Skocz do zawartości

M-45


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem nowym akwarystom miałem kiedyś akwa jak chodziłem do podstawówki znowu dopadła mnie ta może fobia hehe.

A więc posiadam niezbyt duże 45l. w planach koło 200l.Obecnie posiadam;

-3 samice gupika

-1 samiec gupika

-6 neonek czerwonych

-jeszcze są dwie ale niestety nie znam ich nazwy nie są duże ok2.5cm przeżroczyste (...)widzę że nie są jakieś kłutliwe czy coś takiego dla innych lokatorów.

Moje pytanie chciałbym dołożyć do obsady jakieś krewetki proszę o podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w takim akwa też nie proponowałbym Innesa tylko szmaragdowe ;)

Rafi, widziałeś kiedyś na żywo w jakimś sklepie/giełdzie te neony szmaragdowe? ;)

Moim zdaniem zadbane i nie przerybione 45l wystarczy dla Innesek. ;)

Galaxy mimo że jest mała wymaga wbrew pozorom trochu większego zbiornika. Nadaję się do 45 litów ale że jest trochu wymagająca to dla początkującego ją odradzam ;)

45l w zupełności wystarcza do ich hodowli, gdyby to było 25l to co innego ;)

Nie jest jakoś specjalnie wymagająca, a z tego co wynika z moich rozmów z osobami które je hodują to nawet początkujący może je bez problemu rozmnażać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że im tu pasuje

Machają rytmicznie płetwami do Ciebie ;) ?

To oczywiście ironia i nie odbierz jej negatywnie. ;)

Niestety ryby zgodnie z przysłowiem "nie mają głosu" i nie poskarżą się że jest im źle.

Ryby trzymane w zbyt małym akwarium dla siebie po prostu skarłowacieją z czasem...

Jeśli większe akwarium planujesz w najbliższym czasie to nic im się nie stanie, ale jeśli to kwestia miesięcy to dla ich dobra powinieneś im znaleźć większy dom. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...