Skocz do zawartości

Zbrojniki niebieskie.


brzanka12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Otóż mam nowe wieści. ;)

Zresztą bardzo dobre. ;)

Niedługo zrobię fotki parki.

 

Te ryby są niesamowite. Aktualnie widzę, że samiczka jest lekko pękata, hehe. ;)

Myślę, że tamte walki były poprostu o terytorium.

A co do parki -

Samiczka jest o wiele większa, urosła ślicznie - ma już ok. 11 cm długości a szerokości z 3,5 , 4 cm. Samiec ma 10 cm i 2,5 cm szerokości (przy główce). Ostatnio bardzo się ganiały, ale to samiec samicę. A właśnie - jego poroże ma już ok. 8mm długości - jest o wiele większe i "porośnięty obszar" też się powiększa. :D

Dzisiaj, ok. 10:15 samiec skończył bardzo staranne czyszczenie kokosa, a samica się kręciła w pobliżu. Później samiec wyszedł na chwilę, wpłynęła ona, trochę tam siedziała, później razem siedzieli, a teraz on sam tam siedzi. Boję się podejść do akwa by go nie spłoszyć. ;)

Mam nadzieję, że coś będzie z planów (małych gnojków :mrgreen: )

Niestety, już go tam nie ma. Ale wiem, że zaloty są, i samiczka jest pękata. ;)

Oby wszystko było dobrze. ;)

Jeszcze temat niech będzie otwarty, bo wstawię może fotki moich zbrojników, parki i być może ikry. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a moja ucieka od niego. :)

To znaczy, że jest gotowa ;)

 

Teraz muszą się trochę "oswoić" bo musiałam trochę potrząsnąć kokosem, przy okazji mnóstwo syfu wytrząsnęłam. Ale mam nadzieję, że tam jeszcze wrócą. ;)

Nigdy więcej tak nie rób, one same sobie poradzą z czyszczeniem itp. . Nic nie ruszaj, nie zaglądaj, najlepiej przysłonić czymś kokosa bo samiec będzie tam dużo czasu spędzał ;). Zostaw "naturę" w rękach "natury" :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, i zastanawiam się nad oddaniem brzanek, oczywiście najpierw postaram się o ikrę, następnie pójdą pewnie na sprzedaż. Wiem że to kanibale, ale je bardzo lubię i teraz jestem w kropce...

A co do zbrojników - no, samiec to już facet, poroże w rzeczywistości jest naprawdę imponujące. ;)

Ale samiczka równie śliczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie uwierzycie.

Serio, jak tego małego wypierdka zobaczyłam, to do wieczora nie mogłam unieść szczęki :D

No ale co ja będę gadała, może fotkę pokażę. Zresztą zawsze fotki oglądacie pierwsze :D .Mały jest niesamowity. Pocieczny będzie z niego rybosz ;) Pięknie ubarwiony, miejmy nadzieję, że reszta się ukaże, bo myślę, że ma ok. 3 tyg. bo ma ok. 8 mm. Ślicznioszek ;]

A tam druga fotka ukazuje pociechy ampularii. Ja to już boje siędna odmulać, bo ich jest tyle, spokojnie z 200. Ślimak na ślimaku. Czekaż aż podrosną i pójdą do jakiś dobrych domków. Najstarsze egzemplarze mają po ok. 1 cm. Bardzo cieszy mnie to, że mają długie czułka, i je pokazują z dumą, bo tatusia z taakimi długimi czułkami nie widziałam nigdy. Jak to się mówi po mistrzowsku umie się DNA nie :D

Miłego oglądania, i komentujcie. Bo każdy mały potomek to mnie kosztuje szczeną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...