Skocz do zawartości

W drodze do 15l...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Po długiej ''burzy mózgu'' zdecydowałem zakupić akwarium o pojemności 15l (kupuję jutro).

Planuję je trochę obsadzić i gdy dojrzeje przeznaczyć na kotnik dla gupików.

Każdorazowo będą tam przebywać małe gupiki,dopóki nie przeniosę ich do ogólnego.

 

Mam co prawda2 tygodnie na dojrzenie zbiornika,ale wolę już teraz zacząć myśleć o obsadzie.

 

:arrow: Rośliny:

Podobne do tych w ogólnym:

-zwartka,

-nurzaniec,

-gałęzatka,

-mchy,wgłębka itp.

 

:arrow: fauna:

I tu potrzebuję trochę waszej pomocy.

:arrow:Narybek gupika,

A oprócz tego chciałbym mieć tam krewetki lub jakieś małe raczki.

 

Planuję obsadę:

-3-6 Red Cherry

-Amano (w jakiej ilości??)

-i jakiś raczek mały tylko nie wiem jaki mógłby być?

 

Proszę o komentarze na temat obsady i nie tylko.Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RC powinno być minimum 6 szt. Jeżeli Ci aż tak bardzo zależy an rakach to może raczek moczarowy (Cambarellus puer), albo mały rarytasik jaki ja planuję do mojego akwarium - Limpopilos maiyonetri ;) Dorasta do 1 cm. i może żyć z krewetkami ;)

Oprócz skorupiaków to może jakiegoś ślimaka np. Clithon corona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzyma się go w minimum 4 szt. akwarium trochę większe powinno być dla niego oraz może polować na krewetki i narybek wiec odpada ;)

Ze ślimaków to tylko odpowiednie świderki i chyba zatoczki ale do zatoczków nie jestem pewien ale wybrałbym świderki a oto powód ;) :

cytat z wikipedii:

" Ślimak często trzymany w akwariach z rybami ze względu na to, że:

* Zjada resztki pożywienia

* Przeszukuje podłoże poszukując pokarmu, dzięki czemu podłoże zostaje natlenione i uwolnione od stref beztlenowych

* Ma dość ładną, spiralną, stożkową muszlę

* Jest łatwy w rozmnażaniu i hodowli

* Nie jest ślimakiem zbyt obciążającym filtrację w akwarium

* Świderki nie przenoszą żadnych chorób w tym ryb, nie są nosicielami pasożytów

* Nie zjada roślin akwariowych"

Z krewetek to tylko RC i chyba babaluti (chociaż ze potrzebuję minimum 20 litrów ale wybrałbym RC ponieważ babaluti mogą być tak samo duże jak amono) bo amono, filtrujące są za duże ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.Kupiłem je jednak dzisiaj,a gdy dojrzeje to zakupię do niego

6 RC i kilka świderków.Jeśli ten temat nie będzie ''przeszkadzał'' to proszę go nie zamykać,gdyż na pewno będę miał jeszcze kilka pytań,ale w trochę dalszej przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za bardzo nie polecam filtrów turbinowych z AQUAEL-a ponieważ szybko niszczą się wirniki i filtr działa coraz ciężej ;)

Jeszcze przy takim litrażu lepiej jeszcze kolejne litry nie marnować ale trochę jeszcze dołożyć i kupić np. kaskadkę FZN-1. Może uznasz ze będzie "huragan" w akwarium ale według zapewnień producenta nadaję się do litrażu od 20 do 100 litrów więc 5 litrów to nie aż tak dużo po za tym ustawiłbyś na minimum oraz dodatkowo skierował na jakiś kamień czy korzeń, który znajduję się blisko powierzchni to nie będzie nic odczuwalne do mieszkańców ;) Tutaj też napowietrznianie nie będzie Ci potrzebne ;)

Bazalcik też oczywiści najlepiej jak by był jeszcze wygładzony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A także czy potrzebny jest filtr,czy tylko napowietrzacz??

Człowieku, co to za pytanie :?::!:

Jak można mieć tyle postów i zadawać takie bezsensowne pytania... :roll:

Oczywiście, że filtr jest potrzebny, byłby potrzebny nawet w dwu litrowym akwa... :zamieszany:

Źle sformułowałem pytanie,ale też i ty je źle zrozumiałeś...jeszcze raz dzięki wszystkim.Jeśli się uda jutro znaleźć czas to zrobię wypad do zoologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...