Skocz do zawartości

Roślinki ze stawu do akwa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Znalazłem w stawie kilka bardzo fajnych roślinek, które by sympatycznie wyglądały w akwa. Czy takie roślinki mozna tam przeszczepić ewentualnie co z nimi zrobić przed wsadzeniem do akwa - może ktoś z Was miał już kiedyś do czynienia z czymś takim? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rośliny mogą mieć na liściach jeszcze młodziutkie ślimaczki, np. zatoczki czy błotniarki czy też rozdętki, które mogą zniszczyć Ci w akwarium inne rośliny. Poza tym mogą mieć inne wirusy czy bakterie na sobie dlatego trzeba je odkazić np. eskalarinen ;) Są one tak przystosowane że na zimę zaczynają gnić i nic z nich nie będziesz miał a jedynie syf w akwarium :roll: Ale na wiosnę z pędów przy odpowiednich warunkach powinny zacząć odrastać ;) Skoro mowa o warunkach to musisz zapewnić jej chłodnawą wodę a ty masz akwarium tropikalne ;) Napisz też co to za roślina. Jeśli będziesz miał problem z identyfikacją przyślij fotę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego trzeba je odkazić np. eskalarinen ;)

Esklarin to środek "niby" do uzdatniania wody, wiąże chlor i metale ciężkie, zawiera aloes - ale nie jest to środek bakteriobójczy. ;) Pewnie miałeś na myśli coś co zawiera np. błekit metylowy czyli cristal/mfc/cmf itd.

 

Co do tych roślin, słyszałem że ktoś robił eksperymenty z takimi roślinami ale z marnym skutkiem.

Jedynymi typowymi "stawowymi" roślinami które znam i które ładnie rosną w akwarium to moczarki i rzęsa wodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego trzeba je odkazić np. eskalarinen ;)

Esklarin to środek "niby" do uzdatniania wody, wiąże chlor i metale ciężkie, zawiera aloes - ale nie jest to środek bakteriobójczy. ;) Pewnie miałeś na myśli coś co zawiera np. błekit metylowy czyli cristal/mfc/cmf itd.

No coś chodziło mi w tym stylu ze wiesz trzeba odkazić ;)

Ładnie też rośnie wywłócznik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Rogatek bardzo dobrze się czuje w akwarium i w oczku.W oczku jak napisaliście jest taki brudny.

Ale jak jest na większej wodzie jest czysty.Brudzi się na brzegach gdzie poziom wody jest poniżej 20cm.Oprócz niego eksperymentalnie/i tylko/czuje się hiacynt wodny.

Skoro eksperymentalnie więc nie piszę aby ktoś tego nie stosował na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do momentu upałów sprawował się doskonale tzn w temperaturze mniej więcej 26 stopni. W małym osobnym zbiorniczku miał nawet jeszcze niżsżą - w granicach 22 - rosł sobie bardzo ładnie i robił się przyjemnie zielony. Jak przyszły upały i temp wody w akwa skoczyła do 32 stopni to się bidula zamknął w sobie no i niestety zaczał czernieć.... musiałem go wyrzucić. A szkoda bo ładnie wyglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...