Skocz do zawartości

Żadne nie przystępują do tarła?!


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam akwa już 1,5 roku na początku wszystkie rybki zniosły ikrę i coś z tego było ale od początku października 2009r. do dzisiaj ani jedna rybka nie przystępuję do tarła - nie wiem co się stało jeśli chodzi o karmienie do jest takie samo jak na początku gdy założyłem akwa.Teraz podnosiłem temp. wody do 28*C przez kilka dni ale nic.Czytałem z tego portalu czego poszczególne osobniku potrzebują aby mogły odbyć tarło już od lutego tego roku robię tak jak się powinno aby odbyć tarło ale nic bez skutku. Proszę może ktoś wie o co chodzi może rybki mają teraz taki okres kiedy nie składają ikry chociaż już połowa roku?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmnażanie

 

Młode osobniki nie powinny przystępować do tarła zbyt wcześnie, ponieważ potrafią zjadać ikrę oraz są mniej wydajne. Jest gatunkiem monogamicznym, jajami i potomstwem opiekują się oboje rodzice. Bardzo często zdarza się jednak, że dorosłe zjadają ikrę. Z tej przyczyny wielu hodowców wychowuje młode bez udziału osobników dorosłych. Zbiornik tarliskowy powinien mieć 40-60 litrów, napełniony do wysokości około 20 cm. Podłoże powinien stanowić drobny piasek. W tym akwarium należy umieścić płaski kamień. Zbiornik ustawiamy w miejscu spokojnym. Oświetlenie nie może być zbyt jaskrawe. Temperatura wody powinna mieścić się w przedziale od 28 do 29 C. Najważniejszą sprawą są parametry wody. Woda powinna być kwaśna (pH 5,5-6) oraz miękka (poniżej 5 n). Preferowaną wartość pH można otrzymać poprzez dodanie do wody wyciągu z torfu lub filtrując wodę przez substrat. Można zastosować również markowy zakwaszacz. Ponadto woda powinna być pozbawiona wszelkich zawiesin, klarowna oraz dobrze natleniona. Ryby powinny mieć zapewniony spokój, a zbiornik powinien być częściowo zacieniony. Miejsce w którym ryby mają zamiar złożyć ikrę jest przez nie wcześniej oczyszczane. Samica składa na twardym podłożu 200-400 żółtawoszarych jaj o średnicy około 1 mm. Są one zapładniane przez samca w miarę ich składania. Larwy wylegają się czwartego dnia, a po następnych ośmiu dniach zaczynają swobodnie pływać. Po zresorbowaniu woreczka żółtkowego narybek podejmuje intensywne żerowanie. Młode powinny mieć na początku podawane larwy solowca i widłonogów, później normalny żywy pokarm. Młode rosną stosunkowo wolno.

 

http://www.superakwarium.pl/pielegniczk ... id587.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...