Skocz do zawartości

[300l] OW 120x50x50 - Krewetki i drobnica


rafal.gorz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Objętość brutto: 300 l

 

Wymiary: 120x50x50, szkło OptiWhite

 

Oświetlenie: 4 x 54W t5 (2x Aquarelle, 1 x 865, 1 x 950) z odbłyśnikami asymetrycznymi

 

Filtracja: kubeł HW303B (1400l/h)

Falownik JVP-101

 

Podłoże: Acti Substrate (podżwirowy / siatka / AquaArt Aqua Substrate 2+ / brązowy żwir kwarcowy

 

Nawożenie: nawozy serii Easy-life ProFito, Ferro, EasyCarbo, KNO3 + KH2PO4 + K2SO4, CO2.

 

Temperatura: 24 - 26

 

FAUNA:

apistogramma borelli opal 1+2, dario dario, microrasbora galaxy, microrasbora erythromicron, pseudomugil gertrudae, hyphessobrycon amandae, hyphessobrycon herbertaxelrodi, paracheirodon simulans, paracheirodon innesi, paracheirodon axelrodi, rasbora heteromorpha, sawbwa resplendens, corydoras pygmeus, otocinclus affinis, ancistrus sp. (niebieski i albinos), ancistrus sp. red, lda-16, rineloricaria eigenmani, l-66, l-201, l239, atya gabonensis, atyopsis moluccensis, amano, RC, babaulti, red nose

 

 

FLORA:

* Boki i tył zbiornika:

Myriophyllum spicatum - Wywłócznik kłosowy

Aponogeton henkelinus - Onowodek henkeliański

Cabomba aquatica - Kabomba wodna

Ludwigia peruviana - Ludwigia peruwiańska

Limnophila aromatica - Limnofilia pachnąca

Proserpinaca palustris cuba - Pełzacz Bagienny

Aponogeton ulvaceus - Onowodek sałatnicowaty

Microsorum pteropus - Mikrozorum uskrzydlone

 

* Drugi plan:

Flame moss

Christmas moss

Blyxa japonica - Blyksa japońska

Staurogyne sp.

Hygrophila corymbosa compact - Nadwódka szerokolistna "Compact"

Phoenix moss

Pogostemon helferi - Gwiazda wodna

 

* Pierwszy plan:

Hemianthus micranthemoides - Hemiantus zwyczajny

Hemianthus callitrichoides - Hemiantus niski

Glossostigma elatinoides - Języcznik australijski

Eleocharis accicularis - Ponikło igłowate

 

* Pływające:

Limnobium laevigatum - Limnobium rozłogowe

Ceratophyllum demersum - Rogatek sztywny

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roślin po przycinkach weekendowych jest nieco mniej, to co widać to jest tak w połowie tygodnie, między jedną i drugą przycinką. Rybom miejsca nie brakuje a nawet jest chyba lepiej, jak mogą się pochować w zielsku.

 

Akwarium funkcjonuje od lutego, czyli 5 miesięcy już będzie. Większość roślin przeniesiona została z poprzedniego, nieco mniejszego zbiornika (120x40x45). I z obserwacji wynika, że ta mieszanka podłoża którą teraz mam jest zdecydowanie lepsza od poprzedniej (wcześniej był substrat podżwirowy Tropica + żwir kwarcowy, niestety po 5 miesiącach podłoże w poprzednim zbiorniku było jałowe, ciężko było utrzymać rośliny przy oświetleniu 1W/1l. Teraz póki co, takiego problemu nie ma, podłoże wydaję się być jeszcze bogate w składniki odżywcze dla roślin (ponoć Acti Substrate wystarcza na dłużej niż Tropica).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmian na dzień dzisiejszy brak, więc trochę zdjęć z życia akwarium:

 

Dario dario:

Dołączona grafika

 

Axelrodia riesei:

Dołączona grafika

 

Krewetka Red nose na Limnophila aromatica:

Dołączona grafika

 

Red cherry na dywanie z glośki:

Dołączona grafika

 

Apistogramma borelli opal:

Dołączona grafika

 

Krewetka filtrująca Atyopsis molucensis:

Dołączona grafika

 

Microrasbora Galaxy:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co chodzi ponad rok czasu, nie miałem żadnego problemu. Choć teraz kupiłbym 303A bo lampy UV ani razu nie użyłem a różnica w cenie jest. Miałem na samym początku kontakt z serwisem - podczas transportu uszkodzeniu uległ tubus od lampy UV - bez problemu dostałem następnego dnia nowy tubus.

W drugim, ciut większym akwarium mam również chińczyka - AquaNova NCF-1500. Chodzi 2 lata, też żadnych problemów nie było. Ale porównując oba kubły, zdecydowanie lepsza jakość plastików jest w HW-303B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

W tej chwili akwarium przechodzi kosmetyczne zmiany, niedługo będzie zmiana obsady. Już kilku mieszkańców odeszło, kilku przybyło. Ale na razie szczegółów nie podam. Powiem tylko że obecni mieszkańcy są zbyt mali aby mogli żyć z nowymi dlatego trwają poszukiwania nowych dobrych domów dla nich. I jedna mała fotka jako zapowiedź zmian, więcej dopiero na przełomie września i października jak już nowi mieszkańcy trafią w komplecie do zbiornika.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja już chyba na innym forum komentowałam Twój zbiornik. No ale na takie cudo komentów nigdy za wiele, bo jest rewelacja. Prawdziwe akwa wystawowe. A właśnie, zgłoś je do konkursu na akwa miesiąca (czy też akwa roku jeśli taki jest) ...bo naprawdę powinno wygrać. Jest idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i nadszedł koniec tego zbiornika. Początkowo miała się tylko zmienić obsada ale zmieni się cały zbiornik - na większy. Nowe szkiełko zaprezentuję wkrótce - będzie to nietypowe akwarium, bo narożnikowe z przednią prostą szybą (czyli o podstawie trójkąta równoramiennego) o wymiarach 115x115x165(przednia szyba) i wysokości 70cm. Zbiornik odkryty, oświetlony lampą HQI, planowana obsada to palety i coś na dno.

 

W tej chwili zbiornik stał się przechowalnią roślin do nowego akwarium (zbiornik miał już stać ale opóźniła się jego dostawa). A przy okazji postanowiłem poeksperymentować i przestałem nawozić. Po początkowym ataku glonów - trwał przez 2 tygodnie - nitki same zniknęły i wszystko wróciło do normy. Akwarium nie jest nawożone od ponad miesiąca (tylko CO2).

 

Ostatnia fotka zbiornika, zanim stał się "magazynem":

Dołączona grafika

 

Obecny wygląd - przechowalnia:

Dołączona grafika

 

Więcej fotek tego zbiornika już nie będzie, bo nic się w nim nie zmieni. Kolejna aktualizacja będzie już w nowym wątku - dotyczącym nowego zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...