Skocz do zawartości

aqua art SchrimpSand vs. aqua art Aqua Substrate II+


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

Mam problem z doborem podłoża tak jak w temacie. Pierw myślałem o zakupie Aqua Substrate II+ lecz nie dawno natknąłem się na SchrimpSand.

Teraz mam problem. Planuję założyć chyba 2 akwaria chyba bo nie wiem czy mi mama pozwoli na drugie takie jak w moim podpisie czyli 54 litry (to będzie na pewno) High Tech i w 22 litrach Iwagumi. Więc w obydwu będzie sporo roślin oraz krewetki. Mam dylemat ponieważ Aqua Substrate działa podobno bardzo długo ale SchrimpSand wchłania podobno szkodliwe dla krewetek związki. Dodam że w 22 litrach będzie pierw 6 sztuk Red Crystal a w 55 litrach też najpierw 6 sztuk Red Cherry oraz 2 sztuki Limnopilos naiyanetri. Piszę najpierw ponieważ się oczywiście rozmnożą chyba z czego byłbym bardzo zadowolony ;) teraz jestem więc bardziej skierowany na SchrimpSand jednak nie wiem czy się opłaca. Proszę was o redy najlepiej od tych którzy mają jeden z tych dwóch produktów w swoich akwariach ;)

Wszystkim co odpiszą wielkie dzięki za rady :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może nie mam tych produktów... Ale może troszeczkę się wypowiem. :mrgreen:

Niestety, aqua art SchrimpSand'a nie znalazłam, ale mam wrażenie, że jest troche przereklamowany. Napewno nie wchłonie wszystkich związków, ale pomoże. I to znacznie, ale nie całkowicie. ;) Kupiłabym worek tego piachu (widziałam go) i wysypała 5/7 do 54 litrów, a 2/7 wsypałabym do dwudziestki dwójki. Substrat II+ kupiłabym taki jakiś mniejszy woreczek, wsypałabym do obu baniaków po połówce. ;) Mam nadzieję, że coś to pomogło. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat Shrimp Sand się nie wypowiem ale cośo AS2+ i krewetkach napiszę. Posiadam zbiornik 64l (40x40x40) między innymi z krewetkami Crystal Red, Biene. Na dnie jest właśnie Aqua Substrate 2. Moim zdaniem to dobre rozwiązanie pod te krewetki. Wymagają one miękkiej wody a AS2+ taką Ci zapewni (przynajmniej przez 4 - 5 miesięcy). Nie zauważyłem od samego startu nadmiaru NO3 czy PO4 w akwarium (oba parametry bliskie zeru), moim zdaniem jest ono raczej ubogie w N i P mimo że producent zapewnia inaczej. W akwarium nie nawożę, nie podaję nawet CO2, przy oświetleniu 0,4W / litr blyxa i limnophila aromatica pięknie rosną (choć nie tak szybko jak w moim większym zbiorniku). Ja polecę Ci do krewetek AS2+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyłoby PW a nie od razu usuwanie konta z powodu podpisu... Nie zawsze jest możliwość poprawienia błędów w ciągu 5 minut... Na przyszłość doradzam trochę więcej cierpliwości dla administracji tego forum, wszak to nie jedyne forum akwarystyczne a na pewno nie najbardziej poczytalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...