Skocz do zawartości

Zakładanie krewetkarium


Karaś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam akwa 5l i chcę mieć w nim krewetki ale nie wiem jakie nadają się do takiego "baniaka",pomóżcie jaki dać filtr,oświetlenie,podłoże,rośliny...Z góry dziękuje za odpowiedzi.Jak już będzie po wszystkim wstawie fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr-elite mini-tani,mały,dobrze filtruje wodę.

Oświetlenie to 4-5w powinno wystarczyć.

Jeśli masz ciepło w pokoju to może nawet obędzie się bez grzałki.Jeśli nie to 25w dowolnej firmy.Podłoże np. bazalt lub piasek-co ci się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5l to za mało dla krewetek. Krewetkaria od 10l w górę. W tak małym baniaku trudno utrzymać parametry, w szczególności dla krewetek, które by się ewentualnie nadawały. Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z krewetkami, zainwestuj w Shrimp Set 20 firmy aquael, lub jakikolwiek inny zbiornik, pojemności minimum 20l. Krewetki nie są wcale tak łatwe w hodowli, jak się wydaje, przekonałem się o tym na własnej skórze, tracąc zwierzaki warte kupę kasy (nieznanej przyczyny zmiana parametrów w baniaku i śmierć większości krewetek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to Twoja pierwsza przygoda z krewetkami, polecam Red Cherry. Można powiedzieć "pancerne", chociaż jak każda krewetka wymagają opieki. Do zbiornika 25l możesz spokojnie zakupić 6 sztuk na start, szybko się rozmnożą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakiś drobny: może być np. wygładzony bazalcik o granulacji 1-3 mm. ale krewetki muszą mieć gąszcz roślin dlatego trzeba im żyzne podłoże np. Aqua Substrate II+ i nie trzeba go już potem przykrywać specjalnym żwirem ;)

Jeśli mowa o specjalnym dla krewetek to może SchrimpSand :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam krewetki rec cherry i blue pearl oraz całą gamę z rodziny cantonensis tj. Crystal Red w różnych gradacjach, bienki, Tiger oraz Snow white.

W zbiornikach 25 litrów mam nawet i sto krewetek i im to nie przeszkadza.

Podloże jakie stosuję to Red Bee Sand chociaż ostatnio mówi się, iż lepsze jest Ebi Gold.

Akwarium 5 litrów nie jest za małe dla krewetek o ile utrzyma się odpowiednie parametry wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...