Skocz do zawartości

Skalary; Pomału bez paniki -> co dalej ?


Rekomendowane odpowiedzi

kkbkm i co tam słychać w temacie ?

hej no właśnie to specjalnie nic ciekawego jak małe się odkleiły od liścia i zaczęły pływać to bocje się nimi zaopiekowały - i na tym koniec. Ostatnio robiłem restart i widzę ze skalary nie bardzo są z tego powodu zadowolone ale po ich zachowaniu widzę że kilka dni i znowu będzie ikra... Ale kupiłem kotnik więc myślę że tym razem będzie lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli chcesz dochować się młodych skalarów to nie tędy droga. Najpierw musisz zaopatrzyć się

w drugi zbiornik, ja do tego celu używam 60 l. ale może być mniejszy. Są dwie drogi do utrzymania młodych, jedna to przed tarłem odłowić rodziców do specjalnie przygotowanego

akwarium tarliskowego a druga włożyć do ogólnego podłoże do składania ikry {ja do tego celu używam 5-cio centymetrowego paska zielonej płytki ceramicznej} gdy pojawi się ikra wyciągamy pasek i przenosimy go do wcześniej przygotowanego zbiornika, w zbiorniku musi pracować filtr gąbkowy i napowietrzacz, kostkę napowietrzającą musisz ustawić tak aby delikatnie owiewała ikrę.Młode wykluwają się w temperaturze 28 stopni od trzech do sześciu dni, w momencie rozpoczęcia pływania trzeba je zacząć karmić drobnym żywym pokarmem np Artemia, ważny pokarm to roślinny dla dobrego wzrostu ryb. Pozdrawiam Grzegorz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, mam problem z skalarami. Dokładnie w piątek (2.04.2012) dostałam 2 skalary. Koleżanka mówiła, że to 2 samce, ale ja nie jestem tego pewna. W czwartek jedna z rybek złożyła ikrę, niestety nie widziałam całego procesu. Po kilku godzinach jaja stopniowo bielały. Dziś samica zlożyła po raz kolejny ikrę (tym razem widziałam wszystko). Na początku oczyszczała liść, póżniej przeganiała inne rybki, zaś dziwiło nie że obydwa skalary zaczęły się "szarpać za pyszczki". Cały proces polegał na ty, że samica składała jaja a "samiec" je zjadał. Ikra powoli pokrywała się białym nalotem, aż w końcu została zjedzona. Czy to możliwe, że samica składa jaja nie mając partnera? Czy moje rybki mogą być dwoma samicami? A jak nie to dlaczego "samiec" nie zapłodniał ikry? :help:

 

Michał84:Po co pytasz o to w dwóch tematach?Ten temat zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...