Skocz do zawartości

Dobór ryb w nowym akwarium


mors
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Za pare tygodni planuję wpuścic rybki w nowym akwarium.I chciałbym zapytać czy takie towarzystwo zgra sie ze sobą pod względem parametrów wody i własnym.Napewno będą to:

Skalary marmurkowe i złote podobno one są bardziej karłowate w porównaniu do żaglowców.Bo chciałbym też trzymać mniejsze rybki takie jak neony innesa i Inpaichthys kerri(zwany także błękitnym), czerwony neon,oraz gurami mozaikowy,zloty lub niebieski.Do tego sumiki(Otocinclus sp) i kosiarkę.Wiem że większość tych rybek preferuję wodę miękką i taką zamierzam właśnie mieć.Podobaja mi się też : czarny neon,hokejówka amazonska,razbora klinowa,danio pręgowany i danio tęczowy oraz jakies kiryski. Ale nie wiem czy te wszystkie rybki mogą być razem? Ogólnieto są wszystkie rybki które bym chciał mieć w zbiorniku i bym hodował.Co do wody to wydaje mi sie że ok bo wszystkie preferują wodę miękką.Dziekuję z góry za odpowiedźi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Za parę tygodni planuję wpuścic rybki w nowym akwarium.I chciałbym zapytać czy takie towarzystwo zgra sie ze sobą pod względem parametrów wody i własnym.na pewno będą to:

Skalary marmurkowe i złote podobno one są bardziej karłowate w porównaniu do żaglowców.Bo chciałbym też trzymać mniejsze rybki takie jak neony innesa i Inpaichthys kerri(zwany także błękitnym), czerwony neon,oraz gurami mozaikowy,zloty lub niebieski.Do tego sumiki(Otocinclus sp) i kosiarkę.Wiem że większość tych rybek preferuję wodę miękką i taką zamierzam właśnie mieć.Podobaja mi się też : czarny neon,hokejówka amazonska,razbora klinowa,danio pręgowany i danio tęczowy oraz jakies kiryski. Ale nie wiem czy te wszystkie rybki mogą być razem? Ogólnieto są wszystkie rybki które bym chciał mieć w zbiorniku i bym hodował.Co do wody to wydaje mi sie że ok bo wszystkie preferują wodę miękką.Dziekuję z góry za odpowiedźi.

Popieram poprzednika. Najpierw podaj wymiary.

Skalary z gurami mogą Ci wszamać neonki i inne drobne rybki :roll:

Najlepiej jak będzie tylko jedno stado chyba że planujesz jakiś wielki zbiornik ;)

Jeśli chodzi o twardość wody to niektóre wolą miększą od innych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok więc. Zbiorniczek to 200l.Typowe 100x40x50. Co do Gurami to kiedyś miałem dużego olbrzyma dwuplamego i nawet młodych mieczyków nie ruszał. Ponoc roślinożerne rybki. A co do skalarów kiedyś trzymałem te karłowate marmurkowe skalarki z neonkami i też wszystkie rybki żyły ze sobą w zgodzie. Może tylko szczęscie miałem.A co do parametrów wody to już nie wiem, pamietam że kiedys miałem problem z neonkami inessa, bo jak sie od góry na nie patrzyło miały jak by kręgoslup w kształcie literki S. Może woda była zbyt twarda, ale tego nie wiem. Teraz w nowym zbiorniku bym chcial dla rybek jak najlepiej, potem zależy mi na roślinkach, a na koncu na wyglądzie akwarium. Więc żadnych muszelek czy tam piaskowców nie będzie w moim akwarium lub też różnego typu plastikowych zamków,statków itp.Najwyzej jakiś korzeń,skorupa kokosa.Kiedys też dla zmiękczenia wody i brunatnego koloru używałem zasuszonych(uschniętych zebranych na jesieni)lisci dębiny. Ponoć nie przeszkadza to rybą ,a taki brązowy kolor wody jest, oraz pewnie wodę to trochę zmiękcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akwarium standardowe normatywne czyli wysokość 50cm a szerokość 40cm.A zainteresowały mnie te sumiki z rodziny Otocinclus sp , ze względu na małe wymiary ok 4cm i łagodność do innych rybek. Nad kiryskami też myślałem(pandą,pstrym i takim nazwy nie znam ale nazwa laćinska to Corydoras trilineatus)Zastanawiam się czy mógłbym jeszcze ztymi rybkami hodować po parce Pielegniczki Ramireze i jakies Akary(Cetkowane lub z Porte Alegre)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kirysków to najlepiej pandę gdyż jest najmniejsza i można więc trzymać o wiele więcej niż w przypadku dwóch pozostałych. Ten trzeci to kirysek trójpręgi ;)

Polecam połączenie Ramizery z cętkowaną ;)

Dzięki za odpowiedź, no jeszcze z takich mniejszych kirysków co wyczytałem to plamisty do 6cm i jakiś(Corydoras arcuatus) do 5cm, bo spiżowy to też duży. A jeszcze zapytam o takie rybki(tetra cesarska,świecik kongolański i inpaichthys kerii(neon błękitny) ) trudne są w hodowli, ktos miał może z nimi doczynienia juz ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...