Skocz do zawartości

Małe akwarium i tyle problemu?


Paula
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich w to upalne lato.Mam pytanie: Założyłam sobie mały zbiorniczek 54l ,minęło już pół roku a ja ciągle mam problemy z jego utrzymaniem.Ze 3 razy robiłam restart bo ciągle pojawiają się małe białe robaczki ,albo paskudne glony itp.i tak jest na okrągło za każdym razem coś innego.Przecież od kilku lat posiadam dwa duże zbiorniki i nigdy nie było z nimi takich problemów.Parametry są dobre bo sprawdzam .Za każdym razem pozbywam się roślin które mogły by przenieść te paskustwa do odnowionego zbiorniczka.Wymieniałam całe podłoże ,odkażałam wyposażenie .O co tutaj chodzi?

 

TDC: Temat poprawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co tutaj chodzi?

Każde akwarium jest inne. ;)

Parametry są dobre bo sprawdzam

Dobre nam nic nie mówi. ;)

Podaj konkretne wartości i to jakimi testami mierzysz.

 

Te białe robaczki to takie "glizdy"? Jeśli tak to najprawdopodobniej wypławki.

Najprościej jest się ich pozbyć kupując bojownika... ale nie znam twojej obecnej obsady więc niekoniecznie musi być to najlepsze rozwiązanie.

Poza tym po dobrze przeprowadzonym restarcie powinny zniknąć...

 

Jakie to glony, dasz radę zrobić zdjęcie?

Jakie masz oświetlenie?

Jakie i ile roślin?

Czym nawozisz?

Jakie masz podłoże?

Podajesz CO2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co robić aż restart z powodu "robaczków" i glonów. Zresztą jak sama piszesz jeśli miałaś glony to parametry niekoniecznie były dobre. Teraz nie masz co robić testów w 3 dni po zalaniu. Z kupowaniem ryb się wstrzymaj aż do opanowania "wody". Hagen sun glow nic nam nie mówi - podaj ilu wat-owa jest świetlówka. Czy dodajesz jakąś chemię? Może przesadzasz z nawozem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałaś glony, to być może z powodu świetlówki (hagen sun-glo). Jak ja też miałam (dwie) sylwania aqua-glo oraz właśnie sun-glo, miałam mnóstwo glonów i walczyłam z zakwitem wody, spokojnie z pięć razy i ani rusz się tego pozbyć. Kiedy wymieniłam, i obie były aqua-glo nie ma ani glonów, ani nawet zakwit wody się nie pojawił. :)

Jak Tedek napisał, musisz bardzo zwiększyć filtrację. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Miałem dokładnie ten sam problem i w dodatku z tym samym litrażem. Mam dwa wyjścia. Zrobiłem restart i do akwarium z 3 dniowa wodą filtrowana i oświetlaną wpuściłem 1/3 obsady i po 8 dniach dopiero rośliny. Wydaje mi się, że bakterie muszą najpierw mieć co przerobić, żeby rośliny zaczęły zdrowo rosnąć i miały czym się odżywiać. Druga metoda to lekkie przerybienie zbiornika. Zauważyłem idealny wzrost roślin w lekko przerybionym akwarium. Dodatkowo trzeba wtedy zastosować mocniejszy filtr i napowietrzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...