Skocz do zawartości

obsada 80 litrow


Rekomendowane odpowiedzi

Zbrojniki nie nadają się na to akwarium a gupików jest trochę dużo zmniejsz do 5 sztuk a no i labeo sobie odpuść to też spora ryba oraz neonów tak z 15 daj to ryba stadna

 

Proponowana obsada:

5 gupików 2+3 samice

zamiast zbrojników z 5 otosków

15 neon inessa

7 hokejówek amazońskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowana obsada:

5 gupików 2+3 samice

zamiast zbrojników z 5 otosków

15 neon inessa

7 hokejówek amazońskich

Akwarium na pewno nie będzie zbyt duże i długie dlatego lepiej mieć jedno stado a większe lecz lepiej nie więcej niż 15 sztuk neona ;)

 

P.S. Kolega pewnie i tak postąpi inaczej jak miało miejsce przy pytanie o obsadę do 30 litrów :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gupiki trzyma się w haremach 1 samiec i 3 samicę.

Na takie akwarium myślę że w ogóle nie można dać zbrojników i w ogóle trzyma się je w parach i tak samo pewnie z kiryskami mogą być mniejsze ale niech autor w końcu poda wymiary akwa.

I nie wiem co wy macie z tym żeby trzymać razem neonki i hokejówki przecież są to ryby stadne a w takim małym akwarium należy trzymać tylko jeden gatunek ryby stadnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 danio

7 neonków

10 gupików

5 hokejówek

4 zbrojniki

1 labeo

No więc na bank odpada zbrojnik bo akwarium za małe, labeo to hoho i jeszcze mniejsze. Danio napisz jakie chcesz chodzi o gatunek bo jak np. zebra to nie może być. Z tej obsady to tylko gupiki (w haremie) i neonki albo hokejówki. Powinno się mieć jedno stado zwłaszcza w tak małym, akwa proponuję więc neonki bo są mniejsze i większe stado może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych zbrojników bo one wymagają większego akwarium

Z czystego czepialstwa napiszę że Otocinclusy też należą do zbrojników. ;)

Poza tym jest wiele gatunków eLek które by się nadawały.

Oczywiście wiem że chodziło Ci [i autorowi tematu na pewno też] o najpopularniejsze zbrojniki niebieskie i tu masz racje. ;)

W 80l można by co prawda hodować jednego [najlepiej mniejszą samiczkę], ale jeśli chce się coś na glony to lepiej wziąć stado otosków. ;)

 

Powyższa obsada którą podał Gost jest jak najbardziej ok.

Możesz tam dołożyć harem gupika skoro chciałeś, albo jeszcze z 5 neonek. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor napisał mi na gg ze chce mieć czerwoną odmianę danio pręgowanego więc do akwarium jest za małe i lubi chłodniejszą wodę. Poleciłem mu też albo otoski albo kiryski. Albo to albo to ponieważ jak wiecie litraż nie jest zbyt duży i może być ciasnota ;) Poleciłem kiryski pandę i się nie spodobały. Odrzucił też propozycje otosków ponieważ są za drogie. Zaproponował parkę Ramizer. Zaproponowałem też inne gatunki czyli habrosusu i pigmejskie i się w końcu skusił na pandę ale zobaczy czy będzie miał je gdzie kupić ;) Sam jeszcze zaproponował razborki ale napisałem ze nie mogą być 2 stada oraz mówił o kardynałkach ale wiedział już że lubią zimniejszą wodę ;)

A oto obsada z nim ustalona ;) :

- neon Innesa - 14 szt.

- pielęgniczka Ramizerka - 1+1 szt.

- gupik Pawie Oczko - 2+6 szt.

- kirysek pandowaty - 6 szt.

- oraz niestety próbowałem przekonać za wszelką cenę a jednak zbrojnik niebieski - 4 szt.

 

P.S. ahaed przejęzyczenie a tobie jedno w głowie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbrojnik niebieski - 4 szt.

 

Sporo... a gdyby jeszcze trafił na same samce to by było niewesoło.

Co do zbrojników całe moje zdanie na ten temat napisałem w poprzednim poście.

Ja w 160l planuje 4 sztuki i to jeszcze mniejszego gatunku...

 

Mam mały OT:

Molinezje - oddałeś, przełożysz do 80l, czy [o zgrozo] zostały tam gdzie były? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...