Jump to content

Recommended Posts

Witam, mam w planach akwarium (tanga), i stąd moje pytanie skąd zdobyć kamienie pasujące do tego bitopu. Łaziłem po sklepach i nic nie znalazłem, może wy macie pomysły skąd wziąć takie właśnie kamienie.

Link to comment
Share on other sites

Podobnie uważam jak koleżanka sam zakupiłem na początku same łupki akwarium zrobiło się płaskie a potem dokupiłem lawy i jest lepiej ale zmieniam resztę łupków na lawę wulkaniczną

 

A np. taka skała :arrow:http://allegro.pl/item1088141513_super_ ... oclaw.html

lub :arrow:http://allegro.pl/item1081618824_meyer_ ... szawa.html :?:

Link to comment
Share on other sites

Co tam będziesz trzymał pewnie muszlowce :?: bo małe akwarium masz na 54l powinno wystarczyć

Na aukcjach budowlanych wiele byś nie znalazł sam kiedyś szukałem tam kamoli ale nic ciekawego nie znalazłem

Link to comment
Share on other sites

Możesz mieć maksymalnie 2 pary muszlowców wielopręgich (Neolamprologus multifasciatus) ale pamiętaj że na jedną rybę powinno przypadać aż 5 muszli :zamieszany: Więc radzę zakupić tylko jedną parę ponieważ mogą walczyć o terytorium praz całe dno by było uwalone tylko muszlami ;)

Pamiętaj muszle są najważniejsze nie muszą być skały jeśli chcesz to możesz dać pionowo z tyłu oraz z roślin to możesz mieć nurzańca śrubowego ;)

Link to comment
Share on other sites

Jak nie chcesz to nie musisz brać skał bo i tak nie będą potrzebne ale możesz z nich zrobić jakieś np. czarne prawdziwe tło z kamieniu będzie to super wyglądało ale wtedy najlepsze by były te płaskie ale żeby były czarne ;)

Z muszli to najlepiej ślimaków endemicznych z ich biotopów czyli np. Neothauma tanganyicense. Choć mogą być muszle naszych poczciwych winniczków :D

Znad morza raczej nie bo mają w sobie trochę soli itp. lepiej nie ;)

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...