Skocz do zawartości

53 litry oświetlenie


Rekomendowane odpowiedzi

Spaliła mi się ostatnio świetlówka i trochę nie myśląc powiedziałem mamie żeby poszła kupić nową bo ja nie miałem czasu bo wyjeżdżałem na tydzień. Okazało się, że kupiła świetlówkę Juwel Colour-Lite (T8) 6800K i teraz zastanawiam się czy dobrze zrobiła bo ten fioletowy kolor, który ma niby uwydatniać kolory ryb trochę dziwnie wygląda. W akwarium jest bojownik i 7 neonów inessia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest tylko ta. To akwarium jest trochę z przymusu bo siostrze znudził się bojownik a ja akurat miałem wole akwarium to go przygarnąłem :D w przyszłości jednak chcę zrobić tam może jakieś jezioro jak będzie można albo krewetkarium, ale to są bardzo odległe plany. Roślinek jest kilka tak żeby bojek mógł się za nimi schować albo na nich odpocząć, są z innego akwarium w którym zostały mocno podgryzione teraz tam mają spokój. Czyli jak na teraz może zostać te świetlówka czy jednak lepiej dać drugą (taką samą czy inną?) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja świetlówka ma 18W co przy twoim litrażu daje 0,33W/L.Jeśli w przyszłości będziesz myśleć o akwarium z dużą ilością roślin i będą to roślinki wymagające,to będziesz musiał dołożyć jeszcze jedną świetlówkę,tak aby było 0,5W/L.Nie zapominaj też o właściwym nawożeniu macro i micro oraz co2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...