Skocz do zawartości

Gdy krewetka wyskoczy z akwarium...


tungu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wyskoczyła mi jedna z krewetek red nose (pływała żywiołowo po podmianie wody)- na moich oczach, spadła jakieś 50-60 cm na foliowy woreczek- błyskawicznie włożyłam ją do wody, straciła ochotę do pływania, siedziała dość osowiała na szybie. Dziś od rana jej nie widzę, martwię się że nie przetrwała tego upadku :cry: chyba przegrzebię akwarium... Mam 2 pytania:

1. Czy możliwe, ze przeżyje ten upadek?

2. Jak zebrać taką "wypadłą" z akwarium krewetkę, żeby jej dodatkowo nie uszkodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że sam upadek nie powinien jej zabić. Bardziej martwiłabym się, że może nieumiejętnie ją "podniosłaś". Kiedyś też przy zmianie aranżacji wyskoczyłam mi z siatki z wysokości ok. 30cm. Trzeba wtedy podstawić dłoń i zmobilizować ją aby wskoczyła na dłoń bądź delikatnie patyczkiem, zapałką wnieść ją na dłoń. Sprawdź dokładnie czy na pewno jej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upadek przeżyje. Podnoszenie krewetek - polecana przez wielu hodowców metoda, podnosić za wąsy, w razie by się zerwały, odrosną przy najbliższej wylince. Jest to bardziej bezpieczne od podkładania pod krewecie kartki, z której niestety mogą zeskoczyć, lub połamać odnóża w czasie podkładania.

 

Jeżeli się chowa po podmianie wody, najprawdopodobniej szykuje się do wylinki. Daj jej kilka dni i na pewno się pojawi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podniosłam delikatnie bo "przycelowała" akurat w środek foliowego woreczka więc wystarczyło tylko go chwycić i przenieść delikwentkę. A co do wylinki to przechodziła ją kilka dni temu... W akwarium jej nie widzę, ale i obok jej nie ma... Może uciekła po kablu od grzałki... Szkoda mi zwierzaka :cry: Mam nadzieję, że się odnajdzie żywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krewetka nawet pod wpływem stresu może przejść wylinkę, lub by oczyścić się z brudu na który spadła. Poczekaj kilka dni, ale na wszelki wypadek sprawdź okolice kabla grzałki. Zdarza się tak, że krewetka szuka lepszych warunków, uciekając po kablach i wężykach z baniaka. Zerknij i jeżeli nie znajdziesz jej w okolicy baniaczka, znaczy, że się schowała gdzieś zestresowana i za kilka dni wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...