Skocz do zawartości

Start nowego baniaka (początkujacy)


Black_Angelus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WItam,

 

w poniedziałek po posadzeniu roślinek zalałem nowiutki baniak (300l), a dziś tj. środa rano pojawiła się na korzeniach i częściowo dnie taka delikatna zielonkawa powłoczka. Sądzę, że to glony właśnie. Moje pytanie jest takie - czy w tak krótkim czasie może dojść do zakwitu glonów. Co dalej robić ?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj powyjmowałem korzenie z akwa, zakładając, że to była pleśń, to miała się coraz lepiej i przybywało jej w zastraszającym tempie. Korzenie wyszorowałem i z racji wielkości przelałem tylko wrzątkiem. Jeszcze wczoraj wieczorem wróciły na miejsce. I czekam - zobaczymy czy zabieg przyniesie skutek.

Jak sądzicie ile potrzeba czasu aby stwierdzić czy się udało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mój pomysł jest dobry ,ale ja swoje korzenie gotowałem w roztworze soli kuchennej tak około 1 godziny.

No tak ja też tak robiłem ale w celu wyzbycia się większości garbników które mogłyby zabarwić wodę w akwarium ale myślę ze w przypadku pleśni jest to zbędne choć można spróbować ale należy potem pamiętać żeby bardzo dokładnie go spłukać w żeby nie było na nim resztek solanki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mój pomysł jest dobry ,ale ja swoje korzenie gotowałem w roztworze soli kuchennej tak około 1 godziny.

No tak ja też tak robiłem ale w celu wyzbycia się większości garbników które mogłyby zabarwić wodę w akwarium ale myślę ze w przypadku pleśni jest to zbędne choć można spróbować ale należy potem pamiętać żeby bardzo dokładnie go spłukać w żeby nie było na nim resztek solanki ;)

No właśnie tak ;) ,inaczej oczywiście nie myślałem. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić,ale ja bardziej bym się skłaniała mimo wszystko ku glonom.Bo jeśli to zielone coś jest też na żwirku,to zdaje mi się,że raczej to nie pleśń.Może akwa masz za blisko okna.Hmmm w sumie to świeży baniak.Ja bym zrobiła tak:

wyjęłabym wszystko,wymyła porządnie,wyparzyła żwirek,jeszcze raz zalała,posadziła wymyte roślinki.Póki nie ma jeszcze rybek.

Takie jest moje zdanie,aczkolwiek mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podejrzewam, że mogą to być cyjanobakterie. Są to glony, które charakteryzuje zielono-niebieski śliski nalot, gęsto pokrywający rośliny i dekoracje oraz nieprzyjemny zapach.

Przyczyną może być:

- wysoki poziom azotanów i fosforanów

- mocne napowietrzanie wody

- nieodpowiednie oświetlenie

Natychmiastowa pomoc:

- podmień dużą ilość wody

- oczyść brzegi wężem tak głęboko, jak to tylko możliwe

- zastosuj leczenie , używając Sera baktopur direct przez 5 dni, nie należy w tym czasie używać naświetlania, wymagana jest całkowita ciemność

 

Więcej informacji na temat glonów znajdziesz w poradniku firmy sera pt.''Lista kontrolna glonów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...