Skocz do zawartości

kaka958


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłam ostatnio rybki. W sklepie dowiedziałam się tylko że są młode. Sama wywnioskowałam że to są same samice ponieważ w sklepie były takie same w tym samym akwarium ale o wiele smuklejsze (nie pilnowałam i dostałam same takie :( ) No i oczywiście gapa nie zapytałam co to za gatunek, ale wydaje mi się że to danio tęczowe lub kerri (tylko nie wiem które :zamieszany: )

 

Na zdjęciach nie widać za bardzo więc to mój opis:

Ryba ma ok 2cm, jest srebrna, nie widać żadnych pasków (tylko różowawy koło ogona). Ma poświatę (przeważającą) fioletową, trochę błękitnej, seledynowej (zależy od światła bo jak mam włączone przy akwarium to widać fiolet a jak tylko w pokoju to wszystkie). Na płetwie odbytowej dwie rybki mają czerwonawo-pomarańczowo-różowy pasek a trzecia ma dodatkowo czarny.

 

Oto zdjęcia jakie udało mi się zrobić :)

Na tych dwóch widać kolory:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Tutaj widać ten różowy pasek koło ogona:

Dołączona grafika

inne:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

A tak przy okazji... czy ona jest w ciąży (bo przypadkowo udało mi się zrobić ostre zdjęcie jej ogona i brzuszka)

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji... czy ona jest w ciąży (bo przypadkowo udało mi się zrobić ostre zdjęcie jej ogona i brzuszka)

 

Jest. Trudno powiedzieć kiedy urodzi. Pewne jest tylko że w ciągu 30 dni. ;)

Jakiej wielkości masz akwarium? Skoro sprzedawca nie powiedział Ci że te rybki nie nadają się do trzymania w pojedynkę to pewnie też nie doradził Ci czy się nadają. ;)

Na przyszłość nie kupuj rybek o których nic nie wiesz... znam przypadki gdzie takie rybki które polecał sprzedawca jak podrosły to zabijały inne, albo dorastały do rozmiarów karpia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium mam malutkie, dlatego szukam w dobrej cenie jakiegoś lepszego bo jak już miałam podejrzenia na danio to muszę mieć większe :(

Pech tylko że nie mam teraz kasy na akwa :(

Czyli na 100% jest w ciąży?! Jak tak to się bardzo cieszę :D

 

A jeśli chodzi o grupkę danio to 3 mogą być?

A gupiki muszą mieć towarzystwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 1000%. Samice gupika zawsze są w ciąży jeśli w ciągu ostatnich miesięcy miały kontakt z samcem. ;)

 

Danio - takie małe stado to przynajmniej 6.

Gupiki powinno się trzymać w haremach, czyli 1 samiec + kilka samic. Równie dobrze mogła byś też trzymać same samiczki/samce - wtedy nie ma problemu z rozmnażaniem [czyt. ich nad płodnością]. Chodzi po prostu o to by rybki nie trzymać samej.

Oczywiście rybki dokupuj dopiero jak będziesz mieć większe akwarium. ;)

 

Mogłabyś oddać danio, wtedy 25l wystarczyłoby dla samych gupików. ;)

 

PS: Literówka, wiadomo o co chodziło. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak kerri to to nie jest ponieważ nie miałby różowego paska więc jest to Danio albolineatus var. tweediei albo Danio abolineatus var. pulcher choć jestem skłonny do tego drugiego ale nie za bardzo widać przy tych fotach. Najlepiej jak porównasz ;) :

pulcher:

http://www.danios.info/ImageUpload/BlueRed.jpg

i tweediei:

http://danios.info/ImageUpload/albolineatus1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety znalazłam tylko jedną :( A chciałam się spytać czy mogłabym mieć na razie młode (póki jest malutki) mieć w "kotniku" zrobionym z małej butelki? Ucięłam szyjkę i zrobiłam pełno dziur. Ponieważ mam małe terrarium ale nic do tego, woda będzie za zimna i pewnie będzie w nim mieć mało tlenu. W sumie wygląda nie najgorzej :) Mógł by się chować między kamieniami ale jego matka cały czas tam penetruje po jedzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chcesz włożyć tą butelkę z dziurkami do akwarium. jeżeli tak to możesz ja kiedyś dokładnie coś takiego widziałem z młodymi zbrojnikami ;)

Możesz też e normalnie trzymać słoiku. ja je około 2 miesięcy trzymałem w 1 litrowym słoiku i żyły a później się je sprzedało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak do pary to ja lubię skarpetki mieć choć rzadko mi się to udaję chyba ze nowe :roll: Ale gupiki tak nie lubią w szczególności samicę ;) Jak będziesz miał jednego samca i jedną samicę to ten samiec ją zamęczy. Musisz mieć harem zbudowany z jednego samca i 3 samic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...