego jeszcze szyszki olchy ale to poza baniakiem, i tu zadam pytanie ile zajmie zbijanie ph (bo niedługo chcę nad może jechać a przed wyjazdem ogarnąć) i ryby wpuścić, wystarcza te liście i szyszki czy mam kupować chemie? a budżet mam bardzo ograniczony.......... :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam ten problem (ph) :( polecono mi do zbijania szyszki olchy, co2, korzeń, torf.. A co do chemii nie wiem co o niej myśleć. Jeśli chcesz już kupić chemię ( ale jeśli znajdziesz to co ci napisałem nie ma potrzeby) to najlepiej kupuj bez fosforanów. A i jeszcze czas zbijania ph, w parę dni zbić to może być trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...